BB-Plugin - en to sv_SE translation catalogue (1652 entries)

en: "Add to Cart" Button
sv_SE: "Lägg i varukorg"-knapp

en: "{message}" on line {line} of {file}.
sv_SE: "{message}" på rad {line} i {file}.

en: % Comments
sv_SE: % Kommentarer

[ctx: %1$s branded builder name. %2$s post type name.]
en: %1$s is currently active for this %2$s.
sv_SE: %1$s är för närvarande aktiv för detta %2$s.

en: %d Audio File Selected
sv_SE: %d ljudfil har markerats

en: %d Audio Files Selected
sv_SE: %d Ljudfiler Valda

en: %d Photo Selected
sv_SE: %d bild vald

en: %d Photos Selected
sv_SE: %d Bilder Valda

en: %s Settings
sv_SE: %s Inställningar

en: %s Shape
sv_SE: %s Form

en: %s Shape Style
sv_SE: %s Form stil

[ctx: %s branded builder name.]
en: %s lets you drag and drop your layout on the frontend.
sv_SE: %s tillåter dig att skapa layouter med drag-och-släpp-funktioner på sajtens framsida.

[ctx: %s branded builder name.]
en: Convert to %s
sv_SE: Konvertera till %s

[ctx: %s branded builder name.]
en: Launch %s
sv_SE: Starta %s

[ctx: %s is a time diff such as 1 day or 2 weeks.]
en: %s ago
sv_SE: %s sedan

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Module
sv_SE: %s Sparad Modul

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Row
sv_SE: %s Sparad Rad

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Template
sv_SE: %s Sparad Mall

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Template
sv_SE: %s Mall

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all %s except...
sv_SE: Matcha alla %s utom...

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all related %s except...
sv_SE: Matcha alla relaterade %s utom...

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match these %s...
sv_SE: Matcha dessa %s

[ctx: %s is the author name.]
en: By %s
sv_SE: Av %s

[ctx: %s is the preset hex color code.]
en: %s added to presets!
sv_SE: %s har lagt till bland förinställningarna.

[ctx: %s is the preset hex color code.]
en: %s is already a saved preset.
sv_SE: %s är redan en sparad förinställning.

[ctx: %s is the singular post type name (e.g. page)]
en: Click here to edit content on this %s using an easy drag-and-drop builder.
sv_SE: Klicka här för att redigera innehållet på denna %s med hjälp av den enkla drag-och-släpp-editorn.

[ctx: %s post type name.]
en: View %s
sv_SE: Se %s

[ctx: %s stands for author name.]
en: By %s
sv_SE: Av %s

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: %s Settings
sv_SE: %s Inställningar

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: Launch %s
sv_SE: Starta %s

[ctx: %s stands for custom branded \"Page Builder\" name.]
en: Switching to Text Editor mode will disable your %1$s layout until it is enabled again. Any edits made while in Text Editor mode will not be made on your %1$s layout. Do you want to continue?
sv_SE: Om du växlar till textredigerarläget inaktiveras din %1$s-layout tills den aktiveras igen. Alla ändringar som görs i textredigerarläget kommer inte att göras i din %1$s layout. Vill du fortsätta?

[ctx: %s stands for either row or module.]
en: This is a global %s. Changes will appear everywhere it has been placed.
sv_SE: Det här är en global %s. Ändringar kommer att synas överallt där den finns.

[ctx: %s stands for form field label.]
en: Edit %s
sv_SE: Ändra %s

[ctx: %s stands for post/page title.]
en: Copy of %s
sv_SE: Kopia av %s

[ctx: %s stands for the module alias key]
en: The module alias %s already exists! Please namespace your module aliases to ensure compatibility with Beaver Builder.
sv_SE: Modulens alias %s finns redan! Vänligen "namespaca" dina modulalias för att säkerställa kolabilitet med Beaver Builder.

[ctx: %s stands for the module filename]
en: A module with the filename %s.php already exists! Please namespace your module filenames to ensure compatibility with Beaver Builder.
sv_SE: En modul med filnamnet %s.php finns redan! Var god lägg till ett namespace på filnamnen i din modul för att göra den kompatibel med Beaver Builder.

[ctx: %s stands for widget slug.]
en: %s no longer exists.
sv_SE: %s existerar inte längre.

[ctx: %s stands the post type name.]
en: View %s
sv_SE: Se %s

en: --all switch used but bb-theme is not active. If using multisite bb-theme must be active on the root site.
sv_SE: --alla ändringar utfördes men BB-temat är inte aktivt. Om du använder BB-temat för multisite måste det vara aktivt på rotplatsen.

en: 0 Comments
sv_SE: 0 Kommentarer

en: 1 Column
sv_SE: 1 kolumn

en: 1 Comment
sv_SE: 1 Kommentar

en: 2 Columns
sv_SE: 2 kolumner

en: 3 Columns
sv_SE: 3 kolumner

en: 4 Columns
sv_SE: 4 kolumner

en: 5 Columns
sv_SE: 5 kolumner

en: 6 Columns
sv_SE: 6 kolumner

en: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-facebook" target="_blank">Join the Beaver Builder's Group on Facebook</a>
sv_SE: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-facebook" target="_blank">Anslut dig till Beaver Builder-gruppen på Facebook</a>

en: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-slack" target="_blank">Join the Beaver Builder's Group on Slack</a>
sv_SE: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-slack" target="_blank">Anslut dig till Beaver Builder-gruppen på Slack</a>

en: <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/690-beaver-builder-2-2-changes-to-specific-modules">More module settings</a> and responsive capabilities give you more control with less code.
sv_SE: <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/690-beaver-builder-2-2-changes-to-specific-modules">Fler modul-inställningar</a> ger dig mer kontroll med mindre kod.

en: <a%1$s>Sign in</a> to get your username and API key. <a%2$s>Signup</a> if you don't have a GoDaddy Email Marketing account.
sv_SE: <a%1$s>Logga in</a> för att få ditt användarnamn och din API-nyckel. <a%2$s>Registrera dig</a> om du inte redan har ett GoDaddy Email Marketing-konto.

en: <p>In terms of GDPR, Beaver Builder products do not collect any personal information from your users. However some modules such as videos and maps might need you to update your privacy policy accordingly.</p>
sv_SE: <p>När det gäller GDPR, Beaver Builders produkter samlar inte in några personliga data från våra användare. Men några moduler som tex videos och kartor kanske gör att du behöver uppdatera din användarpolicy.</p>

en: <strong>Note</strong>: These settings apply to all posts and pages.
sv_SE: <strong>Obs!</strong> De här inställningarna gäller för alla inlägg och sidor.

en: <strong>UPDATE UNAVAILABLE!</strong>
sv_SE: <strong>UPPDATERING EJ TILLGÄNGLIG!</strong>

en: A CSS and JavaScript file is dynamically generated and cached each time you create a new layout. Sometimes the cache needs to be refreshed when you migrate your site to another server or update to the latest version. If you are running into any issues, please try clearing the cache by clicking the button below.
sv_SE: En CSS- och JavaScript-fil genereras dynamiskt och lagras i cachen varje gång du skapar en ny layout. Ibland måste cachen uppdateras när du migrerar din webbplats till en annan server eller uppdaterar till den senaste versionen. Om du har några problem kan du försöka rensa cachen genom att klicka på knappen nedan.

en: A WYSIWYG text editor.
sv_SE: En WYSIWYG-editor (What You See Is What You Get)

en: A class that will be applied to this column's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
sv_SE: En klass som kommer att bifogas till den här kolumnens HTML. Måste börja med en bokstav och får enbart innehålla bindestreck, understreck, bokstäver eller siffror. Separera flera klasser med mellanslag.

en: A class that will be applied to this module's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
sv_SE: En klass som kommer att bifogas till den här modulens HTML. Måste börja med en bokstav och får enbart innehålla bindestreck, understreck, bokstäver eller siffror. Separera flera klasser med mellanslag.

en: A class that will be applied to this row's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
sv_SE: En klass som kommer att bifogas till den här radens HTML. Måste börja med en bokstav och får enbart innehålla bindestreck, understreck, bokstäver eller siffror. Separera flera klasser med mellanslag.

[ctx: A client account in Campaign Monitor.]
en: Client
sv_SE: Kund

en: A comma separated list of tags.
sv_SE: En komma-separerad lista med taggar.

[ctx: A comma separated list of tags.]
en: Tags
sv_SE: Taggar

en: A divider line to separate content.
sv_SE: En skiljelinje för att separera innehåll.

en: A heading and snippet of text with an optional link, icon and image.
sv_SE: En rubrik och textsnutt med en valfri länk, ikon och bild.

[ctx: A keyboard shortcut with no label given]
en: Untitled Shortcut
sv_SE: Odöpt kortkommando

en: A label to identify this slide on the Slides tab of the Content Slider settings.
sv_SE: En beskrivning för att identifiera denna slide i slide-fliken för innehållsbildspelsinställningarna.

[ctx: A list of subscribers group from a Mailrelay account.]
en: Group
sv_SE: Grupp

en: A photo that will be displayed if the video fails to load.
sv_SE: Bild som visas ifall videon som ska visas inte laddar.

[ctx: A signup form from your GoDaddy Email Marketing account.]
en: Form
sv_SE: Formulär

en: A simple call to action button.
sv_SE: En enkel "Call to action"-knapp.

en: A simple pricing table generator.
sv_SE: En enkel pristabellsgenerator

[ctx: A tag to add to contacts in Drip when they subscribe.]
en: Tags
sv_SE: Taggar

[ctx: A tag to add to contacts in Hatchbuck when they subscribe.]
en: Tag
sv_SE: Tagg

en: A unique ID that will be applied to this column's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
sv_SE: Ett unikt ID som kommer att bifogas till den här kolumnens HTML. Måste börja med en bokstav och får enbart innehålla bindestreck, understreck, bokstäver eller siffror. Inga mellanslag.

en: A unique ID that will be applied to this module's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
sv_SE: Ett unikt ID som kommer att bifogas till den här modulens HTML. Måste börja med en bokstav och får enbart innehålla bindestreck, understreck, bokstäver eller siffror. Inga mellanslag.

en: A unique ID that will be applied to this row's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
sv_SE: Ett unikt ID som kommer att bifogas till den här radens HTML. Måste börja med en bokstav och får enbart innehålla bindestreck, understreck, bokstäver eller siffror. Inga mellanslag.

en: A very simple contact form.
sv_SE: Ett väldigt enkelt kontakt-formulär.

en: A video from Youtube or Vimeo to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
sv_SE: En video från Youtube eller Vimeo att använda som bakgrund till den här raden. De flesta moderna webbläsare stöder detta format.

en: A video in the MP4 format to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
sv_SE: En video i MP4-format som kan användas som bakgrund för den här raden. De flesta moderna webbläsare stöder det här formatet.

en: A video in the MP4 format. Most modern browsers support this format.
sv_SE: En video i MP4-format De flesta moderna webbläsare stöder det här formatet.

en: A video in the MP4 to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
sv_SE: En MP4-video att använda som bakgrund till den här raden. De flesta moderna webbläsarna stöder detta format.

en: A video in the WebM format to use as fallback. This format is required to support browsers such as FireFox and Opera.
sv_SE: En video i WebM-format som kan användas som fallback. Det här formatet krävs för att stödja webbläsare som exempelvis FireFox och Opera.

en: A video in the WebM format to use as the background of this row. This format is required to support browsers such as FireFox and Opera.
sv_SE: En video i WebM-format som kan användas som bakgrund för den här raden. Det här formatet krävs för att stödja webbläsare som FireFox och Opera.

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: API Token
sv_SE: API-token

en: API URL
sv_SE: API-webbadress

en: API Username
sv_SE: API användarnamn

en: API should be enabled in your Mautic application.
    					Go to Mautic Configuration / API Settings and set `API enabled` to `Yes`, set `Enable HTTP basic auth` to `Yes` . Save changes.
sv_SE: Aktivera API hos din Mautic-applikation.
    					Gå till Mautic Configuration / API Settings och ställ `API enabled` till `Yes`, ställ `Enable HTTP basic auth` till `Yes` . Spara inställningarna.

en: Above Bar
sv_SE: Över Linje

en: Above Content
sv_SE: Över innehåll

en: Above Heading
sv_SE: Ovanför rubrik

en: Above Text
sv_SE: Ovanför text

en: Above Title
sv_SE: Ovanför titel

en: Accent Color
sv_SE: Accentfärg

en: Accent Text Color
sv_SE: Accentfärg på text

en: Access Key
sv_SE: Åtkomstnyckel

en: Access Token
sv_SE: Åtkomsttoken

en: Accordion
sv_SE: Dragspel

en: Account
sv_SE: Konto

en: Account ID
sv_SE: Konto-ID

en: Account Name
sv_SE: Kontonamn

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: An account with that name already exists.
sv_SE: Fel: Det finns redan ett konto med det här namnet.

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: Missing account name.
sv_SE: Fel: Kontonamn saknas.

en: Actions
sv_SE: Handlingar

en: Active Color
sv_SE: Aktiv färg

en: Active Icon
sv_SE: Aktiv ikon

en: Active!
sv_SE: Aktiv!

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add Account...
sv_SE: Lägg till konto...

en: Add Audio Files
sv_SE: Lägg till ljudfiler

en: Add Content
sv_SE: Lägg till innehåll

en: Add Icon
sv_SE: Lägg till ikon

en: Add Item
sv_SE: Lägg till objekt

en: Add More Content
sv_SE: Lägg till mer innehåll

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add Photos
sv_SE: Lägg till bilder

en: Add Pricing Box
sv_SE: Lägg till prisbox

en: Add Rows
sv_SE: Lägg till rader

en: Add Testimonial
sv_SE: Lägg till rekommendation

en: Add a color preset first.
sv_SE: Lägg till en förinställd färg först.

en: Add multi-column rows, adjust spacing, add backgrounds and more by dragging and dropping row layouts onto the page.
sv_SE: Lägg till flerspaltiga rader, justera radavstånd, lägg till bakgrunder och mer genom att dra och släppa radlayouter på sidan.

en: Add new builder content using the form below.
sv_SE: Lägg till nytt sidbyggarinnehåll genom att använda formuläret nedan.

en: Add new content by dragging and dropping modules or widgets into your row layouts or to create a new row layout.
sv_SE: Lägg till nytt innehåll genom att dra och släppa moduler eller widgetar i radlayouter eller för att skapa en ny radlayout.

en: Add your %1$s on %2$s to spread the love.
sv_SE: Lägg till din %1$s på %2$s för att sprida kärleken.

en: Additional modules: Contact Form, Tabs, Slider, Pricing Table, Map, Blog Posts, Subscribe Form, Social Icons, and many more.
sv_SE: Ytterligare moduler: Kontaktformulär, flikar, skjutreglage, pristabell, karta, blogginlägg, prenumerations-formulär, sociala ikoner och mycket mer.

en: Address
sv_SE: Adress

en: Adds a simple subscribe form to your layout.
sv_SE: Lägger till ett enkelt prenumerationsformulär i din layout.

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Advanced Modules
sv_SE: Avancerade moduler

en: After Text
sv_SE: Efter text

en: Align
sv_SE: Linjera

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: All
sv_SE: Alla

en: All Structured Data fields are required.
sv_SE: Alla strukturerade datafält är nödvändiga.

en: All rows will default to this width. You can override this and make a row full width in the settings for each row.
sv_SE: Alla rader kommer automatiskt att sättas till denna bredd. Du kan åsidosätta detta och ge en rad full bredd i inställningarna för varje separat rad.

en: Along with access to our expert support team, the premium versions of Beaver Builder are packed with more features to save you time and make building websites easier!
sv_SE: Premium-versionerna av Beaver Builder ger dig förutom tillgång till vårt support-team med experter även flera tidsbesparande funktioner som gör det enklare att skapa webbplatser.

en: Always
sv_SE: Alltid

en: Always Visible
sv_SE: Alltid synlig

en: An animated tesimonials area.
sv_SE: En animerad rekommendations-area.

