GoDaddy Email Marketing 1.2.0 - en to pl translation catalogue (82 entries)

en: Settings
pl: Ustawienia

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: GoDaddy Email Marketing
pl: Marketing e-mail GoDaddy

en: Signup Forms
pl: Formularze

en: Choose one of the available forms.
pl: Wybierz jeden z dostępnych formularzy.

en: Powered by GoDaddy
pl: Działa na silniku GoDaddy

en: Month
pl: Miesiąc

en: January
pl: styczeń

en: Febuary
pl: Luty

en: March
pl: marzec

en: April
pl: kwiecień

en: May
pl: maj

en: June
pl: czerwiec

en: July
pl: lipiec

en: August
pl: sierpień

en: September
pl: wrzesień

en: October
pl: październik

en: November
pl: listopad

en: December
pl: grudzień

en: Day
pl: Dzień

en: Year
pl: Rok

en: GoDaddy Email Marketing Signup Forms
pl: Formularze rejestracji Marketingu e-mail GoDaddy

en: All data has been removed.
pl: Wszystkie dane zostały usunięte.

en: All transients were removed.
pl: Wszystkie dane przejściowe zostały usunięte.

en: Forms list was successfully updated.
pl: Lista formularzy została zaktualizowana.

en: The credentials are incorrect! Please verify that you have entered them correctly.
pl: Dane logowania są nieprawidłowe! Sprawdź, czy zostały prawidłowo wprowadzone.

en: Connection with GoDaddy Email Marketing has been established! You're all set!
pl: Nawiązano połączenie z Marketingiem e-mail GoDaddy! Wszystko gotowe!

en: Settings have been updated.
pl: Ustawienia zostały zaktualizowane.

en: Please fill in the username and the API key first.
pl: Podaj najpierw nazwę użytkownika i klucz API.

en: Overview
pl: Przegląd

en: Instructions
pl: Instrukcje

note: translators: %s: link to GoDaddy Email Marketing account page
en: Once the plugin is activated, you will be able to select and insert any of your GoDaddy Email Marketing webforms right into your site. Setup is easy. Below, simply enter your account email address and API key (found in your GoDaddy Email Marketing account [%s] area). Here are the 3 ways you can display a webform on your site:
pl: Po aktywowaniu wtyczki możesz wybierać formularze internetowe Marketingu e-mail GoDaddy i wstawiać je wprost do witryny. Konfiguracja jest łatwa. Wprowadź poniżej po prostu adres e-mail konta i klucz API (znajdziesz go na koncie Marketingu e-mail GoDaddy w obszarze [%s]). Formularz internetowy można wyświetlić w witrynie na 3 sposoby:

en: <strong>Widget:</strong> Go to Appearance &rarr; widgets and find the widget called “GoDaddy Email Marketing Form” and drag it into the widget area of your choice. You can then add a title and select a form!
pl: <strong>Widżet:</strong> Wybierz Wygląd &rarr; widżety. Odszukaj widżet „Formularz Marketingu e-mail GoDaddy” i przeciągnij go na wybrany obszar widżetów. Następnie możesz dodać tytuł i wybrać formularz!

en: <strong>Shortcode:</strong> You can add a form to any post or page by adding the shortcode (ex. <code>[gem id=80326]</code>) in the page/post editor.
pl: <strong>Kod:</strong> Do każdego postu lub strony można dodać formularz, dodając kod (np. <code>[gem id=80326]</code>) w edytorze stron/postów.

note: translators: %1$s: &lt;?php gem_form( $form_id ); ?&gt;, %2$s: &lt;?php gem_form( 91 ); ?&gt;
en: <strong>Template Tag:</strong> You can add the following template tag into any WordPress file: <code>%1$s</code>. Ex. <code>%2$s</code>
pl: <strong>Tag szablonu:</strong> Do pliku WordPressa można dodać następujący tag szablonu: <code>%1$s</code>. Np.: <code>%2$s</code>

en: For more information:
pl: Więcej informacji:

en: GoDaddy Help
pl: Pomoc GoDaddy

en: Contact GoDaddy
pl: Skontaktuj się z GoDaddy

en: Account Details
pl: Dane konta

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: API Key
pl: Klucz API

en: Footer Link
pl: Łącze w stopce

en: Display "Powered by GoDaddy"?
pl: Wyświetlać „Działa na silniku GoDaddy”?

