GoDaddy Email Marketing 1.2.0 - en to fi translation catalogue (82 entries)

en: Settings
fi: Asetukset

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: GoDaddy Email Marketing
fi: GoDaddy-sähköpostimarkkinointi

en: Signup Forms
fi: Rekisteröitymislomakkeet

en: Choose one of the available forms.
fi: Valitse jokin käytettävissä olevista lomakkeista.

en: Powered by GoDaddy
fi: Palvelun tarjoaa GoDaddy

en: Month
fi: Kuukausi

en: January
fi: Tammikuu

en: Febuary
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Day
fi: Päivä

en: Year
fi: Vuosi

en: GoDaddy Email Marketing Signup Forms
fi: GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnin rekisteröitymislomakkeet

en: All data has been removed.
fi: Kaikki tiedot on poistettu.

en: All transients were removed.
fi: Kaikki tilapäiset tiedot poistettiin.

en: Forms list was successfully updated.
fi: Lomakeluettelo on päivitetty.

en: The credentials are incorrect! Please verify that you have entered them correctly.
fi: Tunnistetiedot ovat virheelliset! Varmista, että olet antanut ne oikein.

en: Connection with GoDaddy Email Marketing has been established! You're all set!
fi: Yhteys GoDaddy-sähköpostimarkkinointiin on muodostettu. Kaikki on valmista!

en: Settings have been updated.
fi: Asetukset on päivitetty.

en: Please fill in the username and the API key first.
fi: Anna ensin käyttäjätunnuksesi ja API-avaimesi.

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Instructions
fi: Ohjeet

note: translators: %s: link to GoDaddy Email Marketing account page
en: Once the plugin is activated, you will be able to select and insert any of your GoDaddy Email Marketing webforms right into your site. Setup is easy. Below, simply enter your account email address and API key (found in your GoDaddy Email Marketing account [%s] area). Here are the 3 ways you can display a webform on your site:
fi: Kun laajennus on aktivoitu, voit valita haluamasi GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnin verkkolomakkeet ja lisätä ne suoraan sivustoosi. Asennus on helppoa. Sinun tarvitsee vain antaa tiliisi liitetty sähköpostiosoite ja API-avain (löydät ne GoDaddy-sähköpostimarkkinointitilisi osiosta [%s]). Tässä on 3 tapaa, joita käyttäen voit esittää verkkolomakkeen sivustossasi:

en: <strong>Widget:</strong> Go to Appearance &rarr; widgets and find the widget called “GoDaddy Email Marketing Form” and drag it into the widget area of your choice. You can then add a title and select a form!
fi: <strong>Widget (pienoissovellus):</strong> Siirry kohtaan Ulkoasu &rarr; Widgetit, etsi widget nimeltä “GoDaddy-sähköpostimarkkinointilomake” ja vedä se haluamaasi widget-osioon. Tämän jälkeen voit lisätä nimen ja valita lomakkeen!

en: <strong>Shortcode:</strong> You can add a form to any post or page by adding the shortcode (ex. <code>[gem id=80326]</code>) in the page/post editor.
fi: <strong>Pikakoodi:</strong> Voit lisätä lomakkeen mihin tahansa viestiin tai sivulle lisäämällä pikakoodin (esim. <code>[gem id=80326]</code>) sivun tai viestin editoriin.

note: translators: %1$s: &lt;?php gem_form( $form_id ); ?&gt;, %2$s: &lt;?php gem_form( 91 ); ?&gt;
en: <strong>Template Tag:</strong> You can add the following template tag into any WordPress file: <code>%1$s</code>. Ex. <code>%2$s</code>
fi: ‌‌<strong>Mallipohjan tunniste:</strong> Voit lisätä seuraavan mallipohjatunnisteen mihin tahansa WordPress-tiedostoon: <code>%1$s</code>. Esim. <code>%2$s</code>

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: GoDaddy Help
fi: GoDaddy-ohje

en: Contact GoDaddy
fi: Ota yhteyttä GoDaddyyn

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: API Key
fi: API-avain

en: Footer Link
fi: Alatunnisteen linkki

en: Display "Powered by GoDaddy"?
fi: Näytetäänkö ”Palvelun tarjoaa GoDaddy” -merkintä?