[ctx: An email campaign from your GetDrip account.]
en: Campaign
sv_SE: Kampanj

[ctx: An email campaign from your Ontraport account.]
en: Campaign
sv_SE: Kampanj

[ctx: An email list from ActiveCampaign.]
en: List
sv_SE: Lista

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: Group
sv_SE: Grupp

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: List
sv_SE: Lista

[ctx: An email list from third party provider.]
en: List
sv_SE: Lista

en: Animation
sv_SE: Animering

en: Animation Delay
sv_SE: Animation Fördröjning

en: Animation Speed
sv_SE: Animation Hastighet

[ctx: Animation style.]
en: Bounce
sv_SE: Studsa

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Down
sv_SE: Studsa ned

[ctx: Animation style.]
en: Bounce In
sv_SE: Studsa in

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Left
sv_SE: Studsa vänster

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Right
sv_SE: Studsa höger

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Up
sv_SE: Studsa upp

[ctx: Animation style.]
en: Fade
sv_SE: Tona

[ctx: Animation style.]
en: Fade Down
sv_SE: Tona nedåt

[ctx: Animation style.]
en: Fade In
sv_SE: Tona in

[ctx: Animation style.]
en: Fade Left
sv_SE: Tona vänster

[ctx: Animation style.]
en: Fade Right
sv_SE: Tona höger

[ctx: Animation style.]
en: Fade Up
sv_SE: Tona upp

[ctx: Animation style.]
en: Flash
sv_SE: Blixt

[ctx: Animation style.]
en: Flip
sv_SE: Vänd

[ctx: Animation style.]
en: Flip Horizontal
sv_SE: Vänd vågrätt

[ctx: Animation style.]
en: Flip Vertical
sv_SE: Vänd vertikalt

[ctx: Animation style.]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Animation style.]
en: Pulse
sv_SE: Pulsera

[ctx: Animation style.]
en: Roll In
sv_SE: Rulla in

[ctx: Animation style.]
en: Rotate
sv_SE: Rotera

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Down Left
sv_SE: Rotera neråt vänster

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Down Right
sv_SE: Rotera neråt höger

[ctx: Animation style.]
en: Rotate In
sv_SE: Rotera in

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Up Left
sv_SE: Rotera upp vänster

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Up Right
sv_SE: Rotera upp höger

[ctx: Animation style.]
en: Rubber Band
sv_SE: Gummiband

[ctx: Animation style.]
en: Shake
sv_SE: Skaka

[ctx: Animation style.]
en: Slide Down
sv_SE: Glid neråt

[ctx: Animation style.]
en: Slide Left
sv_SE: Glid åt vänster

[ctx: Animation style.]
en: Slide Right
sv_SE: Glid åt höger

[ctx: Animation style.]
en: Slide Up
sv_SE: Glid uppåt

[ctx: Animation style.]
en: Zoom
sv_SE: Zooma

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Down
sv_SE: Zooma ner

[ctx: Animation style.]
en: Zoom In
sv_SE: Zooma in

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Left
sv_SE: Zooma vänster

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Right
sv_SE: Zooma höger

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Up
sv_SE: Zooma upp

en: App ID
sv_SE: App-ID

en: App Password
sv_SE: App-lösenord

en: Append New Layout
sv_SE: Lägg till ny layout

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Are you sure you want to remove this account? Other modules that are connected to it will be affected.
sv_SE: Vill du verkligen ta bort det här kontot? Andra anslutna moduler kommer att påverkas.

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Arrow Color
sv_SE: Pilfärg

en: Arrows
sv_SE: Pilar

en: Arrows Background Color
sv_SE: Pilar bakgrundsfärg

en: Arrows Background Style
sv_SE: Pilar bakgrundsstil

en: Arrows Color
sv_SE: Pilar färg

en: As you add product categories in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. This ID can be found by hovering on the category in the categories area under Products and looking in the URL that is displayed in your browser. The ID will be the only number value in the URL.
sv_SE: När du lägger till produktkategorier i produkt-arean i WooCommerce kommer vart och ett av dessa få ett unikt ID. Du kan återfinna detta ID genom att föra muspekaren över kategorin som du hittar i kategori-arean under Produkter och se vilken länk den pekar mot längst ner till vänster i din webbläsare. ID:et kommer att vara det enda numeriska värdet i denna länk.

en: As you add product categories in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique slug or you can edit and add your own. These slugs can be found in the Categories area under WooCommerce Products. Several can be added here separated by a comma.
sv_SE: När du lägger till produktkategorier i produkt-arean i WooCommerce kommer vart och ett av dessa få en unik permalänk. Du kan återfinna dessa permalänkar i kategori-arean under WooCommerce Produkter. Du kan lägga till fler här genom komma-separering.

en: As you add products in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. You can find this unique product ID by visiting the Products area and rolling over the product. The unique ID will be the first attribute and you can add several here separated by a comma.
sv_SE: När du lägger till produkter i produkt-arean i WooCommerce kommer vart och ett av dessa få ett unikt ID. Du kan återfinna detta unika ID genom att besöka produktarean och föra muspekaren över produkten. Det unika ID:et kommer vara det första attributet och du kan lägga till fler här genom komma-separering.

en: As you add products in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. You can find this unique product ID by visiting the Products area and rolling over the product. The unique ID will be the first attribute.
sv_SE: När du lägger till produkter i produkt-arean i WooCommerce kommer vart och ett av dessa få ett unikt ID. Du kan återfinna detta unika ID genom att besöka produktarean och föra muspekaren över produkten. Det unika ID:et kommer vara det första attributet.

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Attachment
sv_SE: Fästpunkt

en: Audio
sv_SE: Ljud

en: Audio File Selected
sv_SE: ljudfil har markerats

en: Audio Files Selected
sv_SE: ljudfiler har markerats

en: Audio Type
sv_SE: Ljudtyp

en: Author
sv_SE: Författare

en: Authorization Code
sv_SE: Auktoriseringskod

en: Authors
sv_SE: Författare

en: Auto Play
sv_SE: Automatisk start

en: Auto will allow the overlay to fit however long the text content is. 100% will fit the overlay to the top and bottom of the slide.
sv_SE: Auto låter filtret täcka hela textinnehållet. 100% kommer att täcka filtret från toppen till botten av sliden.

en: Autoselect Parent
sv_SE: Välj förälder automatiskt

en: Available Downloads
sv_SE: Tillgängliga uppdateringar

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background Animation
sv_SE: Bakgrund Animering

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background Gradient
sv_SE: Bakgrund gradient

en: Background Hover Color
sv_SE: Bakgrundsfärg under muspekare

en: Background Layout
sv_SE: Bakgrunds-layout

en: Background Overlay
sv_SE: Bakgrundsfilter

en: Background Parallax
sv_SE: Bakgrunds-parallax

en: Background Photo
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background Slideshow
sv_SE: Bakgrundsbildspel

en: Background Style
sv_SE: Bakgrund Stil

en: Background Video
sv_SE: Bakgrundsvideo

en: Background Video Code
sv_SE: Kod för bakgrundsvideo

[ctx: Background repeat.]
en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

[ctx: Background repeat.]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Background repeat.]
en: Tile
sv_SE: Fogad (tile)

[ctx: Background repeat.]
en: Vertical
sv_SE: Vertikal

[ctx: Background scale.]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Background type.]
en: Color
sv_SE: Färg

[ctx: Background type.]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Background type.]
en: Photo
sv_SE: Bild

[ctx: Background type.]
en: Slideshow
sv_SE: Bildspel

en: Backgrounds
sv_SE: Bakgrunder

en: Bar Background Color
sv_SE: Balk Bakgrundsfärg

en: Bar Foreground Color
sv_SE: Balk Förgrundsfärg

en: Bar Styles
sv_SE: Balk Stilar

en: Bars
sv_SE: Galler

en: Bars Counter
sv_SE: Linje-räknare

en: Base Font Size
sv_SE: Bas Font Storlek

en: Basic
sv_SE: Enkel

en: Basic Modules
sv_SE: Grundläggande moduler

en: Be sure to add your license key for access to updates and new features.
sv_SE: Se till att du lägger till din licensnyckel så att du får tillgång till uppdateringar och nya funktioner.

en: Beautiful pre-made layout templates.
sv_SE: Snygga, redan färdiga layoutmallar.

en: Beaver Builder caught the following JavaScript error. If Beaver Builder is not functioning as expected the cause is most likely this error. Please help us by disabling all plugins and testing Beaver Builder while reactivating each to determine if the issue is related to a third party plugin.
sv_SE: Beaver Builder stötte på följande JavaScript-fel. Om Beaver Builder inte fungerar som förväntat beror det förmodligen på det här felet. Hjälp oss genom att inaktivera alla plugin-program och testa Beaver Builder  medan du aktiverar vart och ett för att avgöra om problemet har att göra med ett tredjeparts plugin-program.

en: Beaver Builder may not be functioning correctly as it does not have permission to write files to the WordPress uploads directory on your server. Please update the WordPress uploads directory permissions before continuing or contact your host for assistance.
sv_SE: Beaver Builder kanske inte fungerar korrekt eftersom den inte har rättigheter att skriva filer till Wordpress uppladdningsmapp på din server. Var vänlig uppdatera Wordpress uppladdningsmapp rättigheter innan du fortsätter eller kontakta din servers värd för assistans,

en: Before Text
sv_SE: Före text

en: Below Bar
sv_SE: Under Linje

en: Below Heading
sv_SE: Under rubrik

en: Below Photo
sv_SE: Under bild

en: Below Row
sv_SE: Under rad

en: Below Text
sv_SE: Under text

en: Best Selling Products
sv_SE: Bästsäljande produkter

en: Blank
sv_SE: Tom

en: Blinds
sv_SE: Persienn

en: Blur
sv_SE: Oskärpa

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Bold Italic
sv_SE: Fet kursiv

en: Border
sv_SE: Kantlinje

en: Border Color
sv_SE: Färg på kantlinje

en: Border Hover Color
sv_SE: Ram överrullning färg

en: Border Size
sv_SE: Storlek på kantlinje

en: Border Style
sv_SE: Ramstil

en: Border Width
sv_SE: Ram tjocklek

[ctx: Border size.]
en: Large
sv_SE: Fet

[ctx: Border size.]
en: Small
sv_SE: Tunn

[ctx: Border type.]
en: Dashed
sv_SE: Streckad

[ctx: Border type.]
en: Dotted
sv_SE: Prickig

[ctx: Border type.]
en: Double
sv_SE: Dubbel

[ctx: Border type.]
en: Solid
sv_SE: Genomgående

en: Bottom
sv_SE: Nedre

en: Bottom Center
sv_SE: Botten mitten

en: Bottom Left
sv_SE: Botten vänster

en: Bottom Right
sv_SE: Botten höger

en: Bottom Shape Layer
sv_SE: Undre Shape Layer

en: Box Border
sv_SE: Box ram

en: Box Foreground
sv_SE: Förgrund på box

en: Box Shadow
sv_SE: Box Skugga

en: Box Top Margin
sv_SE: Övre marginal på box

en: Boxes
sv_SE: Boxar

en: Boxes Grow
sv_SE: Växande boxar

en: Branding
sv_SE: Varumärkning

en: Break out of the box with <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/678-row-shape-overlays">row shapes</a> and <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/669-color-gradients-for-row-and-column-backgrounds-and-overlays">gradients</a>, plus new border and text shadow effects.
sv_SE: Tänk utanför boxen med <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/678-row-shape-overlays">radformer</a> och <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/669-color-gradients-for-row-and-column-backgrounds-and-overlays">gradienter</a>, samt nya effekter för kanter och textskuggningar.

en: Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt

en: Build your own custom modules.
sv_SE: Skapa dina egna anpassade moduler.

en: Builder
sv_SE: Byggare

en: Builder Access
sv_SE:  Byggaraccess

en: Builder Admin Menu
sv_SE: Byggar-adminmeny

en: Builder Settings
sv_SE: Builder inställningar

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button Align
sv_SE: Knapp justering

en: Button Background
sv_SE: Knapp bakgrund

en: Button Background Animation
sv_SE: Knapp bakgrundsanimering

en: Button Background Color
sv_SE: Knapp bakgrundsfärg

en: Button Background Hover Color
sv_SE: Knapp bakgrund överrullning färg

en: Button Background Style
sv_SE: Knapp bakgrundsstil

en: Button Border
sv_SE: Knapp ram

en: Button Border Hover Color
sv_SE: Knapp ram överrullningsfärg

en: Button Icon
sv_SE: Knapp-ikon

en: Button Icon Position
sv_SE: Knapp ikon position

en: Button Icon Visibility
sv_SE: Knapp ikon synlighet

en: Button Link
sv_SE: Knapp-länk

en: Button Padding
sv_SE: Knapp padding

en: Button Style
sv_SE: Knapp-utseende

en: Button Text
sv_SE: Knapptext

en: Button Text Color
sv_SE: Knapp textfärg

en: Button Text Hover Color
sv_SE: Knapp överrullning färg

en: Button Typography
sv_SE: Knapp typografi

en: Button URL
sv_SE: URL på knapp

en: Button Width
sv_SE: Knapp-bredd

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Buy Now
sv_SE: Köp nu!

en: CSS Class
sv_SE: CSS-klass

en: CSS Selector
sv_SE: CSS-selektor

en: Call to Action
sv_SE: Uppmaning till handling

[ctx: Call to action.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Callout
sv_SE: Puff

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: Caption Button
sv_SE: Bildtexts-knapp

en: Caption Typography
sv_SE: Bildtext Typografi

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Category Slug
sv_SE: Permalänk för kategori

en: Center
sv_SE: Centrerad

en: Center Bottom
sv_SE: Center botten

en: Center Center
sv_SE: Mitten Mitten

en: Center Left
sv_SE: Mitten vänster

en: Center Right
sv_SE: Mitten höger

en: Center Top
sv_SE: Center topp

en: Change Template
sv_SE: Byt mall

en: Change Templates
sv_SE: Byt mall

en: Change UI Brightness
sv_SE: Ändra UI ljushet

en: Changes being published
sv_SE: Ändringar publiceras

en: Check or uncheck modules below to enable or disable them.
sv_SE: Markera eller avmarkera moduler nedan för att aktivera eller avaktivera dem.

en: Checkbox Text
sv_SE: Kryssruta text.

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Choose Another Photo
sv_SE: Välj en annan bild

en: Choose a Template
sv_SE: Välj en mall

en: Choose...
sv_SE: Välj...

en: Choosing no will hide the default theme heading for the "Page" post type. You will also be required to enter some basic CSS for this to work if you choose no.
sv_SE: Att välja nej kommer att dölja temats standard-rubrik för inläggstypen "Sida". Du kommer även att behöva ange viss grundläggande CSS för att detta ska fungera om du väljer nej.

en: Choosing yes will expand the first item by default.
sv_SE: Att välja ja kommer att expandera det första objektet som standard.

en: Choosing yes will keep only one item open at a time. Choosing no will allow multiple items to be open at the same time.
sv_SE: Att välja ja kommer att hålla enbart ett objekt öppen samtidigt. Att välja nej kommer att tillåta flera objekt att vara öppna samtidigt.

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Circle Background Color
sv_SE: Cirkel bakgrundsfärg

en: Circle Bar Styles
sv_SE: Cirkel Balk Stilar

en: Circle Counter
sv_SE: Cirkel-räknare

en: Circle Foreground Color
sv_SE: Cirkel förgrundsfärg

en: Circle Size
sv_SE: Cirkel Storlek

en: Circle Stroke Size
sv_SE: Cirkel Streck Storlek

en: Circle Styles
sv_SE: Cirkel Stil

en: Class
sv_SE: Klass

en: Clear Cache
sv_SE: Rensa cache

en: Click Action
sv_SE: Händelse vid klick

en: Click Here
sv_SE: Klicka här

[ctx: Click action type.]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Click action.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Clicking the button below will uninstall the page builder plugin and delete all of the data associated with it. You can uninstall or deactivate the page builder from the plugins page instead if you do not wish to delete the data.
sv_SE: Om du klickar på knappen nedan avinstalleras plugin-programmet för sidbyggarverktyget och alla data som är associerade med programmet. Du kan avinstallera eller inaktivera sidbyggarverktyget från plugin-sidan istället och du inte vill ta bort data.

en: Clip Contents
sv_SE: Clip Innehåll

en: Clip Within Container
sv_SE: Clip Inuti behållare

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Collage
sv_SE: Kollage

en: Collapse Inactive
sv_SE: Fäll ihop inaktiva

en: Colon
sv_SE: Kolon

en: Color
sv_SE: Färg

en: Color Fill
sv_SE: Färg fyllning

en: Color Picker
sv_SE: Färgväljare

en: Color Presets
sv_SE: Färgförinställningar

[ctx: Color.]
en: Dark
sv_SE: Mörk

[ctx: Color.]
en: Light
sv_SE: Ljus

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Column
sv_SE: Kolumn

en: Column Group
sv_SE: Kolumn grupp

en: Column Settings
sv_SE: Kolumn-inställningar

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Come by and share a project, ask a question, or just say hi! For news about new features and updates, like our <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Facebook Page</a> or follow us <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">on Twitter</a>.
sv_SE: Sväng förbi och dela ett projekt, ställ en fråga eller bara för att hälsa. Om du vill ha nyheter om nya funktioner och uppdateringar kan du gilla vår <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Facebook-sida</a> eller följa oss <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">på Twitter</a>.

en: Come by the Beaver Builder Homepage to learn more about what our premium features can do for you!
sv_SE: Gå till Beaver Builders webbsida och läs mer om vilken nytta du kan ha av våra premium-funktioner.

en: Comment Count
sv_SE: Antal kommentarer

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Compact
sv_SE: Kompakt

en: Company ID
sv_SE: Företags-ID

en: Concave
sv_SE: Konkav

en: Connect
sv_SE: Anslut

[ctx: Connection data such as an API key.]
en: Error: Missing service data.
sv_SE: Fel: Servicedata saknas.

en: Contact Form
sv_SE: Kontakt-formulär

en: Contact Form Submission
sv_SE: Skickande av kontaktformulär

en: Contact Support
sv_SE: Kontakta support

en: Contact Support URL
sv_SE: Kontakta supporten URL

[ctx: Contact form field label.]
en: Name
sv_SE: Namn

en: Container Element
sv_SE: Behållare Element

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Color
sv_SE: Innehållsfärg

en: Content Layout
sv_SE: Layout för innehåll

en: Content Length
sv_SE: Innehållslängd

en: Content Pages
sv_SE: Innehållssidor

en: Content Slider
sv_SE: Innehållsbildspel

en: Content Type
sv_SE: Innehållstyp

en: Content Typography
sv_SE: Innehåll typografi

en: Content Width
sv_SE: Bredd på innehåll

[ctx: Content type.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Content:
sv_SE: Innehåll:

en: Continue Editing
sv_SE: Fortsätt editera

en: Control Bar
sv_SE: Kontrollpanel

en: Control Bar Buttons
sv_SE: Kontrollpanelsknappar

en: Control Bar Overlay
sv_SE: Kontrollpanelsöverlägg

en: Controls
sv_SE: Kontroller

en: Copy this unique URL and send it to support as directed.
sv_SE: Kopiera denna unika url och skicka till supporten enligt instruktionerna.

en: Countdown
sv_SE: Nedräkning

en: Create Gallery
sv_SE: Skapa galleri

en: Crop
sv_SE: Beskärning

en: Crop set to no will fit the slideshow images to the height you specify and keep the width proportional, whereas crop set to yes will fit the slideshow images to all sides of the content area while cropping the left and right to fit the height you specify.
sv_SE: Valet nej vid beskärning kommer att anpassa bilderna i bildspelet till den angivna höjden och behålla bredden proportionell. Valet ja kommer att anpassa bilderna i bildspelet till alla sidor av innehållsarean och beskära vänster och höger sida för att passa den angivna höjden.

en: Current Page
sv_SE: Aktuell sida

[ctx: Currently editing message]
en: Currently Editing %s
sv_SE: För närvarande redigeras %s

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Query
sv_SE: Anpassat urval av inlägg

en: Custom URL
sv_SE: Anpassad URL

en: Custom Width
sv_SE: Anpassad bredd

[ctx: Custom post type label.]
en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

[ctx: Custom post type label.]
en: All
sv_SE: Alla

[ctx: Custom post type label.]
en: Edit
sv_SE: Ändra

[ctx: Custom post type label.]
en: New
sv_SE: Ny

[ctx: Custom post type label.]
en: Nothing found in Trash.
sv_SE: Ingenting hittades i papperskogen.