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Debug Mode
pl: Tryb debugowania

en: Activated
pl: Aktywowano

en: Cache Reset
pl: Reset pamięci podręcznej

en: Erase Transients
pl: Usuń dane przejściowe

en: Purges only the cached data associated with this plugin, and should be attempted before a hard reset.
pl: Czyści jedynie skojarzone z tą wtyczką dane w pamięci podręcznej. Należy spróbować użyć tej opcji przed twardym resetem.

en: Hard Reset
pl: Twardy reset

en: Erase All Data
pl: Usuń wszystkie dane

en: Purges all saved data associated with this plugin.
pl: Czyści wszystkie zapisane dane skojarzone z tą wtyczką.

en: Forms
pl: Formularze

en: Help
pl: Pomoc

en: Reach Your Fans
pl: ’Dotrzyj do fanów

note: translators: %1$s: <a href="https:gem.godaddy.com">, %2$s: </a>
en: Email marketing makes it easier than ever to turn casual visits into lasting relationship. You're already collecting subscribers, now you just need to start emailing them. It only takes a few moments to %1$screate an email marketing campaign%2$s.
pl: Marketing e-mail ułatwia przekształcić przypadkowe odwiedziny w trwałą relację. Zbierasz już adresy subskrybentów, teraz zacznij wysyłać im wiadomości. %1$sUtworzenie kampanii marketingu e-mail%2$s zabierze tylko kilka chwil.

en: Available Signup Forms
pl: Dostępne formularze rejestracji

en: Form Name
pl: Nazwa formularza

en: Form ID
pl: Identyfikator formularza

en: Shortcode
pl: Kod

en: Opens in a new window
pl: Otwiera się w nowym oknie

en: Edit form in GoDaddy Email Marketing
pl: Edytuj formularz Marketingu e-mail GoDaddy

en: Preview
pl: Podgląd

en: Not seeing your form?
pl: Nie widzisz swojego formularza?

en: Refresh Forms
pl: Odśwież formularze

en: Create a New Signup Form
pl: Utwórz nowy formularz rejestracji

en: Create a New Campaign
pl: Utwórz nową kampanię

en: If you are experiencing issues and are unsure of the cause, you may want to activate debug mode, which displays additional options.
pl: Jeśli zauważasz problemy i nie znasz ich przyczyny, możesz aktywować tryb debugowania, który wyświetla dodatkowe opcje.

en: GoDaddy Email Marketing Form
pl: Formularz Marketingu e-mail GoDaddy

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Additional Text:
pl: Dodatkowy tekst:

en: Form:
pl: Formularz:

en: settings page
pl: strona ustawień

note: Description of the plugin/theme
en: Add the GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the plugin allows your site visitors to subscribe to your email lists.
pl: Dodaj formularz rejestracji Marketingu e-mail GoDaddy do swojej witryny WordPressa! Łatwa do skonfigurowania wtyczka pozwala odwiedzającym witrynę zasubskrybować Twoją listę mailingową.

[ctx: failed copy response]
en: Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
pl: Naciśnij klawisze Ctrl/Cmd+C, aby skopiować.

[ctx: gem header note]
en: Enjoy the GoDaddy Email Marketing Experience.
pl: Korzystaj z Marketingu e-mail GoDaddy.

[ctx: header note]
en: Add your GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the GoDaddy Email Marketing plugin allows your site visitors to subscribe to your email list.
pl: Dodaj formularz rejestracji Marketingu e-mail GoDaddy do swojej witryny WordPressa! Łatwa do skonfigurowania wtyczka Marketingu e-mail GoDaddy pozwala odwiedzającym witrynę zasubskrybować Twoją listę mailingową.

[ctx: header note]
en: You don't have any forms yet.
pl: Nie masz jeszcze żadnych formularzy.

[ctx: Sign up button]
note: translators: %s: Sign Up Now button
en: New to GoDaddy? Create an account to get started today. %s
pl: Dopiero zaczynasz współpracę z GoDaddy? Utwórz konto, aby rozpocząć jeszcze dziś. %s

[ctx: header button]
en: Sign Up Now
pl: Utwórz konto

[ctx: save settings button]
en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

[ctx: account details link]
en: sign up here
pl: zarejestruj się tutaj

[ctx: widget description]
en: Embed GoDaddy Email Marketing signup forms in the sidebar.
pl: Osadź formularze Marketingu e-mail GoDaddy na pasku bocznym.