en: Debugging
fi: Virheenkorjaus

en: Debug Mode
fi: Virheenkorjaustila

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Cache Reset
fi: Välimuistin nollaus

en: Erase Transients
fi: Poista tilapäiset tiedot

en: Purges only the cached data associated with this plugin, and should be attempted before a hard reset.
fi: Tyhjentää vain välimuistiin tallennetut tähän laajennukseen liittyvät tiedot. Tätä kannattaa yrittää ennen laitekäynnistystä.

en: Hard Reset
fi: Laitekäynnistys

en: Erase All Data
fi: Poista kaikki tiedot

en: Purges all saved data associated with this plugin.
fi: Tyhjentää kaikki tähän laajennukseen liittyvät tiedot

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Help
fi: Ohje

en: Reach Your Fans
fi: Saavuta tukijasi

note: translators: %1$s: <a href="https:gem.godaddy.com">, %2$s: </a>
en: Email marketing makes it easier than ever to turn casual visits into lasting relationship. You're already collecting subscribers, now you just need to start emailing them. It only takes a few moments to %1$screate an email marketing campaign%2$s.
fi: Sähköpostimarkkinointi auttaa sinua muuntamaan satunnaiset käynnit jatkuviksi asiakassuhteiksi. Olet jo kerännyt tilaajien tietoja. Nyt on aika alkaa lähettää heille viestejä. Voit %1$sluoda sähköpostimarkkinointikampanjan%2$s muutamassa hetkessä.

en: Available Signup Forms
fi: Käytettävissä olevat rekisteröitymislomakkeet

en: Form Name
fi: Lomakkeen nimi

en: Form ID
fi: Lomaketunnus

en: Shortcode
fi: Pikakoodi

en: Opens in a new window
fi: Avautuu uuteen ikkunaan

en: Edit form in GoDaddy Email Marketing
fi: Muokkaa lomaketta GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnissa

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Not seeing your form?
fi: Etkö näe omaa lomakettasi?

en: Refresh Forms
fi: Virkistä lomakkeet

en: Create a New Signup Form
fi: Luo uusi rekisteröitymislomake

en: Create a New Campaign
fi: Luo uusi kampanja

en: If you are experiencing issues and are unsure of the cause, you may want to activate debug mode, which displays additional options.
fi: Jos käytössä on ongelmia etkä tiedä, mistä ne johtuvat, sinun kannattaa ehkä aktivoida virheenkorjaustila. Se näyttää lisää vaihtoehtoja.

en: GoDaddy Email Marketing Form
fi: GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnin lomake

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Additional Text:
fi: Lisäteksti:

en: Form:
fi: Lomake:

en: settings page
fi: asetukset-sivulla

note: Description of the plugin/theme
en: Add the GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the plugin allows your site visitors to subscribe to your email lists.
fi: Lisää GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnin rekisteröitymislomake WordPress-sivustoosi! Helposti asennettavan laajennuksen avulla sivustosi vierailijat voivat ryhtyä postituslistojesi tilaajiksi.

[ctx: failed copy response]
en: Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
fi: Kopioi painamalla Ctrl/Cmd+C.

[ctx: gem header note]
en: Enjoy the GoDaddy Email Marketing Experience.
fi: Nauti GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnin tarjoamasta käyttäjäkokemuksesta.

[ctx: header note]
en: Add your GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the GoDaddy Email Marketing plugin allows your site visitors to subscribe to your email list.
fi: Lisää GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnin rekisteröitymislomake WordPress-sivustoosi! Helposti asennettavan GoDaddy-sähköpostimarkkinointilaajennuksen avulla sivustosi vierailijat voivat ryhtyä postituslistasi tilaajiksi.

[ctx: header note]
en: You don't have any forms yet.
fi: Sinulla ei vielä ole mitään lomakkeita.

[ctx: Sign up button]
note: translators: %s: Sign Up Now button
en: New to GoDaddy? Create an account to get started today. %s
fi: Oletko vasta tutustumassa GoDaddyyn? Luo tili ja aloita käyttö jo tänään. %s

[ctx: header button]
en: Sign Up Now
fi: Rekisteröidy nyt

[ctx: save settings button]
en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

[ctx: account details link]
en: sign up here
fi: rekisteröidy täällä

[ctx: widget description]
en: Embed GoDaddy Email Marketing signup forms in the sidebar.
fi: Upota GoDaddy-sähköpostimarkkinoinnin rekisteröitymislomakkeet sivupalkkiin.