[ctx: Custom post type label.]
en: Nothing found.
sv_SE: Inget hittades

[ctx: Custom post type label.]
en: Parent:
sv_SE: Förälder:

[ctx: Custom post type label.]
en: Search
sv_SE: Sök

[ctx: Custom post type label.]
en: Template
sv_SE: Mall

[ctx: Custom post type label.]
en: Templates
sv_SE: Mallar

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: %s Categories
sv_SE: %s Kategorier

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Add New Category
sv_SE: Lägg till ny kategori

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: All Categories
sv_SE: Alla kategorier

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Categories
sv_SE: Kategorier

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Category
sv_SE: Kategori

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Edit Category
sv_SE: Ändra kategori

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: New Category Name
sv_SE: Nytt Kategorinamn

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category
sv_SE: Kategoriförälder

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category:
sv_SE: Kategoriförälder:

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Search Categories
sv_SE: Sök kategorier

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Type
sv_SE: Typ

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Update Category
sv_SE: Uppdatera kategori

en: Customize Theme
sv_SE: Ändra Tema

en: Dark
sv_SE: Mörkt

en: Dashed
sv_SE: Streckad

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Format
sv_SE: Datumformat

en: Date Last Modified
sv_SE: Senast ändrad

en: Day
sv_SE: Dag

[ctx: Day of autoresponder cycle.]
en: Cycle Day
sv_SE: Cykel Dag

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Deactivated
sv_SE: Avaktiverad

en: Deactivated!
sv_SE: Inaktiverad!

en: Debug Mode Disabled
sv_SE: Felsöknings-läge inaktiverat

en: Debug Mode Enabled
sv_SE: Felsöknings-läge aktiverat

en: Decoration
sv_SE: Dekoration

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default Page Heading
sv_SE: Förvald sidrubrik

en: Default Row Content Width
sv_SE: Standardbredd på radinnehåll

en: Default Row Width
sv_SE: Standardradbredd

[ctx: Default user template category.]
en: Uncategorized
sv_SE: Okategoriserad

en: Delay
sv_SE: Fördröjning

en: Delete Column
sv_SE: Ta bort kolumn

en: Descending
sv_SE: Fallande

en: Deselect All
sv_SE: Avmarkera alla

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disable All Templates
sv_SE: Avaktivera samtliga mallar

en: Disable Debug Mode
sv_SE: Inaktivera felsökningsläge

en: Disable Right-Click
sv_SE: Avaktivera höger-klick

en: Disabled
sv_SE: Avaktiverad

en: Discard
sv_SE: Ångra

en: Discard Changes and Exit
sv_SE: Ångra ändringarna och avsluta

en: Discard changes and exit
sv_SE: Ångra ändringar och avsluta

en: Display
sv_SE: Visa

en: Display a Google map.
sv_SE: Visa en karta från Google.

en: Display a WordPress sidebar that has been registered by the current theme.
sv_SE: Visa ett WordPress-sidofält som registrerats i aktuellt tema.

en: Display a WordPress widget.
sv_SE: Visa en WordPress-widget.

en: Display a carousel of your WordPress posts.
sv_SE: Visa en karusell med dina Wordpressinlägg

en: Display a collapsible accordion of items.
sv_SE: Visa ett hopfällbart dragspel av objekt.

en: Display a collection of tabbed content.
sv_SE: Visa innehåll ordnat i flikar.

en: Display a grid of your WordPress posts.
sv_SE: Visa ett rutnät med dina WordPress-inlägg.

en: Display a group of linked Font Awesome icons.
sv_SE: Visa en grupp av länkade Font Awesome-ikoner.

en: Display a heading, subheading and a button.
sv_SE: Visa en rubrik, underrubrik och en knapp.

en: Display a slider of your WordPress posts.
sv_SE: Visa ett bildspel av dina Wordpressinlägg.

en: Display a title/page heading.
sv_SE: Visa en titel/sidrubrik.

en: Display an icon and optional title.
sv_SE: Visa en ikon och valfri titel.

en: Display multiple photos in a gallery view.
sv_SE: Visa flera bilder i en galleri-vy.

en: Display multiple photos in a slideshow view.
sv_SE: Visa flera bilder i ett bildspel.

en: Display products or categories from your WooCommerce store.
sv_SE: Visa produkter eller kategorier från din WooCommerce-shop.

en: Display raw HTML code.
sv_SE: Visa rå HTML-kod.

en: Displays multiple slides with an optional heading and call to action.
sv_SE: Visar flera slides med en valfri rubrik och "Call to action".

en: Displays social buttons.
sv_SE: Visa sociala medier-knappar.

en: Do you really want to delete this column?
sv_SE: Vill du verkligen ta bort den här kolumnen?

en: Do you really want to delete this item?
sv_SE: Vill du verkligen ta bort det här objektet?

en: Do you really want to delete this module?
sv_SE: Vill du verkligen ta bort den här modulen?

en: Do you really want to delete this row?
sv_SE: Vill du verkligen ta bort den här raden?

en: Do you really want to delete this template?
sv_SE: Vill du verkligen radera denna mall?

en: Do you really want to discard these changes? All of your changes that are not published will be lost.
sv_SE: Vill du verkligen ångra de här ändringarna? Alla ändringar som inte har publicerats förloras.

en: Done
sv_SE: Klar

en: Dot Color
sv_SE: Punktfärg

en: Dots
sv_SE: Punkter

en: Dotted
sv_SE: Prickad

en: Double
sv_SE: Dubbel

en: Drop a row layout or module to get started!
sv_SE: Släpp en radlayout eller en modul för att komma igång!

en: Drop us a line today for a free quote!
sv_SE: Skicka oss en rad idag för en gratis offert!

en: Dropdown Background Color
sv_SE: Rullgardinsmeny bakgrundsfärg

en: Dropdown Link Padding
sv_SE: Rullgardinsmeny länk padding

en: Dropdown Padding
sv_SE: Rullgardinsmeny padding

en: Dropdown Shadow
sv_SE: Rullgardinsmeny skugga

en: Dropdowns
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Duplicate Column
sv_SE: Duplicera kolumn

en: Duplicate Layout
sv_SE: Duplicera layout

[ctx: Duplicate page/post action label.]
en: Duplicate Layout
sv_SE: Gör en kopia av layouten

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: ERROR! We were unable to connect to the update server. If the issue persists, please contact your host and let them know your website cannot connect to updates.wpbeaverbuilder.com.
sv_SE: Ett fel har uppstått! Vi kan inte ansluta till uppdaterings-servern. Om problemet kvarstår, var vänlig kontakta din IT-avdelning och informera om att din webbsida inte kan ansluta till updates.wpbeaverbuilder.com.

en: Edit
sv_SE: Ändra

en: Edit Column
sv_SE: Redigera kolumn

en: Edit Content
sv_SE: Redigera innehåll

en: Edit Gallery
sv_SE: Ändra galleri

en: Edit Playlist
sv_SE: Redigera spellista

en: Edited
sv_SE: Ändrad

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email Field
sv_SE: Fält för email

en: Email Field Placeholder
sv_SE: Platshållare för e-postfält

en: Email Field Text
sv_SE: Epost fälttext

en: Email Subject
sv_SE: Ämne

en: Embed
sv_SE: Bädda in

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enable All Templates
sv_SE: Aktivera samtliga mallar

en: Enable Audio
sv_SE: Aktivera ljud

en: Enable Contact Support
sv_SE: Aktivera Kontakta support

en: Enable Core Templates Only
sv_SE: Aktivera enbart kärnmallar

en: Enable Debug Mode
sv_SE: Aktivera felsökningsläge

en: Enable Help Button
sv_SE: Aktivera hjälpknapp

en: Enable Help Tour
sv_SE: Aktivera hjälp-tour

en: Enable Help Video
sv_SE: Aktivera hjälp-video

en: Enable Knowledge Base
sv_SE: Aktivera kunskapsbank

en: Enable Structured Data?
sv_SE: Aktivera strukturerad data?

en: Enable Templates
sv_SE: Aktivera Mallar

en: Enable User Templates Only
sv_SE: Aktivera enbart användar-mallar

en: Enable debug mode to generate a unique support url.
sv_SE: Felsöknings-läget genererar en unik support-url.

en: Enable or disable icon sets using the options below or upload a custom icon set. Instructions on how to generate your own custom icon sets can be read %s.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera ikonuppsättningar med alternativen nedan eller ladda upp en anpassad ikonuppsättning. Instruktioner för hur du skapar egna ikonuppsättningar kan läsas %s.

en: Enable proxy cache clearing
sv_SE: Aktivera "proxy cache clearing"

en: Enable the Cache Clearing Tool
sv_SE: Aktivera Cache Clearing Tool

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Enabled Modules
sv_SE: Aktiverade moduler

en: Enter License Key
sv_SE: Skriv in licensnyckeln

en: Enter a CSS selector for the default page heading to hide it.
sv_SE: Mata in en CSS-selektor för sidans standardrubrik för att dölja den.

en: Enter a comma separated list of the post types you would like the builder to work with.
sv_SE: Ange en kommaseparerad lista över de posttyper du vill att byggaren ska fungera med.

en: Enter a list of %1$s.
sv_SE: Skriv en lista med %1$s.

en: Enter a list of authors usernames.
sv_SE: Skriv en lista med författarnas användarnamn.

en: Enter a post title to search.
sv_SE: Mata in titeln på ett inlägg för att söka.

en: Enter the ID of a site on the network whose templates should override core builder templates. Leave this field blank if you do not wish to override core templates.
sv_SE: Ange ID för en plats i nätverket som ska åsidosättas i byggarens grundläggande mallar. Lämna det här fältet tomt om du inte vill åsidosätta grundläggande mallar.

en: Enter your <a%s>license key</a> to enable remote updates and support.
sv_SE: Skriv in din <a%s>licensnyckel</a> för att aktivera fjärruppdateringar och support.

en: Equal Heights
sv_SE: Lika höjd

en: Equalize Column Heights
sv_SE: Jämna ut kolumnhöjderna

en: Equalize Heights
sv_SE: Jämna ut höjden

en: Error submitting.
sv_SE: Fel vid skickande

en: Error! A site with that ID doesn't exist.
sv_SE: Fel! Det existerar inte en webbplats med detta ID.

en: Error! Could not unzip file.
sv_SE: Fel! Kan inte zippa upp filen.

en: Error! Please enter a date that is in the future.
sv_SE: Fel! Ange ett datum i framtiden.

en: Error! Please enter a number for the site ID.
sv_SE: Fel! Ange ett nummer för webbplatsens ID.

en: Error! Please enter a valid day.
sv_SE: Fel! Ange en giltig dag.

en: Error! Please enter a valid month.
sv_SE: Fel! Ange en giltig månad.

en: Error! Please enter a valid year.
sv_SE: Fel! Ange ett giltigt år.

en: Error! Please enter an iframe for the video embed code.
sv_SE: Fel! Var god ange en iframe för inbäddningskoden till videon.

en: Error! Please upload an icon set from either Icomoon or Fontello.
sv_SE: Fel! Var god ladda upp ett set ikoner från antingen Icomoon eller Fontello.

en: Error! When downloading from Icomoon, be sure to click the Download Font button and not Generate SVG.
sv_SE: Fel! När du hämtar från Icomoon, se till att klicka på knappen "Hämta typsnitt" och inte "Skapa SVG".

en: Error! You must have at least one feature of the help button enabled.
sv_SE: Fel! Du måste ha minst en funktion för hjälpknappen aktiverad.

en: Error! You must have at least one icon set enabled.
sv_SE: Fel! Du måste ha minst ett set med ikoner aktiverat.

en: Error! You must have at least one module enabled.
sv_SE: Fel! Du måste ha minst en modul aktiverad.

en: Error: Could not connect to Campayn. %s
sv_SE: Fel: Kunde inte ansluta till Campayn. %s

en: Error: Could not connect to Constant Contact. %s
sv_SE: Fel: Det gick inte att ansluta till Constant Contact. %s

en: Error: Could not connect to Enormail. %s
sv_SE: Fel: Kunde inte skapa kontakt med Enormail. %s

en: Error: Could not connect to MailerLite. %s
sv_SE: Fel: Kunde inte ansluta till MailerLite. %s

en: Error: Could not connect to Mailrelay. %s
sv_SE: Fel: Det gick inte att ansluta till Mailrelay. %s

en: Error: Could not connect to Mautic. %s
sv_SE: Error: Kunde inte ansluta till Mautic. %s

en: Error: Could not connect to SendinBlue. %s
sv_SE: Fel: Det gick inte att ansluta till SendinBlue. %s

en: Error: Could not connect to Sendy. %s
sv_SE: Fel: Det gick inte att ansluta till Sendy. %s

en: Error: Could not connect to iContact Pro. %s
sv_SE: Fel: Kunde inte ansluta till iContact Pro %s

en: Error: Could not connect to iContact. %s
sv_SE: Fel: Det gick inte att ansluta till iContact. %s

en: Error: Could not subscribe to SendinBlue. %s
sv_SE: Fel: Det gick inte att prenumerera på SendinBlue. %s

en: Error: Invalid API data.
sv_SE: Fel: Ogiltiga API-data.

en: Error: Please check your API URL and API key.
sv_SE: Fel: Kontrollera din API-webbadress och API-nyckel.

en: Error: Please check your API credentials.
sv_SE: Error: Vänligen kontrollera dina API-nyklar

en: Error: Please check your API key.
sv_SE: Fel: Kontrollera din API-nyckel.

en: Error: Please check your API key. %s
sv_SE: Fel: Kontrollera din API-nyckel. %s

en: Error: Please check your API token. %s
sv_SE: Fel: Kontrollera din API-token. %s

en: Error: Please check your API token. Code: %s
sv_SE: Fel: Kontrollera ditt API token. Kod: %s

en: Error: Please check your Account ID. %s
sv_SE: Fel: Kontrollera ditt konto-ID. %s

en: Error: Please enter a valid Authorization Code.
sv_SE: Fel: Ange en giltig auktoriseringskod.

en: Error: You must provide a Host.
sv_SE: Fel: Du måste ange en värd.

en: Error: You must provide a app ID.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett app-ID.

en: Error: You must provide a app password.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett app-lösenord.

en: Error: You must provide a company ID.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett företags-ID.

en: Error: You must provide a list ID.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett list-ID.

en: Error: You must provide a profile ID.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett profil-ID.

en: Error: You must provide a username.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett användarnamn.

en: Error: You must provide an API URL.
sv_SE: Fel: Du måste ange en API-webbadress.

en: Error: You must provide an API key.
sv_SE: Fel: Du måste ange en API-nyckel.

en: Error: You must provide an API token.
sv_SE: Fel: Du måste ange en API-token.

en: Error: You must provide an API username.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett API-användarnamn.

en: Error: You must provide an APP ID.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett APP ID.

en: Error: You must provide an Access Key.
sv_SE: Fel: Du måste ange en åtkomstnyckel.

en: Error: You must provide an Account ID.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett konto-ID.

en: Error: You must provide an Authorization Code.
sv_SE: Fel: Du måste ange en auktoriseringskod.

en: Error: You must provide an access token.
sv_SE: Fel: Du måste ange en åtkomsttoken.

en: Error: You must provide an app ID.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett app-ID.

en: Error: You must provide an app password.
sv_SE: Fel: Du måste ange ett app-lösenord.

en: Error: You must provide an email address.
sv_SE: Fel: Du måste ange en e-postadress.

en: Error: You must provide your Mautic app user password.
sv_SE: Error: Du måste ange ditt lösenord för din Mautic app.

en: Error: You must provide your Mautic app username.
sv_SE: Fel: Du måste ange användarnamnet för din Mautic-app.

en: Error: You must provide your Mautic installation URL.
sv_SE: Error: Du måste ange en URL till din Mautic installation.

en: Error: You must provide your Sendy installation URL.
sv_SE: Fel: Du måste ange installationswebbadressen för Sendy.

en: Example: page, post, product
sv_SE: Exempel: sida, inlägg, produkt

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Exclude Current Post
sv_SE: Exkludera nuvarande inlägg

en: Exclude the current post from the query.
sv_SE: Uteslut det aktuella inlägget från frågan.

en: Exit
sv_SE: Lämna

en: Expand First Item
sv_SE: Expandera det första objektet

en: Expanded
sv_SE: Expanderade

en: Expert support from our world-class support team.
sv_SE: Experthjälp från vårt support-team i världsklass.

en: Export All
sv_SE: Exportera alla

en: Export Selected
sv_SE: Exportera vald

en: Export Template Data
sv_SE: Exportera Malldata

en: Extra-Bold
sv_SE: Extra-fet

en: Extra-Bold Italic
sv_SE: Extra-fet kursiv

en: Extra-Light
sv_SE: Extra-tunn

en: Extra-Light Italic
sv_SE: Extra-tunn kursiv

en: Facebook Button
sv_SE: Facebook-knapp

en: Fade
sv_SE: Tona in/ut

en: Fade In On Hover
sv_SE: Tona in med hover

en: Fallback Photo
sv_SE: Alternativ bild

en: Family
sv_SE: Familj

en: Fast
sv_SE: Snabb

en: Feature
sv_SE: Funktion

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Featured Products
sv_SE: Utvalda produkter

en: Features Min Height
sv_SE: Minsta höjd för funktioner

en: Feed URL
sv_SE: Flödets URL

en: Field Loading...
sv_SE: Fält laddas...

[ctx: Field name to add.]
en: Add %s
sv_SE: Lägg till %s

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Fill
sv_SE: Fyll

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Fit
sv_SE: Passa

en: Fix Errors
sv_SE: Ordna fel.

en: Fixed
sv_SE: Fixerad

en: Fixed Width
sv_SE: Fixerad bredd

en: Flat
sv_SE: Platt

en: Flyout Overlay
sv_SE: Flyout Överlägg

en: Flyout Push
sv_SE: Flyout Knuffa

en: Flyout Push with Opacity
sv_SE: Flyout Knuffa med opacitet

en: Font
sv_SE: Typsnitt

en: For example, if your number is 10%, your suffix would be "%".
sv_SE: Till exempel, om ditt nummer är 10% kommer din ändelse att vara "%".

en: For example, if your number is US$ 10, your prefix would be "US$ ".
sv_SE: Till exempel, om ditt nummer är US$ 10, kommer din ändelse att vara "US$".

en: For more time-saving features and access to our expert support team, <a href="%s" target="_blank">upgrade today</a>.
sv_SE: <a href="%s" target="_blank">Uppgradera idag</a> och få tillgång till fler tidsbesparande funktioner och vårt expertsupportteam.

en: For multiple tags, separate with comma.
sv_SE: Om du har flera taggar separerar du dem med komma.

en: For that, check our <a href="%1$s" target="_blank">Knowledge Base</a> or try searching <a href="%2$s" target="_blank">the Beaver Builders Facebook group</a>.
sv_SE: För att göra det, kolla vår <a href="%1$s" target="_blank">kunskapsbank</a> eller försök att söka <a href="%2$s" target="_blank">i Beaver Builders Facebook-grupp.</a>.

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Found in your MailerLite account under Integrations > Developer API.
sv_SE: Hittat i ditt MailerLite-konto under Integration > Developer API.

en: Found in your Sendy application under Settings.
sv_SE: Hittades i ditt Sendy-program under Inställningar.

en: Found license using FL_LICENSE_KEY global.
sv_SE: Hittade licens som använder FL_LICENSE_KEY global.

en: Full Height
sv_SE: Hela höjden

en: Full Size
sv_SE: Full storlek

en: Full Text
sv_SE: Fullständig text

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Full width content spans the width of the page from edge to edge. Fixed content is no wider than the Row Max Width set in the Global Settings.
sv_SE: Fullbreddsinnehåll täcker hela sidans bredd från kant till kant. Fixerade rader är inte bredare än inställningen för maxbredd på rader i Globala inställningar.

en: Full width rows span the width of the page from edge to edge. Fixed rows are no wider than the Row Max Width set in the Global Settings.
sv_SE: Fullbreddsrader täcker hela sidans bredd från kant till kant. Fixerade rader är inte bredare än inställningen för maxbredd på rader i Globala inställningar.

en: Fullscreen Button
sv_SE: Fullskärms-knapp

en: Gallery
sv_SE: Galleri

[ctx: Gallery layout: thumbnails.]
en: Thumbs
sv_SE: Tumnaglar

en: General
sv_SE: Allmänt

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Enable auto spacing for responsive layouts?"]
en: Enable Auto Spacing
sv_SE: Aktivera automatiskt radavstånd

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Responsive layout enabled?"]
en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Show page heading?"]
en: Show
sv_SE: Visa

[ctx: Generic add button label for adding new content.]
en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Get Help
sv_SE: Få hjälp

en: Get More Features
sv_SE: Få fler funktioner

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Get more time-saving features, modules, and expert support.
sv_SE: Få tillgång till fler tidsbesparande funktioner, moduler, och experthjälp.

en: Get started by choosing a layout template to customize, or build a page from scratch by selecting the blank layout template.
sv_SE: Kom igång genom att välja en mall som du kan anpassa, eller bygg en sida från scratch genom att välja den tomma layoutmallen.

en: Getting Started - Building your first page.
sv_SE: Sätt igång – Bygg din första sida.

en: Getting Started Video
sv_SE: Kom igång-video

en: Global Settings
sv_SE: Globala inställningar

en: Global rows, cols and modules can be added to multiple pages and edited in one place.
sv_SE: Globala rader och moduler kan läggas till på flera sidor och ändras på ett ställe.

en: Google Plus Button
sv_SE: Google Plus-knapp

en: Gradient Fill
sv_SE: Gradient fyllning

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Group
sv_SE: Grupp

en: HTML Element
sv_SE: HTML-element

en: HTML Tag
sv_SE: HTML-tagg

en: Hamburger Icon
sv_SE: Hamburgare Ikon

en: Hamburger Icon + Label
sv_SE: Hamburgare Ikon + Etikett

en: Heading
sv_SE: Rubrik

en: Heading Color
sv_SE: Rubrikfärg

en: Heading Size
sv_SE: Rubrik-storlek

en: Heading Tag
sv_SE: Rubrik-tagg

en: Heading Typography
sv_SE: Rubrik typografi

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Help Button
sv_SE: Hjälpknapp

en: Help Button Settings
sv_SE: Inställningar för hjälpknapp

en: Help Tour
sv_SE: Hjälp-tour

en: Help Video
sv_SE: Hjälp-video

en: Help Video Embed Code
sv_SE: Inbäddningskod för hjälp-video

en: Helpful Tools
sv_SE: Användbara verktyg

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Highlight
sv_SE: Markerad

en: Hook updated
sv_SE: Hook uppdaterad

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Horizontal Orientation
sv_SE: Horisontell orientering

en: Horizontal Padding
sv_SE: Horisontell cellutfyllnad

en: Host
sv_SE: Värd

en: Hour
sv_SE: Timme

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: Hover Color
sv_SE: Färg under muspekare

en: Hover Transition
sv_SE: Sväva Övergång

[ctx: How many posts to skip.]
en: Offset
sv_SE: Förskjutning

en: I Accept the Terms and Conditions
sv_SE: Jag accepterar villkoren.

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Colors
sv_SE: Ikon-färger

en: Icon Group
sv_SE: Ikon-grupp

en: Icon Position
sv_SE: Ikon position

en: Icon Settings
sv_SE: Inställningar för ikoner

en: Icon Structure
sv_SE: Ikon-struktur

en: Icon Visibility
sv_SE: Ikon synlighet

en: Icons
sv_SE: Ikoner

en: Icons for the main site must be managed in the network admin.
sv_SE: Ikoner för huvudsidan måste admnistreras i nätverksadmingränssnittet.

en: If enabled we will send anonymous usage stats to help improve the plugin.
sv_SE: Om detta aktiveras skickar vi anonym användarstatistik för att förbättra pluginprogrammet.

en: If you can't find an answer, consider upgrading to a premium version of Beaver Builder. Our expert support team is waiting to answer your questions and help you build your website. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>.
sv_SE: Om du inte hittar något svar bör du överväga att uppgradera till premium-versionen av Beaver Builder. Vårt support-team av experter väntar på att få besvara dina frågor och hjälpa dig att bygga din webbplats. <a href="%s" target="_blank">Läs mer</a>.

en: If you can't find an answer, feel free to <a href="%s" target="_blank">send us a message with your question.</a>
sv_SE: Om du inte hittar svaret du söker, <a href="%s" target="_blank">vänligen skicka oss ett meddelande med din fråga.</a>

en: If you need to export templates for import into another site, please use the exporter at <a href="%s">Tools > Export</a>.
sv_SE: Om du behöver exportera mallar för import till en annan site, vänligen använd <a href="%s">Verktyg > Export</a>.

en: If you want to show this field, please provide valid Site and Secret Keys.
sv_SE: Om du vill visa det här fältet måste du ange giltiga nycklar för webbplats och webbplats-hemlighet.

en: If your overall theme/images are lighter in color, light will display buttons in a darker color scheme and vice versa for dark.
sv_SE: Om ditt tema/bilder har en allmänt ljusare färg kommer alternativet ljust visa knappar i en mörkare färg och vice versa för mörkt.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Position
sv_SE: Bild position

en: Image Size
sv_SE: Bild storlek

en: Image Spacing
sv_SE: Bild mellanrum

en: Image Type
sv_SE: Bildtyp

en: Image Width
sv_SE: Bild bredd

[ctx: Image size.]
en: Full Size
sv_SE: Full storlek

[ctx: Image size.]
en: Large
sv_SE: Stor

[ctx: Image size.]
en: Medium
sv_SE: Medel

[ctx: Image size.]
en: Thumbnail
sv_SE: Tumnagel

[ctx: Image type.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
sv_SE: Importera <strong>inlägg, sidor, kommentarer, anpassade fält, kategorier och taggar</strong> från en WordPress-exportfil.

en: Incorrect type.
sv_SE: Felaktig typ,

en: Inline
sv_SE: I linje

en: Insert
sv_SE: Infoga

en: Inside Bar
sv_SE: Inuti Linje

en: Install Error! We detected that Beaver Builder appears to be installed in a folder called <kbd>%s</kbd>.<br />For automatic updates to work the plugin must be installed in the folder <kbd>bb-plugin</kbd>.
sv_SE: Installationsfel! Vi har upptäckt att Beaver Builder verkar vara installerad i en mapp kallad <kbd>%s</kbd>.<br />För att automatiska uppdateringar ska fungera måste Beaver Builder plugin installeras i foldern <kbd>bb-plugin</kbd>.

en: Installation URL
sv_SE: Installationswebbadress

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: Item
sv_SE: Objekt

en: Item Border
sv_SE: Artikel ram

en: Item Size
sv_SE: Artikel storlek

en: Item Spacing
sv_SE: Mellanrum mellan objekt

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Join the Community
sv_SE: Anslut dig till gemenskapen

en: Keep changes drafted and exit
sv_SE: Behåll ändringar som utkast och anvsluta

en: Ken Burns
sv_SE: Panorering (Ken Burns)

en: Keyboard Shortcuts
sv_SE: Tangentbord kortkommandon

[ctx: Keyboard action to dismiss the current task or panel]
en: Dismiss Active Panel
sv_SE: Avfärda aktiverings-panelen

[ctx: Keyboard action to open save template form]
en: Save New Template
sv_SE: Spara ny Mall

[ctx: Keyboard action to open the global settings panel]
en: Open Global Settings
sv_SE: Öppna globala inställningar

[ctx: Keyboard action to open the layout settings panel]
en: Open Layout Settings
sv_SE: Öppna Layout inställningar

[ctx: Keyboard action to open the module search panel]
en: Display Module Search
sv_SE: Visa modul-sökning

[ctx: Keyboard action to publish any pending changes]
en: Publish changes without leaving builder
sv_SE: Publicera ändringarna utan att lämna byggaren

[ctx: Keyboard action to save changes]
en: Save Layout
sv_SE: Spara Layout

[ctx: Keyboard action to show modules tab]
en: Open Modules Tab
sv_SE: Öppna Modul fliken

[ctx: Keyboard action to show rows tab]
en: Open Rows Tab
sv_SE: Öppna Rad fliken

[ctx: Keyboard action to show saved tab]
en: Open Saved Tab
sv_SE: Öppna Spara fliken

[ctx: Keyboard action to show templates tab]
en: Open Templates Tab
sv_SE: Öppna Mall fliken

[ctx: Keyboard action to switch between light and dark UI brightness]
en: Change UI Brightness
sv_SE: Ändra UI-ljus

[ctx: Keyboard action to toggle preview mode]
en: Toggle Preview Mode
sv_SE: Växla till förhandsgranskning

[ctx: Keyboard action to toggle responsive editing]
en: Toggle Responsive Editing Mode
sv_SE: Växla till Responsivt redigeringsläge

en: Knowledge Base
sv_SE: Kunskapsbank

en: Knowledge Base URL
sv_SE: URL för kunskapsbank

en: Label
sv_SE: Beskrivning

[ctx: Label size.]
en: Large
sv_SE: Stor

[ctx: Label size.]
en: Medium
sv_SE: Mellan

[ctx: Label size.]
en: Small
sv_SE: Liten

en: Landing Pages
sv_SE: Landningssidor

en: Landscape
sv_SE: Liggande

en: Large
sv_SE: Stor

en: Large &amp; Medium Devices Only
sv_SE: Enbart stora &amp; medelstora enheter

en: Large Devices Only
sv_SE: Enbart stora enheter

en: Launch Page Builder
sv_SE: Starta Page Builder

en: Layout status updated
sv_SE: Layout status uppdaterad

en: Layout type updated
sv_SE: Layout typ uppdaterad

en: Learn More
sv_SE: Läs mer

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left & Right Sidebar
sv_SE: Vänster &amp; höger sidofält

en: Left Bottom
sv_SE: Vänster botten

en: Left Center
sv_SE: Vänster mitt

en: Left Content
sv_SE: Vänster innehåll

en: Left Sidebar
sv_SE: Vänster sidofält

en: Left To Right
sv_SE: Vänster till höger

en: Left Top
sv_SE: Vänster topp

en: Left of Heading
sv_SE: Vänster om rubrik

en: Left of Text and Heading
sv_SE: Vänster om text och rubrik

en: Let's Get Building!
sv_SE: Då sätter vi igång med byggandet!

en: Leverage percent, em, and viewport-based units.
sv_SE: Enheter för procent, em och visningsområden.

en: License
sv_SE: Licens

en: License Removed
sv_SE: Licens borttagen

en: License key saved!
sv_SE: Licensnyckeln har sparats.

en: Light Italic
sv_SE: Tunn kursiv

en: Lightbox Content
sv_SE: Lightbox-innehåll

en: Lightbox Photo Size
sv_SE: Lightbox bildstorlek

en: Line
sv_SE: Linje

en: Line Height
sv_SE: Radavstånd

en: Line Through
sv_SE: Genomstrykning

en: Linear
sv_SE: Linjär

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: Link Hover Background Color
sv_SE: Länk överrullning bakgrundsfärg

en: Link Hover Color
sv_SE: Länkfärg vid hovring

en: Link Padding
sv_SE: Länk padding

en: Link Text
sv_SE: Länk text

en: Link Type
sv_SE: Länktyp

en: Link Typography
sv_SE: Länk typografi

en: Link URL
sv_SE: URL för länken

[ctx: Link text]
en: here
sv_SE: här

en: Link type applies to how the image should be linked on click. You can choose a specific URL, the individual photo or a separate page with the photo.
sv_SE: Länktyp anger hur en bild ska länkas när man klickar på den. Du kan välja en specifik URL, den specifika bilden eller en separat sida med bilden i.

[ctx: Link type.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Links
sv_SE: Länkar

en: List
sv_SE: Lista

en: List ID
sv_SE: List-ID

en: Load More
sv_SE: Ladda mer

en: Load More Button
sv_SE: Ladda mer knapp

en: Loading...
sv_SE: Laddar...

en: Locale
sv_SE: Local

en: Locked
sv_SE: Låst

en: Logged In User
sv_SE: Inloggad användare

en: Logged Out User
sv_SE: Utloggad användare

[ctx: MailChimp list group.]
en: Groups
sv_SE: Grupper

en: Main Query
sv_SE: Standardinlägg

en: Make this saved row or module global?
sv_SE: Vill du göra din sparade rad eller modul global?

en: Manage Templates
sv_SE: Hantera mallar

en: Map
sv_SE: Karta

en: Margins
sv_SE: Marginaler

en: Mautic Password
sv_SE: Mautic lösenord

en: Mautic Username
sv_SE: Mautic användarnamn

en: Max Content Width
sv_SE: Maximal bredd på innehåll

en: Max Width
sv_SE: Maxbredd

en: Media Library
sv_SE: Mediabibliotek

en: Medium
sv_SE: Medel

en: Medium &amp; Small Devices Only
sv_SE: Enbart medelstora &amp; små enheter

en: Medium Device Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt för mediumenheter

en: Medium Devices Only
sv_SE: Enbart medelstora enheter

en: Medium Italic
sv_SE: Medium kursiv

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Alignment
sv_SE: Meny placering

en: Menu Background Color
sv_SE: Meny Bakgrundsfärg

en: Menu Background Color (Mobile)
sv_SE: Meny Bakgrundsfärg (Mobil)

en: Menu Button
sv_SE: Meny Knapp

en: Menu Order
sv_SE: Menyordning

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message Sent!
sv_SE: Meddelande skickat!

en: Message failed. Please try again.
sv_SE: Meddelande misslyckades. Var god försök igen.

[ctx: Message that displays when a panel tab has no view to display]
en: Sorry, no content was found!
sv_SE: Ledsen, inget innehåll hittades!

[ctx: Message that displays when there are no templates to display]
en: Sorry, no templates were found!
sv_SE: Ledsen, inga mallar hittades!

en: Meta Key
sv_SE: Metanyckel

en: Meta Value (Alphabetical)
sv_SE: Metavärde (Alfabetiskt)

en: Meta Value (Numeric)
sv_SE: Meta värde (numeriskt)

en: Midpoint
sv_SE: Mittpunkt

en: Minimum Height
sv_SE: Minsta höjd

en: Minute
sv_SE: Minut

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Misc
sv_SE: Diverse

en: Mix and match over 80 new <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/666-beaver-builder-2-2-release-features#prebuilt-rows">prebuilt row templates</a>.
sv_SE: Mixa och matcha över 80 nya <a target="_blank" href="https://kb.wpbeaverbuilder.com/article/666-beaver-builder-2-2-release-features#prebuilt-rows">radmallar</a>.

en: Mobile Photo
sv_SE: Mobil bild

en: Mobile Text Colors
sv_SE: Mobila textfärger

en: Module
sv_SE: Modul

en: Module Saved!
sv_SE: Modulen har sparats.

[ctx: Module settings form tab. Display on mobile devices.]
en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Modules
sv_SE: Moduler

en: Modules Used
sv_SE: Använda moduler

en: Month
sv_SE: Månad

en: More
sv_SE: Mer

en: More Link
sv_SE: Läs Mer-länk

en: More Link Text
sv_SE: Läs Mer-text

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Move Column
sv_SE: Flytta kolumn

en: Move Parent
sv_SE: Flytta Förälder

en: Move your mouse over rows, columns or modules to edit and interact with them.
sv_SE: Flytta musen över rader, kolumner eller moduler för att redigera och interagera med dem.

en: Multiple Products
sv_SE: Flera produkter

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

en: NOTE:
sv_SE: OBS:

en: NOTE: Not all custom post types may be supported.
sv_SE: OBS: Inte alla anpassade inläggstyper har stöd för detta.

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name Field
sv_SE: Fält för namn

en: Name Field Placeholder
sv_SE: Platshållare för namn-fält

en: Name Field Text
sv_SE: Namn fälttext

en: Nav Position
sv_SE: Navigationsposition

en: Nav Type
sv_SE: Navigationstyp

[ctx: Nav type.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Navigation Arrows
sv_SE: Navigationspilar

en: Navigational arrows allow the visitor to freely move through the images in your slideshow. These are larger arrows that overlay your slideshow images and are separate from the control bar navigational arrows.
sv_SE: Navigationspilar ger besökaren möjlighet att enkelt röra sig genom bilderna i ditt bildspel. De stora pilarna ligger i ett lager ovanför dina bilder och är separerade från navigationspilarna i kontrollpanelen.

en: Need Some Help?
sv_SE: Behöver du hjälp?

en: Never
sv_SE: Aldrig

en: New Column
sv_SE: Ny kolumn

en: New Row
sv_SE: Ny rad

en: New Window
sv_SE: Nytt fönster

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No
sv_SE: Nej

en: No Clip
sv_SE: Inget Clip

en: No Columns Found
sv_SE: Inga kolumner hittade

en: No Group
sv_SE: Ingen grupp

en: No Menus Found
sv_SE: Inga menyer hittades

en: No Modules Found
sv_SE: Inga moduler hittade

en: No Notifications.
sv_SE: Inga notifikationer.

en: No Photo
sv_SE: Ingen bild

en: No Results Message
sv_SE: Inget resultat Meddelande

en: No Revisions Found
sv_SE: Inga revideringar hittades

en: No Rows Found
sv_SE: Inga rader hittade

en: No Thanks
sv_SE: Nej tack

[ctx: No content panel search results found]
en: No Results Found
sv_SE: Inga resultat hittades

en: No license info found.
sv_SE: Ingen licens hittad.

en: No new changes to save
sv_SE: Inga nya ändringar att spara

en: No results found.
sv_SE: Hittade inga resultat.

en: No saved columns found.
sv_SE: Kunde inte hitta några sparade kolumner.

en: No saved modules found.
sv_SE: Hittade inga sparade moduler.

en: No saved rows found.
sv_SE: Hittade inga sparade rader.

en: No settings selected.
sv_SE: Inga inställningar valda

en: No, Thank You
sv_SE: Nej tack

en: None
sv_SE: Ingen

en: None Selected
sv_SE: Inga markerade

en: Normal Italic
sv_SE: Normal kursiv

en: Not Active!
sv_SE: Ej aktiv!

en: Not valid Themer layout.
sv_SE: Ingen giltig Themer layout.

en: Nothing new to publish
sv_SE: Inget nytt att publicera

en: Notification Subject
sv_SE: Meddelande Ämne

en: Notifications
sv_SE: Notifikationer

en: Now that you know the basics, you're ready to start building! If at any time you need help, click the help icon in the upper right corner to access the help menu. Happy building!
sv_SE: Nu när du känner till grunderna är du redo att börja bygga. Om du behöver hjälp under arbetets gång klickar du på hjälpikonen längst upp till höger för att komma åt hjälpmenyn. Lycka till med bygget!

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number Background Color
sv_SE: Nummer bakgrundsfärg

en: Number Border Radius
sv_SE: Nummer Ram Radie

en: Number Color
sv_SE: Nummer färg

en: Number Counter
sv_SE: Nummerräknare

en: Number Position
sv_SE: Nummer position

en: Number Prefix
sv_SE: Nummer Prefix

en: Number Size
sv_SE: Nummerstorlek

en: Number Spacing
sv_SE: Nummer utfyllnad

en: Number Suffix
sv_SE: Nummer Ändelse

en: Number Type
sv_SE: Nummer Typ

en: Number of Posts
sv_SE: Antalet inlägg

en: Number of Posts to Move
sv_SE: Antalet inlägg att flytta

en: Number of Products
sv_SE: Antal produkter

en: Number of seconds to complete the animation.
sv_SE: Antalet sekunder för att slutföra animationen.

en: Numbers
sv_SE: Siffror

en: Numbers + Circles
sv_SE: Nummer + Cirklar

en: Numbers and Text
sv_SE: Nummer och text

en: Oblique
sv_SE: Kursiv

en: Ok, got it!
sv_SE: Ok, jag förstår!

en: On Hover
sv_SE: Under muspekare

en: Once you're finished, click the Done button to publish your changes, save a draft or revert back to the last published state.
sv_SE: När du är klar klickar du på knappen Klar för att publicera dina ändringar, spara ett utkast eller återgå till den senaste publiceringsstatusen.

en: One feature per line. HTML is okay.
sv_SE: En funktion per rad. HTML är accepterat.

en: Only Numbers
sv_SE: Bara nummer

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for each post to improve accessibility and machine-readability.
sv_SE: Frivilligt. Välj ett lämpligt HTML5-element som avdelare mellan inlägg, för att förbättra tillgängligheten och maskin-läsbarheten.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this column to improve accessibility and machine-readability.
sv_SE: Valfri. Välj en passande HTML5 sektionselement att använda för den här kolumnen för att förbättra tillgänglighet och maskinläsbarhet.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this module to improve accessibility and machine-readability.
sv_SE: Valfri. Välj en passande HTML5 sektionselement att använda för den här modulen för att förbättra tillgänglighet och maskinläsbarhet.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this row to improve accessibility and machine-readability.
sv_SE: Valfri. Välj en passande HTML5 sektionselement att använda för den här raden för att förbättra tillgänglighet och maskinläsbarhet.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this column.
sv_SE: Valfritt. Ställ in vilken <a%s>behörighet</a> som krävs för att användaren ska kunna visa den här kolumnen.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this module.
sv_SE: Valfritt. Ställ in vilken <a%s>behörighet</a> som krävs för att användaren ska kunna visa den här modulen.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this row.
sv_SE: Valfritt. Ställ in vilken <a%s>behörighet</a> som krävs för att användaren ska kunna visa den här raden.

en: Order
sv_SE: Ordning

en: Order By
sv_SE: Sortera utefter

en: Order Tracking
sv_SE: Orderspårning

en: Orientation
sv_SE: Orientering

en: Other
sv_SE: Annan

en: Overlay
sv_SE: Överlägg

en: Overlay Background Color
sv_SE: Överlägg bakgrundsfärg

en: Overlay Color
sv_SE: Filterfärg

en: Overlay Colors
sv_SE: Överlägg färger

en: Overlay Enabled
sv_SE: Överlägg aktiverat

en: Overlay Gradient
sv_SE: Överlägg gradient

en: Overlay Hide
sv_SE: Dölj överlägg

en: Overlay Hide Delay
sv_SE: Fördröjning vid döljande av överlägg

en: Overlay Text Color
sv_SE: Överlägg textfärg

en: Overlay Type
sv_SE: Överlägg typ

en: Overline
sv_SE: Linje över

en: Override Core Templates
sv_SE: Åsidosätt grundläggande mallar

en: Override network settings?
sv_SE: Åsidosätt nätverksinställningar?

en: Padding
sv_SE: Cellutfyllnad

en: Pages → Add New
sv_SE: Sidor 	 Lägg till nya

en: Pagination
sv_SE: Paginering

en: Pagination Style
sv_SE: Utseende på paginering

[ctx: Pagination style.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Parent Category ID
sv_SE: ID på föräldrakategori

en: Parent Settings
sv_SE: Föräldrainställningar

en: Password associated with the username. Make this a Long passPhrase.
sv_SE: Lösenord kopplat till användarnamnet. Gör det till ett långt lösenord.

en: Paste color here...
sv_SE: Klistra in färgen här...

en: Pause On Hover
sv_SE: Pausa när muspekare än över

en: Percent
sv_SE: Procent

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Phone Field
sv_SE: Fält för telefon

en: Phone Field Placeholder
sv_SE: Platshållare för telefonnummer

en: Photo
sv_SE: Bild

en: Photo Border
sv_SE: Bild ram

en: Photo Count
sv_SE: Bildräknare

[ctx: Photo Crop.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Photo File
sv_SE: Bild-fil

en: Photo Link
sv_SE: Bildlänk

en: Photo Page
sv_SE: Bild-sida

en: Photo Selected
sv_SE: foto har valts

en: Photo Size
sv_SE: Bildstorlek

en: Photo Source
sv_SE: Bildkälla

en: Photo Spacing
sv_SE: Bildmellanrum

en: Photo Style
sv_SE: Bild stil

en: Photo URL
sv_SE: URL till bild

[ctx: Photo size.]
en: Large
sv_SE: Stor

[ctx: Photo size.]
en: Medium
sv_SE: Mellan

[ctx: Photo size.]
en: Small
sv_SE: Liten

en: Photos
sv_SE: Bilder

en: Photos Selected
sv_SE: foton har valts

en: Pinterest Button
sv_SE: Pinterest-knapp

en: Play Button
sv_SE: Play-knapp

en: Playback
sv_SE: Uppspelning

en: Please Wait...
sv_SE: Var god vänta ...

en: Please check the captcha to verify you are not a robot.
sv_SE: Kontrollera captcha för att verifiera att du inte är en robot.

en: Please connect an account before saving.
sv_SE: Anslut ett konto innan du sparar.

en: Please enter a color first.
sv_SE: Ange en färg först.

en: Please enter a message.
sv_SE: Var god ange ett meddelande.

en: Please enter a subject.
sv_SE: Var god ange ett ämne

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Var vänlig skriv in en giltig e-postadress

en: Please enter a valid email.
sv_SE: Var god ange en giltig email-adress.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates.
sv_SE: Vänligen ange en licensnyckel för automatiska uppdateringar.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates. %s
sv_SE: Vänligen ange en licensnyckel för automatiska uppdateringar. %s

en: Please enter a valid phone number.
sv_SE: Var god ange ett giltigt telefonnummer.

en: Please enter at least one tag before saving.
sv_SE: Ange minst en tagg innan du sparar.

en: Please enter your name.
sv_SE: Var god ange ditt namn.

en: Please register this website with AWeber to get your Authorization Code. <a%s>Register Now</a>
sv_SE: Registrera den här webbplatsen hos AWeber så får du din auktoriseringskod. <a%s>Registrera dig nu</a>

en: Please select a list before saving.
sv_SE: Välj en lista innan du sparar.

en: Please select an account before saving.
sv_SE: Välj ett konto innan du sparar.

en: Please select either a background layout or content layout before submitting.
sv_SE: Välj en bakgrundslayout eller en innehållslayout innan du skickar.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin.
sv_SE: Prenumerera för att aktivera automatiska uppdateringar för det här plugin-programmet.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin. %s
sv_SE: Vänligen aktivera din licens för att få automatiska uppdateringar för detta plugin. %s

en: Please type "uninstall" in the box below to confirm that you really want to uninstall the page builder and all of its data.
sv_SE: Skriv "uninstall" i rutan nedan för att bekräfta att du verkligen vill avinstallera sidverktyget och alla dess data.

en: Plugin Branding
sv_SE: Plugin märkning

en: Plugin Icon URL
sv_SE: Plugin Ikon URL

en: Plugin Name
sv_SE: Plugin namn

[ctx: Plugin action link label.]
en: Change Log
sv_SE: Ändringslogg

[ctx: Plugin action link label.]
en: Upgrade
sv_SE: Uppdatering

[ctx: Plugin setup page: Delete icon set.]
en: Delete
sv_SE: Radera

[ctx: Plugin setup page: Modules.]
en: All
sv_SE: Alla

en: Plugins Count
sv_SE: Antalet plugins

en: Plus sign
sv_SE: Plustecken

en: Popularity
sv_SE: Popularitet

en: Portrait
sv_SE: Porträtt

en: Post Alignment
sv_SE: Inlägg linjering

en: Post Background Color
sv_SE: Inlägg bakgrundsfärg

en: Post Content
sv_SE: Inlägg innehåll

en: Post Hover Transition
sv_SE: Inlägg Hover övergång

en: Post Icon
sv_SE: Inlägg ikon

en: Post Icon Color
sv_SE: Inlägg Ikon Färg

en: Post Icon Position
sv_SE: Inlägg Ikon Position

en: Post Icon Size
sv_SE: Inlägg Ikon Storlek

en: Post Info
sv_SE: Info om inlägg

en: Post Info Color
sv_SE: Inläggsinfo färg

en: Post Info Typography
sv_SE: Inlägg info typografi

en: Post Max Width
sv_SE: Inlägg max bredd

en: Post Padding
sv_SE: Inlägg cellutfyllnad

en: Post Spacing
sv_SE: Mellanrum för inlägg

en: Post Terms
sv_SE: Inlägg termer

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Post Types
sv_SE: Inläggstyper

en: Post Width
sv_SE: Bredd på inlägg

en: Post was not valid Themer layout.
sv_SE: Inlägget var inte en giltig Themer layout.

en: Posted in
sv_SE: Postat i

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts Carousel
sv_SE: Inläggskarusell

en: Posts Element
sv_SE: Inläggs-element

en: Posts Element Class
sv_SE: Klass för inläggs-element

en: Posts Element Class for UL
sv_SE: Inläggs-elementets klass för UL

en: Posts Per Page
sv_SE: Inlägg per sida

en: Posts Slider
sv_SE: Inläggsbildspel

en: Premium Features
sv_SE: Premiumfunktioner:

en: Preview Layout
sv_SE: Förhandsgranska layout

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price Box
sv_SE: Prisbox

en: Price Size
sv_SE: Storlek på pris

[ctx: Price features displayed in pricing box.]
en: Features
sv_SE: Funktioner

en: Pricing Box
sv_SE: Prisbox

en: Pricing Boxes
sv_SE: Prisboxar

en: Pricing Table
sv_SE: Pristabell

en: Product Category
sv_SE: Produkt-kategori

en: Product ID
sv_SE: Produkt-ID

en: Product IDs
sv_SE: Produkt-ID:n

en: Product Page
sv_SE: Produktsida

en: Products IDs
sv_SE: Produkt-ID:n

en: Products Source
sv_SE: Produktkälla

en: Profile ID
sv_SE: Profil-ID

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Publish Changes
sv_SE: Publicera ändringar

en: Publish Layout
sv_SE: Publicera layout

en: Publish Your Changes
sv_SE: Publicera dina ändringar

en: Publish changes and exit
sv_SE: Publicera ändringar och avluta

en: Publishing Changes
sv_SE: Publicerar ändringar

en: Pull images from the WordPress media library or a gallery on your SmugMug site by inserting the RSS feed URL from SmugMug. The RSS feed URL can be accessed by using the get a link function in your SmugMug gallery.
sv_SE: Hämta bilder från WordPress egna mediabibliotek eller ett galleri på din SmugMug-sida genom att mata in RSS-flödets URL från SmugMug. Denna URL kan fås genom att använda funktionen "get a link" i ditt SmugMug-galleri.

en: Radius
sv_SE: Radie

en: Radius &amp; Shadow
sv_SE: Radius &amp; Skugga

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Random Bars
sv_SE: Slumpmässigt galler

en: Random Boxes
sv_SE: Slumpmässiga boxar

en: Randomize Photos
sv_SE: Slumpmässiga bilder

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Ready to find out more?
sv_SE: Redo att ta reda på mer?

en: Ready to start building? Add a new page and jump into Beaver Builder by clicking the Page Builder tab shown on the image.
sv_SE: Är du redo att sätta igång och bygga? Lägg till en ny sida och hoppa in i Beaver Builder genom att klicka på fliken Page Builder som visas på bilden.

en: Rebuilt the theme cache
sv_SE: Temacache ombyggd

en: Recent Products
sv_SE: Senaste produkter

en: Rectangle
sv_SE: Rektangel

en: Redirect
sv_SE: Vidarebefordra

en: Regular
sv_SE: Ordinarie

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Account
sv_SE: Ta bort kontot

en: Remove Video
sv_SE: Ta bort Video

en: Render a Countdown module.
sv_SE: Rendera en nedräkningsmodul.

en: Render a WordPress audio shortcode.
sv_SE: Återge en WordPress-kortkod för ljud.

en: Render a WordPress or embedable video.
sv_SE: Visa en WordPress-video eller inbäddningsbar video.

en: Renders a WordPress menu.
sv_SE: Visar en Wordpress meny

en: Renders an animated number counter.
sv_SE: Visar en animerad nummer räknare.

en: Repeat
sv_SE: Upprepning

en: Replace
sv_SE: Ersätt

en: Replace Existing Layout
sv_SE: Ersätt den befintliga layouten

en: Replace Video
sv_SE: Ersätt video

en: Reset Column Widths
sv_SE: Återställ kolumnbredder

en: Reset Row Width
sv_SE: Återställ radbredd

en: Responsive
sv_SE: Responsiv

en: Responsive Breakpoint
sv_SE: Responsive brytpunkt

en: Responsive Editing
sv_SE: Responsiv redigering

en: Responsive Layout
sv_SE: Responsiv layout

en: Responsive Style
sv_SE: Responsiv stil

en: Responsive Toggle
sv_SE: Responsiv växlare

en: Reversed
sv_SE: Omvänd

en: Revisions
sv_SE: Versioner

en: Revisions are disabled for this site. Please contact your host if you aren't sure how to enable revisions.
sv_SE: Revisioner är inaktiverade för denna webbplats. Vänligen kontakta din värd om du är osäker på hur du aktiverar revisioner.

en: Right
sv_SE: Höger

en: Right Bottom
sv_SE: Höger botten

en: Right Center
sv_SE: Höger mitt

en: Right Content
sv_SE: Höger innehåll

en: Right Sidebar
sv_SE: Höger sidofält

en: Right To Left
sv_SE: Höger till vänster

en: Right Top
sv_SE: Höger topp

en: Right of Heading
sv_SE: Höger om rubrik

en: Right of Text and Heading
sv_SE: Höger om text och rubrik

en: Rotate
sv_SE: Rotera

en: Rounded
sv_SE: Rundad

en: Row
sv_SE: Rad

en: Row Actions
sv_SE: Radåtgärder

en: Row Saved!
sv_SE: Raden har sparats.

en: Row Settings
sv_SE: Rad-inställningar

en: Rows
sv_SE: Rader

en: SAFEMODE
sv_SE: Säkert läge

en: Sale Products
sv_SE: Rea-produkter

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save As...
sv_SE: Spara som...

en: Save Branding
sv_SE: Spara Varumärkning

en: Save Cache Clearing Tool Settings
sv_SE: Spara Cache Clearing Tool inställningar

en: Save Changes and Exit
sv_SE: Spara ändringarna och avsluta

en: Save Column
sv_SE: Spara kolumn

en: Save Core Template
sv_SE: Spara kärnmall

en: Save Draft
sv_SE: Spara utkast

en: Save Help Button Settings
sv_SE: Spara Hjälp knapp inställning

en: Save Icon Settings
sv_SE: Spara ikoninställningar

en: Save License Key
sv_SE: Spara licensnyckeln

en: Save Module
sv_SE: Spara modul

en: Save Module Settings
sv_SE: Spara modulinställningarna

en: Save New Template
sv_SE: Spara ny mall

en: Save Post Types
sv_SE: Spara inläggstyper

en: Save Row
sv_SE: Spara rad

en: Save Template
sv_SE: Spara mall

en: Save Template Settings
sv_SE: Spara Template inställningar

en: Save User Access Settings
sv_SE: Spara inställningarna för användaråtkomst

en: Save With Errors
sv_SE: Spara med fel

en: Save the current layout as a template that can be reused under <strong>Templates &rarr; Saved Templates</strong>.
sv_SE: Spara aktuell layout som en mall som kan återanvändas under <strong>Mallar &rarr; Dina mallar</strong>.

en: Save, export, and reuse full-page layouts, rows, and modules.
sv_SE: Spara, exportera och återanvänd helsideslayouter, rader och moduler.

en: Saved
sv_SE: Sparade

en: Saved Columns
sv_SE: Sparade kolumner

en: Saved Module
sv_SE: Sparad modul

en: Saved Modules
sv_SE: Sparade Moduler

en: Saved Row
sv_SE: Sparad rad

en: Saved Rows
sv_SE: Sparade rader

en: Saved Templates
sv_SE: Sparade mallar

en: Saving...
sv_SE: Sparar...

en: Scale
sv_SE: Skalning

en: Scale Down
sv_SE: Skala ner

en: Scale Up
sv_SE: Skala upp

en: Scale X
sv_SE: Skala X

en: Scroll
sv_SE: Rullning

en: Search Modules
sv_SE: Sök-moduler

en: Second
sv_SE: Sekund

en: Seconds
sv_SE: Sekunder

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: See our Knowledge Base for more info.
sv_SE: Se vår kunskapsbas för mer information.

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select A Preset
sv_SE: Välj en förinställning

en: Select All
sv_SE: Välj alla

en: Select Audio
sv_SE: Välj ljud

en: Select File
sv_SE: Välj fil

en: Select Icon
sv_SE: Välj ikon

en: Select Photo
sv_SE: Välj bild

en: Select Photos
sv_SE: Välj foton

en: Select Video
sv_SE: Välj video

en: Select a WordPress menu that you created in the admin under Appearance > Menus.
sv_SE: Välj en Wordpress meny som du har gjort i admin under Utseende > Menyer.

en: Select a city
sv_SE: Välj en stad

[ctx: Select a form a ActiveCampaign.]
en: Form
sv_SE: Formulär

[ctx: Select option for showing all icon libraries.]
en: All Libraries
sv_SE: Alla bibliotek

[ctx: Select the list type.]
en: Type
sv_SE: Typ

en: Select the post types you would like the builder to work with.
sv_SE: Välj de posttyper du vill att byggaren ska fungera med.

en: Select...
sv_SE: Välj...

en: Selected
sv_SE: Markerad

en: Selection Order
sv_SE: Urval ordning

en: Semi-Bold
sv_SE: Semi-Fet

en: Semi-Bold Italic
sv_SE: Semi-Fet kursiv

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send To Email
sv_SE: Skicka till email

en: Send Usage Data
sv_SE: Skicka användardata

en: Sent!
sv_SE: Skickat!

en: Separator
sv_SE: Åtskiljare

en: Separator Color
sv_SE: Separerare färg

en: Separator Size
sv_SE: Separerare storlek

en: Separator Type
sv_SE: Separerare typ

en: Separators
sv_SE: Separatorer

en: Server Type
sv_SE: Server Typ

en: Service
sv_SE: Tjänst

en: Setting this to yes will make all of the columns in this group the same height regardless of how much content is in each of them.
sv_SE: Om du ställer in det här på Ja får alla kolumnerna i den här gruppen samma höjd oavsett hur mycket innehåll det är i dem.

en: Settings updated!
sv_SE: Inställningar uppdaterade!

en: Shape
sv_SE: Form

en: Shape Container
sv_SE: Form behållare

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show All Categories
sv_SE: Visa alla kategorier

en: Show Arrows
sv_SE: Visa pilar

en: Show Artist Name
sv_SE: Visa artistnamn

en: Show Caption
sv_SE: Visa bildtext

en: Show Captions
sv_SE: Visa bildtexter

en: Show Dots
sv_SE: Visa punkter

en: Show Facebook
sv_SE: Visa Facebook

en: Show Featured Image?
sv_SE: Visa Utvald bild?

en: Show Google+
sv_SE: Visa Google+

en: Show Message
sv_SE: Visa meddelande

en: Show Play/Pause
sv_SE: Visa Play/Paus

en: Show Playlist
sv_SE: Visa spellista

en: Show Saved Column Categories?
sv_SE: Visa sparad kolumnkategori?

en: Show Saved Module Categories?
sv_SE: Visa sparade modulkategorier

en: Show Saved Row Categories?
sv_SE: Visa sparade radkategorier

en: Show Search
sv_SE: Visa sök

en: Show Separators
sv_SE: Visa avdelare

en: Show Thumbnail
sv_SE: Visa miniatyr

en: Show Time Separators
sv_SE: Visa Tidseparerare

en: Show Track Numbers
sv_SE: Visa spårnummer

en: Show Twitter
sv_SE: Visa Twitter

en: Show saved row, column and module categories as sections in the page builder sidebar. A new section will be created for category.
sv_SE: Visa sparade rad- och modulkategorier som sektioner i sid-byggarens sidomeny. En ny sektion kommer att skapas för kategorin.

en: Shows the search form if no posts are found.
sv_SE: Visar sökformuläret om inga inlägg hittas.

en: Shuffle
sv_SE: Blanda

en: Sidebar
sv_SE: Sidofält

en: Single Product
sv_SE: Enstaka produkt

en: Site Key
sv_SE: Webbplatsnycklar

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Skew X
sv_SE: Skeva X

en: Skew Y
sv_SE: Skeva Y

en: Skin Color
sv_SE: Färg på skal

en: Skip this many posts that match the specified criteria.
sv_SE: Hoppa över så här många inlägg som överensstämmer med de angivna kriterierna.

en: Slide Down
sv_SE: Glid neråt

en: Slide Horizontal
sv_SE: Glid in/ut horisontellt

en: Slide Label
sv_SE: Beskrivning på slide

en: Slide Settings
sv_SE: Inställningar för slides

en: Slide Up
sv_SE: Glid uppåt

en: Slide Vertical
sv_SE: Glid in/ut vertikalt

en: Slider Controls
sv_SE: Slider kontroller

en: Slideshow
sv_SE: Bildspel

[ctx: Slideshow transition type.]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Slideshow transition.]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Slow
sv_SE: Långsam

en: Small Caps
sv_SE: Kapitäler

en: Small Device Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt för små enheter

en: Small Devices Only
sv_SE: Enbart små enheter

en: Social Button
sv_SE: Social media-knapp

en: Social Buttons
sv_SE: Sociala medier-knappar

en: Some hosts use a proxy cache like Varnish or Litespeed. The following setting attempts to invalidate the cache using a remote request. If you are unsure what this does, leave it disabled.
sv_SE: En del webbhotell använder en proxy cache som Varnish eller Litespeed. Den här inställningen försöker åsidosätta denna cache genom att göra en extern förfrågan. Om du är osäker på vad detta innebär bör du lämna denna inställning avaktiverad.

en: Something went wrong. Please check your entries and try again.
sv_SE: Något gick fel. Var vänlig kontrollerar dina uppgifter och försök igen.

en: Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.
sv_SE: Ursäkta, vi kunde inte hitta några inlägg. Försök med en annan sökning.

en: Sort By
sv_SE: Sortera utifrån

en: Sort Direction
sv_SE: Sorteringsriktning

[ctx: Sort by.]
en: Default
sv_SE: Standard

en: Source
sv_SE: Källa

en: Spacing
sv_SE: Mellanrum

en: Speed
sv_SE: Hastighet

[ctx: Speed.]
en: Medium
sv_SE: Medel

en: Spots
sv_SE: Prickar

en: Spread
sv_SE: Spridning

en: Square
sv_SE: Kvadrat

en: Stacked
sv_SE: Staplad

en: Stacking Order
sv_SE: Staplingsordning

en: Standard Modules
sv_SE: Standardmoduler

en: Start typing...
sv_SE: Börja skriva...

en: Status must be either draft or publish
sv_SE: Status måste antingen vara utkast eller publicering.

en: Straight
sv_SE: Rak

en: Structure
sv_SE: Struktur

en: Style
sv_SE: Utseende

en: Style &amp Spacing
sv_SE: Stil &amp mellanrum

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject Field
sv_SE: Fält för ämne

en: Subject Field Placeholder
sv_SE: Platshållare för ämnesrad

en: Submenu Icon
sv_SE: Undermeny ikon

en: Submenu Icon click
sv_SE: Undermeny Ikon click

en: Submit changes for review and exit
sv_SE: Överlämna ändringar till recension och avsluta

en: Submit for Review
sv_SE: Lämna in för granskning

en: Subscribe Form
sv_SE: Prenumerationsformulär

en: Subscribe Form Signup
sv_SE: Registrering av prenumerationsformulär

en: Subscribe Now
sv_SE: Prenumerera nu

en: Subscribe!
sv_SE: Prenumerera!

en: Success
sv_SE: Vid lyckad skickad e-post

en: Success Action
sv_SE: Vid lyckad skickad e-post handling

en: Success URL
sv_SE: Vid lyckad skickad e-post URL

en: Sure, I'll help
sv_SE: Visst, jag hjälper till

en: Switching to the native WordPress editor will disable your Beaver Builder layout until it is enabled again. Any edits made in the WordPress editor will not be converted to your Page Builded layout. Do you want to continue?
sv_SE: Byte till den inbyggda WordPress-redigeraren inaktiverar din sidobyggda-layout tills den är aktiverad igen. Eventuella ändringar som gjorts i WordPress-redigeraren kommer inte att konverteras till din sidobyggda layout. Vill du fortsätta?

en: Tabs
sv_SE: Flikar

en: Take A Tour
sv_SE: Ta en tur

en: Take a Tour
sv_SE: Ta en titt

en: Target URL
sv_SE: Mål-URL

en: Template
sv_SE: Mall

en: Template Data Exporter
sv_SE: Exportera mall-data

en: Template Exporter
sv_SE: Verktyg för mall-exportering

en: Template Saved!
sv_SE: Mallen har sparats.

en: Template Settings
sv_SE: Mall-inställningar

[ctx: Template name.]
en: Blank
sv_SE: Tom

[ctx: Template name.]
en: Name
sv_SE: Namn

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Terms
sv_SE: Villkor

en: Terms Label
sv_SE: Villkorsettikett

en: Terms Separator
sv_SE: Villkorsseparator

en: Terms and Conditions Checkbox
sv_SE: Villkors-checkbox

en: Testimonial
sv_SE: Rekommendation

en: Testimonials
sv_SE: Rekommendationer

en: Text &amp; Photo
sv_SE: Text &amp; bild

en: Text After Number
sv_SE: Text efter nummer

en: Text Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg på text

en: Text Background Gradient
sv_SE: Text bakgrundsgradient

en: Text Background Height
sv_SE: Höjd på textbakgrund

en: Text Before Number
sv_SE: Text före nummer

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Colors
sv_SE: Textfärger

en: Text Editor
sv_SE: Text-redigerare

en: Text Hover Color
sv_SE: Textfärg under muspekare

en: Text Padding
sv_SE: Text cellutfyllnad

en: Text Position
sv_SE: Text-position

en: Text Shadow
sv_SE: Text-skuggor

en: Text Size
sv_SE: Textstorlek

en: Text Spacing
sv_SE: Text mellanrum

en: Text Typography
sv_SE: Text Typografi

en: Text Width
sv_SE: Text Bredd

en: Text to appear above the number. Leave it empty for none.
sv_SE: Text över nummer. Lämna tomt för ingen text.

en: Text to appear after the number. Leave it empty for none.
sv_SE: Text efter numret. Lämna tomt för ingen text.

en: Thank you for choosing Beaver Builder and welcome to the colony! Find some helpful information below. Also, to the left are the Page Builder settings options.
sv_SE: Tack för att du valde Beaver Builder och välkommen till kolonin! Nedan hittar du användbar information. Dessutom har du inställningsalternativen för Page Builder till vänster.

en: Thank you!
sv_SE: Tack!

en: Thanks for subscribing! Please check your email for further instructions.
sv_SE: Tack för din prenumeration! Var vänlig kontrollera din e-post för vidare instruktioner.

en: Thanks for your message! We’ll be in touch soon.
sv_SE: Tack för ditt meddelande! Vi kontaktar er snart.

en: The Beaver Builder Booster plugin is not compatible with your host.
sv_SE: Boosterplugin-programmet för Beaver Builder är inte kompatibelt med din värd.

en: The ID of the list you would like users to subscribe to. The ID of a list can be found under "View all lists" in the section named ID.
sv_SE: ID för listan som du vill att användare ska prenumerera på. ID för en lista finns under "Visa alla listor" i delen ID.

en: The Target URL field correlates to the page you would like your social icons to interface with. For example, if you show Facebook, the user will "Like" whatever you put in this field.
sv_SE: Fältet mål-URL anger sidan som du vill att dina sociala medier-ikoner ska interagera med. Om du till exemepl visar Facebook kommer användaren att "gilla" det du anger i detta fält.

en: The Templates admin menu has been renamed to Builder and split into useful sections for working with templates, rows and modules.
sv_SE: Administrationsmenyn Mallar har bytt namn till Byggare och delas i användbara avsnitt för att arbeta med mallar, rader och moduler.

en: The Tools button lets you save a template, duplicate a layout, edit the settings for a layout or edit the global settings.
sv_SE: Knappen Verktyg låter dig spara en mall, göra en kopia av en layout, redigera inställningarna för en layout eller redigera de globala inställningarna.

en: The URL where your Mautic application is installed (e.g. http://mautic.mywebsite.com).
sv_SE: Adressen där din Mautic-applikation är installerad (e.g. http://mautic.mywebsite.com)

en: The URL where your Sendy application is installed (e.g. http://mywebsite.com/sendy).
sv_SE: Webbadressen där ditt Sendy-program har installerats (t.ex. http://mywebsite.com/sendy).

en: The alignment that will apply to all elements within the callout.
sv_SE: Justering som appliceras på alla element inom puffen.

en: The browser width at which the layout will adjust for medium devices such as tablets.
sv_SE: Bredden i webbläsaren där layouten kommer att justera för medelstora enheter såsom tablets.

en: The browser width at which the layout will adjust for small devices such as phones.
sv_SE: Bredden i webbläsaren där layouten kommer att justeras för små enheter såsom mobiler.

en: The builder does not delete the post meta <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> and <code>_fl_builder_enabled</code> in case you want to reinstall it later. If you do, the builder will rebuild all of its data using those meta values.
sv_SE: Verktyget tar inte bort inläggsmeta <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> och <code>_fl_builder_enabled</code> ifall du skulle vilja installera om det senare. Om du gör det bygger verktyget upp alla sina data med hjälp av dessa metavärden.

en: The caption pulls from whatever text you put in the caption area in the media manager for each image. The caption is also pulled directly from SmugMug if you have captions set in your gallery.
sv_SE: Denna bildtext tar text från den text som står i bildtext-arean i mediahanteraren för varje bild. Bildtexten tas även direkt från SmugMug om du har satt bildtexter i ditt galleri.

en: The color applies to the overlay behind text over the background selections.
sv_SE: Färgen appliceras på filtret bakom text ovanför bakgrundsvalen.

en: The contact form will send to this e-mail. Defaults to the admin email.
sv_SE: Kontaktformuläret kommer att skickas till denna e-post adress. Grundinställningen är till admin e-post adress.

en: The email address associated with your Mad Mimi account.
sv_SE: E-postadressen som är förknippad med ditt Mad Mimi-konto.

en: The fastest way to find an answer to a question is to see if someone's already answered it!
sv_SE: Det snabbaste sättet att hitta ett svar på en fråga är att se efter om någon redan har besvarat den.

[ctx: The first %s stands for custom branded "Page Builder" name. The second %s stands for the post type name.]
en: %1$s is currently active for this %2$s.
sv_SE: %1$s är för närvarande aktiv för denna %2$s.

en: The following downloads are currently available for remote update with the subscription(s) associated with this license.
sv_SE: Följande nedladdningar är tillgängliga för fjärruppdateringar kopplade till denna licens.

en: The host you chose when you signed up for your account. Check your welcome email if you forgot it. Please enter it without the initial http:// (e.g. demo.ip-zone.com).
sv_SE: Värden du valde när du registrerade ditt konto. Kontrollera ditt välkomstmeddelande om du har glömt det. Skriv in det utan http:// (t.ex. demo.ip-zone.com).

en: The host you chose when you signed up for your account. Check your welcome email if you forgot it. Please enter it without the initial http:// (for example: demo.campayn.com).
sv_SE: Värden du valde när du registrerade ditt konto. Kontrollera ditt välkomstmeddelande om du har glömt det. Skriv in det utan http:// (till exempel demo.campayn.com).

en: The layout is currently being saved
sv_SE: Layouten sparas för närvarande

en: The layout is saved
sv_SE: Layouten är sparad

en: The link applies to the entire module. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
sv_SE: Länken appliceras på hela modulen. Om man väljer "Call to action"-typen nedanför kommer denna länk även användas till texten eller knappen.

en: The link applies to the entire slide. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
sv_SE: Länken gäller hela sliden. Om man väljer en "Call to action"-typ nedanför kommer den här läken även användas till texten eller knappen.

en: The max width that the content area will be within your slides.
sv_SE: Den maximala bredd som innehållet i dina slides kommer att vara.

en: The order of the columns in this group when they are stacked for small devices.
sv_SE: Kolumnernas turordning i den här gruppen när de staplas för små enheter.

en: The position will move the content layout selections left or right or center of the thumbnail of the slide.
sv_SE: Placeringen kommer att flytta den valda innehållslayouten vänster, höger eller centrerad i förhållande till tummangelns slide.

en: The position will move the content layout selections left, right or bottom over the background of the slide.
sv_SE: Placeringen kommer att flytta den valda innehållslayouten vänster, höger eller under över slitens bakgrund.

en: The position will move the content layout selections left, right or center over the background of the slide.
sv_SE: Positionen kommer att flytta layouten på innehållet åt vänster, höger eller mitten ovanför bakrunden på sliden.

en: The selected roles will be able to access the builder admin menu.
sv_SE: Valda roller kommer att komma åt sydbyggarens adminmeny.

en: The selected roles will be able to access the template data exporter under Tools > Template Exporter.
sv_SE: Valda roller kommer att komma åt malldataexporter vid Verktyg > Mall Export

en: The selected roles will have access to the builder for editing posts, pages, and CPTs.
sv_SE: De valda rollerna kommer att ha tillgång till byggaren för redigering av inlägg, sidor och CPT.

en: The selected roles will have unrestricted access to all editing features within the builder.
sv_SE: De valda rollerna kommer ha obegränsad tillgång till alla redigeringsfunktionerna av sidbyggaren.

en: The settings you are currently editing will not be saved if you navigate away from this page.
sv_SE: Inställningarna du håller på och redigerar sparas inte om du navigerar bort från den här sidan.

en: The total number of units for this counter. For example, if the Number is set to 250 and the Total is set to 500, the counter will animate to 50%.
sv_SE: Det totala antalet enheter för denna räknare. Till exempel, om Nummer är satt till 250 och den Totala sätts till 500 kommer räknaren animera till 50%.

en: The type of border to use. Double borders must have a height of at least 3px to render properly.
sv_SE: Typ av kantlinje att använda. Dubbla kantlinjer måste ha en höjd på minst 3px för att ritas ut korrekt.

en: The uploaded file is not a valid %s extension.
sv_SE: Den uppladdade filen är inte ett giltigt %s-filformat

en: The username associated with your GoDaddy Email Marketing account.
sv_SE: Användarnamnet som är kopplat till ditt GoDaddy Email Marketing-konto.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Theme Branding
sv_SE: Temats märkning

en: Theme Company Name
sv_SE: Temats Företagsnamn

en: Theme Company URL
sv_SE: Temats Företags URL

en: Theme Description
sv_SE: Temats beskrivning

en: Theme Name
sv_SE: Temats namn

en: Theme Screenshot URL
sv_SE: Temats Skärmdump URL

en: There was a problem retrieving your lists. Please check your API credentials.
sv_SE: Det uppstod ett problem vid hämtningen av dina listor. Kontrollera dina API-inloggningsuppgifter.

en: There was an error connecting to AWeber. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid anslutning till AWeber. Försök igen.

en: There was an error connecting to Infusionsoft. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid anslutning till Infusionsoft. %s

en: There was an error connecting to SendinBlue. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid anslutning till SendinBlue. Försök igen.

en: There was an error retrieveing your lists.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid hämtningen av dina listor.

en: There was an error searching contact from Drip. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid sökning efter kontakt från Drip. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på AWeber. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på AWeber. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to ActiveCampaign. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på ActiveCampaign. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Campaign Monitor.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Campaign Monitor. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Campayn. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Campayn. %s

en: There was an error subscribing to Campayn. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Campayn. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Constant Contact. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Constant Contact. %s

en: There was an error subscribing to Constant Contact. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Constant Contact. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to ConvertKit. Error: %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vi prenumerationen till  ConvertKit. Fel: %s

en: There was an error subscribing to ConvertKit. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på ConvertKit. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Drip. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Drip. %s

en: There was an error subscribing to Drip. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Drip. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Enormail. %s
sv_SE: Det fanns ett fel på prenumerationen Enormail. %s

en: There was an error subscribing to Enormail. The account is no longer connected.
sv_SE: Det fanns ett fel på prenumerationen Enormail. Konot är inte längre uppkopplat.

en: There was an error subscribing to GetResponse. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på GetResponse. %s

en: There was an error subscribing to GetResponse. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på GetResponse. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to GoDaddy Email Marketing. The account is no longer connected.
sv_SE: Det gick inte att prenumerera på GoDaddy Email Marketing. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Hatchbuck.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The API key is invalid.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Hatchbuck. API-nyckeln är ogiltig.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Hatchbuck. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Infusionsoft. %s

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Infusionsoft. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Mad Mimi. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på MadMimi. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to MailChimp. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på MailChimp. %s

en: There was an error subscribing to MailChimp. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på MailChimp. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to MailPoet. %s
sv_SE: Ett fel hittades på prenumerationen för Mailpoet. %s

en: There was an error subscribing to MailerLite. Code: %s
sv_SE: Ett fel uppstod med prenumerationen på MailerLite. Kod: %s

en: There was an error subscribing to MailerLite. The account is no longer connected.
sv_SE: Ett fel uppstod på prenumerationen till MailerLite. kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Mailrelay. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Mailrelay. %s

en: There was an error subscribing to Mailrelay. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Mailrelay. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Mautic. %s
sv_SE: Det uppståd ett problem att prenumerera till Mautic. %s

en: There was an error subscribing to Mautic. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppståd ett problem att prenumerera till Mautic. Ditt konto är inte anslutet längre.

en: There was an error subscribing to Ontraport. Code: %s
sv_SE: Det fanns ett fel vid prenumerationen på Ontraport. kod: %s

en: There was an error subscribing to Ontraport. The account is no longer connected.
sv_SE: Det fanns ett fel vid prenumererationen på Ontraport. Kontot är inte längre uppkopplat.

en: There was an error subscribing to SendinBlue. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på SendinBlue. Försök igen.

en: There was an error subscribing to SendinBlue. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på SendinBlue. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to Sendy. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Sendy. %s

en: There was an error subscribing to Sendy. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på Sendy. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing to iContact Pro. %s
sv_SE: Ett fel uppstod vid prenumeration av på iContact Pro. %s

en: There was an error subscribing to iContact. %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på iContact. %s

en: There was an error subscribing to iContact. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen på iContact. Kontot är inte längre anslutet.

en: There was an error subscribing. MailPoet is not installed.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen. MailPoet har inte installerats.

en: There was an error subscribing. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen. Försök igen.

en: There was an error subscribing. The account is no longer connected.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid prenumerationen. Kontot är inte längre anslutet.

en: There's a whole lot more, too! Read about everything else on our <a href="%1$s" target="_blank">update post</a> or <a href="%2$s" target="_blank">change logs</a>.
sv_SE: Det finns mycket mer! Läs om allt annat i vårt <a href="%1$s" target="_blank">inlägg med uppdateringar</a> eller i våra <a href="%2$s" target="_blank">ändringsloggar</a>.

en: There's a wonderful community of "Beaver Builders" out there and we'd love it if <em>you</em> joined us!
sv_SE: Det finns en härlig gemenskap med "Beaver Builders" och vi skulle bli jätteglada om <em>du</em> ansluter dig till oss!

en: These settings have errors. Please correct them before continuing.
sv_SE: Dom här inställningarna har fel. Ändra dom före du fortsätter.

en: Thin
sv_SE: Tunn

en: Thin Italic
sv_SE: Tunn kursiv

[ctx: Third party service such as MailChimp.]
en: Error: Missing service type.
sv_SE: Fel: Servicetyp saknas.

en: This allows you to add content over or in addition to the background selection above. The location of the content layout can be selected in the style tab.
sv_SE: Detta ger dig möjlighet att lägga till innehåll ovanför eller som tillägg till bakgrundsvalet ovanför. Läget för layouten på innehållet kan väljas i utseende-fliken.

en: This applies to all sites on the network.
sv_SE: Detta gäller samtliga sidor på nätverket.

en: This code has errors. We recommend you fix them before saving.
sv_SE: Den här koden har fel. Vi rekommenderar att du ordnar det innan du sparar.

en: This column has visibility rules.
sv_SE: Den här kolumnen har synlighets inställning.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
sv_SE: Det här verkar inte vara en WXR-fil, versionsnummer för WXR saknas/är ogiltigt

en: This field is required.
sv_SE: Det här fältet är obligatoriskt.

en: This layout has unpublished changes
sv_SE: Denna layouten har opublicerade ändringar

en: This layout has unpublished changes. If you discard this draft all of your previously unpublished changes will be lost.
sv_SE: Den här layouten har opublicerade ändringar. Om du avfärdar detta utkast kommer alla dina tidigare opublicerade ändringar att förloras.

en: This module has visibility rules.
sv_SE: Den här modulen har synlighets regler.

en: This only applies to this site. Please visit the Network Admin Settings to clear the cache for all sites on the network.
sv_SE: Det här gäller bara för den här webbplatsen. Gå till inställningarna för nätverksadministratören om du vill rensa cachen för alla webbplatser i nätverket.

en: This row has visibility rules.
sv_SE: Den här raden har synlighets inställning.

en: This setting is for the entire background of your slide.
sv_SE: Denna inställning är för hela bakgrunden på din slide.

en: This setting is the minimum height of the content slider. Content will expand the height automatically.
sv_SE: Denna inställning är minimum-höjden för innehållsbildspelet. Innehållet kommer automatiskt att expandera höjden.

en: This setting is the minimum height of the post slider. Content will expand the height automatically.
sv_SE: Den här inställningen är minimum höjd av inläggsbildspelet. Innehållet kommer att expandera i höjd automatiskt.

en: This should match the cycle day settings for the selected list's Autoresponder.
sv_SE: Det är ska stämma med cykel dag inställningen för den valda listans Autosvar.

en: This tool applies to caches created by the following:
sv_SE: Det här verktyget gäller för cache gjorda av följande:

en: This tool exports a special data file that can be used by developers to include templates within their themes and plugins.
sv_SE: Det här verktyget exporterar en speciell datafil som kan användas av utvecklare till att inkludera mallar i deras teman och plugins,

en: Thumbnail
sv_SE: Tumnagel

en: Thumbs
sv_SE: Tumnaglar

en: Thumbs Button
sv_SE: Tumnagel-knapp

en: Thumbs Size
sv_SE: Storlek på tumnaglar

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time Zone
sv_SE: Tidzon

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title Color
sv_SE: Rubrikfärg

en: Title Size
sv_SE: Storlek på titel

en: Title Typography
sv_SE: Rubrik typografi

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: Toggle Main Menu
sv_SE: Växla huvudmeny

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Top
sv_SE: Övre

en: Top Center
sv_SE: Topp mitten

en: Top Left
sv_SE: Topp vänster

en: Top Rated Products
sv_SE: Topprankade

en: Top Right
sv_SE: Topp höger

en: Top Shape Layer
sv_SE: Övre Shape Layer

en: Topography
sv_SE: Typografi

en: Transform
sv_SE: Transformera

en: Transition
sv_SE: Övergång

en: Transition Direction
sv_SE: Övergångsriktning

en: Transition Speed
sv_SE: Övergångshastighet

[ctx: Transition type.]
en: Slide
sv_SE: Glidning

en: Twitter Button
sv_SE: Twitter-knapp

en: Type
sv_SE: Typ

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: UI theme, pinned settings etc.
sv_SE: UI tema, favoritinställning etc.

en: UPDATES UNAVAILABLE! Please subscribe or enter your license key below to enable automatic updates.
sv_SE: INGA TILLGÄNGLIGA UPPDATERINGAR! Prenumerera eller ange din licensnyckel nedan för att aktivera automatiska uppdateringar.

en: UPDATES UNAVAILABLE! Your subscription is active but this domain has been deactivated. Please reactivate this domain in your account to enable automatic updates.
sv_SE: INGA TILLGÄNGLIGA UPPDATERINGAR! Din prenumeration är aktiv men den här domänen har inaktiverats. Aktivera den här domänen på nytt på ditt konto för att aktivera automatiska uppdateringar.

en: URL
sv_SE: Webbadress

en: Ultra-Bold
sv_SE: Ultra-fet

en: Ultra-Bold Italic
sv_SE: Ultra-fet kursiv

en: Unable to connect to GoDaddy Email Marketing. Please check your credentials.
sv_SE: Det går inte att ansluta till GoDaddy Email Marketing. Kontrollera dina uppgifter.

en: Unable to connect to Mad Mimi. Please check your credentials.
sv_SE: Det går inte att ansluta till Mad Mimi. Kontrollera dina inloggningsuppgifter.

en: Unable to find Themer, is it installed and activated?
sv_SE: Kan inte hitta Themer, är den installerad och aktiverad?

en: Uncategorized
sv_SE: Okategoriserad

en: Underline
sv_SE: Understruken

en: Uninstall
sv_SE: Avinstallera

en: Unnamed Menu
sv_SE: Ej namngedd meny

en: Unrestricted Editing
sv_SE: Obegränsad editering

en: Untitled Preset
sv_SE: Namnlöst rörinställning

en: Untitled Shape
sv_SE: Namnlös form

en: Unzip Error: %s
sv_SE: Unzip fel: %s

en: Updates &amp; Support Subscription
sv_SE: Prenumeration på uppdateringar och support

en: Upgrade
sv_SE: Uppdatering

en: Upgrade Today
sv_SE: Uppgradera idag

[ctx: Upgrade message that displays in the templates tab in lite installs.]
en: Save and reuse your layouts or kick-start your creativity with dozens of professionally designed templates.
sv_SE: Spara och återanvänd dina layouter eller kickstarta din kreativa process med ett dussin professionellt designade mallar.

en: Upload Date
sv_SE: Uppladdningsdatum

en: Upload Icon Set
sv_SE: Ladda upp ikonsamling

en: Upload a photo or display one from the media library.
sv_SE: Ladda upp en bild eller visa en bild från mediabiblioteket.

en: Use Icon for Posts
sv_SE: Använd ikon för inlägg

en: Use Main Photo
sv_SE: Använd huvudbild

en: Use Standard Editor
sv_SE: Använd standardredigeraren

en: Use an easy drag-and-drop builder to edit content on this page.
sv_SE: Använd ett dra-och-släpp-verktyg för att redigera innehållet på den här sidan.

en: Use the Add Content button to open the content panel and add new row layouts, modules or widgets.
sv_SE: Använd knappen Lägg till innehåll för att öppna innehållspanelen och lägga till nya radlayouter, moduler eller widgetar.

en: Use the Templates button to pick a new template or append one to your layout. Appending will insert a new template at the end of your existing page content.
sv_SE: Använd knappen Mallar för att välja en ny mall eller lägga till en i din layout. Genom att lägga till infogar du en ny mall i slutet av det befintliga sidinnehållet.

en: Use the action buttons to perform actions such as moving, editing, duplicating or deleting rows, columns and modules.
sv_SE: Använd åtgärdsknapparna för att utföra åtgärder som att flytta, redigera, göra kopior av eller ta bort rader, kolumner och moduler.

en: Use these settings to limit which builder features users can access.
sv_SE: Använd dessa inställningar för att begränsa vilken åtkomst användarna har vid redigering av temat.

en: Use this setting to enable or disable templates in the builder interface.
sv_SE: Använd denna inställning för att aktivera eller inaktivera mallar i gränssnittet för byggaren.

en: Use this setting to override core builder templates with your templates.
sv_SE: Använd denna inställning för att åsidosätta byggarens grundläggande mallar med dina mallar.

en: Use this to normalize the height of your boxes when they have different numbers of features.
sv_SE: Använd detta för att normalisera höjden på dina boxar när de har olika antal funktioner.

en: Used to identify this connection within the accounts list and can be anything you like.
sv_SE: Används för att identifiera den här anslutningen i kontolistan och kan vara vad som helst.

en: User Access
sv_SE: Användaråtkomst

en: User Access Settings
sv_SE: Inställningar för användaråtkomst

en: User Capability
sv_SE: Användarens kunskapsnivå

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username from your Mautic application. Make sure it has `Full system access`. Best practice would be to set up a new user for each external site.
sv_SE: Användarnamn för din Mautic-app. Se till att den har full system-åtkomst. Rekommenderat är att skapa en ny användare för varje extern webbplats.

en: Using license [ %1$s ] to register %2$s
sv_SE: Använder licens [ %1$s ] för att registrera %2$s

en: Validate Type
sv_SE: Validera typ

en: Validate users with checkbox or in the background.
sv_SE: Validera användare med en checkbox eller i bakgrunden.

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
sv_SE: sekunder

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Vertical Alignment
sv_SE: Vertikal justering

en: Vertical Orientation
sv_SE: Vertikal orientering

en: Vertical Padding
sv_SE: Vertikal cellutfyllnad

en: Video Description
sv_SE: Videobeskrivning

en: Video Embed Code
sv_SE: Kod för inbäddad video

en: Video Link
sv_SE: Videolänk

en: Video Name
sv_SE: Videonamn

en: Video Thumbnail
sv_SE: Videons miniatyrbild

en: Video Type
sv_SE: Video-typ

en: Video URL (WebM)
sv_SE: Videowebbadress (WebM)

[ctx: Video preview/fallback image.]
en: Poster
sv_SE: Plansch

en: View Knowledge Base
sv_SE: Visa kunskapsbas

en: View the Knowledge Base
sv_SE: Visa kunskapsbasen

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Visit Account
sv_SE: Besök kontot

en: WARNING! You are about to delete a global template that may be linked to other pages. Do you really want to delete this template and unlink it?
sv_SE: VARNING! Du är på väg att ta bort en global mall som kan vara länkad till andra sidor. Vill du verkligen ta bort den här mallen och länken till den?

en: Warning! Changing the template will replace your existing layout. Do you really want to do this?
sv_SE: Varning! Om du byter mall kommer den befintliga layouten att bytas ut. Vill du verkligen göra det?

en: Watch the Video
sv_SE: Titta på videon

en: Waves
sv_SE: Vågor

en: We take pride in offering outstanding support.
sv_SE: Vi är stolta över att erbjuda kanonbra support.

en: We will never collect any private data such as IP, email addresses or usernames.
sv_SE: Vi kommer aldrig att inhämta privata data som IP, e-postadresser eller användarnamn.

en: We're thrilled to announce Beaver Builder 2.2 "Falcon". Beaver Builder 2.2 brings a number of design-focused enhancements and quality-of-life improvements.
sv_SE: Vi är glada över att presentera Beaver Builder 2.2 "Falcon". Beaver Builder 2.2 kommer med ett antal förbättringar som rör design och livskvalitet.

en: Weight
sv_SE: Vikt

en: Welcome
sv_SE: Välkommen

en: Welcome to Beaver Builder!
sv_SE: Välkommen till Beaver Builder!

en: Welcome! It looks like this might be your first time using the builder. Would you like to take a tour?
sv_SE: Välkommen! Det ser ut som det här är första gången du använder verktyget. Vill du gå på guidad visning?

en: We’ve detected that your server does not have the PHP cURL extension installed. Ask your hosting provider to install it so you’ll be able to perform automatic updates without error.
sv_SE: Vi har upptäckt att din server inte har PHP cURL-tillägget installerat. Be ditt webbhotell att installera den så att du kan utföra automatiska uppdateringar utan fel.

en: What kind of info will we collect?
sv_SE: Vilken info kommer vi att inhämta?

en: What would you like to do?
sv_SE: Vad vill du göra?

en: What's New in Beaver Builder %s
sv_SE: Nyheter i Beaver Builder %s

en: When auto spacing is enabled, the builder will automatically adjust the margins and padding in your layout once the small device breakpoint is reached. Most users will want to leave this enabled.
sv_SE: När automatiskt radavstånd har aktiverats justerar verktyget automatiskt marginalerna och cellutfyllnaden i layouten när brytpunkten för den lilla enheten har nåtts. Det här bör vara aktiverat för de flesta användare.

en: Where to display the number in relation to the bar.
sv_SE: Var visa numret i relation till linjen.

en: Which modules are used and how many times.
sv_SE: Vilka moduler används och hur många gånger.

en: White label the Beaver Builder plugin using the settings below.
sv_SE: Gör Beaver Builder plugin märkeslös med inställningarna nedan.

en: White label the Beaver Builder theme using the settings below.
sv_SE: Gör Beaver Builder tema märkeslöst med inställningarna nedan.

en: Wide
sv_SE: Bred

en: Wide is for 1 column rows, compact is for multi-column rows.
sv_SE: Bred är rader med 1 kolumn, kompakt är för rader med flera kolumner.

en: Width
sv_SE: Bredd

en: WordPress Widgets
sv_SE: WordPress-widgetar

en: Would you like to help us improve %s by sending anonymous usage data?
sv_SE: Vill du hjälpa oss ass förbättra oss %s genom att skicka anonyma användardata?

en: Year
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes Please!
sv_SE: Ja gärna!

en: You can choose a different photo that the slide will change to on mobile devices or no photo if desired.
sv_SE: Du kan välja en annan bild som sliden kommer att byta till på mobila enheter eller om inget foto önskas.

en: You can choose the subject of the email. Defaults to Contact Form Submission.
sv_SE: Du kan välja ämnet för e-postmeddelandet. Standardinställningen är Skickat kontaktformulär.

en: You currently have two versions of Beaver Builder active on this site. Please <a href="%s">deactivate one</a> before continuing.
sv_SE: Du har för närvarande två versioner av Beaver Builder aktiva på den här webbplatsen. <a href="%s">Inaktivera en</a> innan du fortsätter.

en: You haven't saved any revisions yet. Each time you publish a new revision will be saved here.
sv_SE: Du har inte sparat några revisioner ännu. Varje gång du publicerar en ny revision sparas den här.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact Pro to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
sv_SE: Du måste <a%1$s>skapa en app</a> i iContact Pro för att erhålla app-ID och lösenord. Vänligen se <a%2$s>dokumentationen för iContact</a> för fullständiga instruktioner.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
sv_SE: Du måste <a%1$s>skapa en app</a> i iContact för att få ett app-ID och lösenord. Se <a%2$s>dokumentationen för iContact</a> för fullständiga anvisningar.

en: You must accept the Terms and Conditions.
sv_SE: Du måste acceptera villkoren.

en: You must register a <a%1$s>Developer Account</a> with Constant Contact to obtain an API key and access token. Please see <a%2$s>Getting an API key</a> for complete instructions.
sv_SE: Du måste registrera ett <a%1$s>utvecklarkonto</a> hos Constant Contact innan du kan få en API-nyckel och åtkomsttoken. Se <a%2$s>Skaffa en API-nyckel</a> för fullständiga anvisningar.

en: You submitted an invalid license. Non alphanumeric characters found.
sv_SE: Du skickade en ogiltig licens.You submitted an invalid license. Inga alfanumeriska tecken hittades.

en: YouTube or Vimeo
sv_SE: YouTube eller Vimeo

en: Your API Token can be found in your Drip account under Settings > My User Settings. Or, you can click this <a%s>direct link</a>.
sv_SE: Du hittar din API-token på ditt Drip-konto under Inställningar > Mina användarinställningar. Du kan också klicka på den här <a%s>direktlänken</a>.

en: Your API key can be found in your ActiveCampaign account under My Settings > Developer > API.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt ActiveCampaign-konto under Mina inställningar > API.

en: Your API key can be found in your Campaign Monitor account under Account Settings > API Key.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt Campaign Monitor-konto under Kontoinställningar > API-nyckel.

en: Your API key can be found in your Campayn account under Settings > API Key.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt Campayn-konto under Kontoinställningar > API-nyckel.

en: Your API key can be found in your ConvertKit account under Account > Account Settings > API Key.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt Campayn-konto under Kontoinställningar > API-nyckel.

en: Your API key can be found in your GetResponse account under My Account > API & OAuth.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt GetResponse-konto under Mina inställningar > GetResponse API.

en: Your API key can be found in your Hatchbuck account under Account Settings > Web API.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt Hatchbuck-konto under Kontoinställningar > Webb-API.

en: Your API key can be found in your Infusionsoft account under Admin > Settings > Application > API > Encrypted Key.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt Infusionsoft-konto under Admin > Inställningar > Program > API > Krypterad nyckel.

en: Your API key can be found in your Mad Mimi account under Account > Settings &amp; Billing > API.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt Mad Mimi-konto under Kontoinställningar &amp; fakturering > API.

en: Your API key can be found in your MailChimp account under Account > Extras > API Keys.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt MailChimp-konto under Konto > Extra > API-nycklar.

en: Your API key can be found in your Mailrelay account under Menu > Settings > API access.
sv_SE: Du hittar din API-nyckel på ditt Mailrelay-konto under Meny > Inställningar > API-åtkomst.

en: Your API key can be found in your Ontraport account.
sv_SE: Din API key kan hittas i ditt Ontraport konto.

en: Your API key from your GoDaddy Email Marketing account.
sv_SE: Din API-nyckel från ditt GoDaddy Email Marketing-konto.

en: Your API url can be found in your ActiveCampaign account under My Settings > Developer > API.
sv_SE: Du hittar din API-webbadress på ditt ActiveCampaign-konto under Mina inställningar > Utvecklare > API.

en: Your APP ID can be found in your Ontraport account.
sv_SE: Ditt APP ID kan hittas i ditt Ontraport konto.

en: Your Access Key can be found in your SendinBlue account under API & Integration > Manager Your Keys > Version 2.0 > Access Key.
sv_SE: Din åtkomstnyckel finns på ditt SendinBlue-konto under API & Integration > Hantera dina nycklar > Version 2.0 > Åtkomstnyckel.

en: Your Account ID can be found in your Drip account under Settings > Site Setup.
sv_SE: Du hittar din API-token på ditt Drip-konto under Inställningar > Mina Webbplatskonfiguration.

en: Your App ID can be found in the URL for your account. For example, if the URL for your account is myaccount.infusionsoft.com, your App ID would be <strong>myaccount</strong>.
sv_SE: Ditt app-ID finns i webbadressen för ditt konto. Om webbadressen till ditt konto t.ex. är mittkonto.infusionsoft.com,är ditt app-ID <strong>mittkonto</strong>.

en: Your Company and Profile ID can also be found in the <a%1$s>iContact Pro API settings</a> under Account Information.
sv_SE: Ditt företags- och profil-ID kan också hittas i <a%1$s>iContact Pro API-inställningar</a> under kontoinformation.

en: Your Constant Contact API key.
sv_SE: Din API-nyckel för Constant Contact.

en: Your Constant Contact access token.
sv_SE: Din åtkomsttoken för Constant Contact.

en: Your Message
sv_SE: Ditt meddelande

en: Your Message Placeholder
sv_SE: Platshållare för meddelande

en: Your changes are saved
sv_SE: Dina ändringar är sparade

en: Your email
sv_SE: Din e-post

en: Your iContact Pro Company ID.
sv_SE: Ditt iContact Pro företags-ID.

en: Your iContact Pro Profile ID.
sv_SE: Ditt iContact Pro profil-ID.

en: Your iContact Pro app ID.
sv_SE: Ditt iContact app-ID.

en: Your iContact Pro app password.
sv_SE: Ditt iContact app-lösenord.

en: Your iContact Pro username.
sv_SE: Ditt iContact-användarnamn

en: Your iContact app ID.
sv_SE: Ditt app-ID för iContact.

en: Your iContact app password.
sv_SE: Ditt app-lösenord för iContact.

en: Your iContact username.
sv_SE: Ditt användarnamn för iContact.

en: Your message
sv_SE: Ditt meddelande

en: Your name
sv_SE: Ditt namn

en: Your phone
sv_SE: Din telefon

en: Your reCAPTCHA Site or Secret Key is missing!
sv_SE: Din reCAPTCHA-nyckel för webbplats eller webbplats-hemlighet saknas!

en: Youtube Or Vimeo URL
sv_SE: Youtube eller Vimeo URL

[ctx: current blog name]
en: Rebuilt the theme cache for blog %s
sv_SE: Ombyggd temacache för blogg %s

en: example@mail.com
sv_SE: exempel@mail.com

[ctx: label for the WordPress Dashboard link]
en: Dashboard
sv_SE: Wordpress Panel

en: module
sv_SE: modul

en: per Year
sv_SE: per år

en: reCAPTCHA Error:
sv_SE: reCAPTCHA Fel:

en: reCAPTCHA Field
sv_SE: reCAPTCHA Fält
