MWC Core 2.0.0 - en to da translation catalogue (739 entries)

en: Cost of goods
da: Omkostninger til varer

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Track profit and cost of goods for your store. Generate profit reports by date, product, category, and more. This feature replaces the %1$sCost of Goods%2$s plugin.
da: Hold øje med fortjeneste og omkostninger til varer i din butik. Generer fortjenestesrapporter efter dato, produkt, kategori og meget mere. Denne funktion erstatter plug-in'en %1$sCost of Goods%2$s.

en: Ecommerce emails
da: E-mails til e-handel

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. This feature replaces the %1$sWooCommerce Email Customizer%2$s plugin.
da: Tilpas dine mails, så de reflekterer dit brand og øger kundeloyalitet. Denne funktion erstatter plug-in'en %1$sWooCommerce-mailtilpasser%2$s.

en: Google analytics
da: Google Analytics

note: translators: Placeholders: %1$s and %3$s - <a> tag for the plugin link, %2$s and %4$s - </a> tag
en: Track advanced eCommerce events and more with Google Analytics. This feature replaces the %1$sGoogle Analytics%2$s and %3$sGoogle Analytics Pro%4$s plugins.
da: Spor avancerede e-handelsarrangementer og meget mere med Google Analytics. Denne funktion erstatter plug-ins %1$sGoogle Analytics%2$s og %3$sGoogle Analytics Pro%4$s.

en: Sequential order numbers
da: Fortløbende ordrenumre

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Format order numbers, change your starting number, and differentiate free orders. This feature replaces the %1$sSequential Order Numbers Pro%2$s plugin.
da: Formater ordrenumre, skift dit startnummer og differentier gratis ordrer. Denne funktion erstatter plug-in'en %1$sSequential Order Numbers Pro%2$s.

en: Shipment tracking
da: Sporing af forsendelse

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Share shipment tracking information with your customers. Open one of your Processing orders to get started. This feature replaces the %1$sShipment Tracking%2$s plugin.
da: Del oplysninger om sporing af forsendelse med dine kunder. Åbn en af dine ordrer under afvikling for at komme i gang. Denne funktion erstatter plug-in'en %1$sShipment Tracking%2$s.

en: Discount links
da: Discountlinks

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Share discount links with your customers and add coupons from ads, email campaigns, or social links. Create or edit a coupon to get started. This feature replaces the %1$sURL Coupons%2$s plugin.
da: Del discountlinks med dine kunder og tilføj kuponer fra annoncer, mailkampagner eller sociale links. Opret eller rediger en kupon for at komme i gang. Denne funktion erstatter plug-in'en %1$sURL Coupons%2$s.

en: Gift certificates
da: Gavekort

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the plugin link, %2$s - </a> tag
en: Create custom gift certificates that your customers can purchase and send to their friends and family. This feature replaces the %1$sPDF Product Vouchers%2$s plugin.
da: Opret tilpassede gavekort, som dine kunder kan købe og sende til deres venner og familie. Denne funktion erstatter plug-in'en %1$sPDF Product Vouchers%2$s.

en: Abandoned checkout reminders
da: Påmindelser om forladte betalingsprocesser

en: Automatically track cart activity and send an email reminder to recover lost revenue.
da: Spor automatisk aktivitet i indkøbsvognen, og send en e-mailpåmindelse for at få tabt omsætning tilbage.

en: Accept credit card payments using Stripe.
da: Acceptér kreditkortbetalinger ved hjælp af Stripe.

en: Sell to millions of customers from one place. Offer your products everywhere, from Amazon to Instagram, all from your own online store.
da: Sælg til millioner af kunder fra ét sted. Tilbyd dine produkter overalt, fra Amazon til Instagram, alt sammen fra din egen onlinebutik.

en: Take order fulfillment to the next level! Get live shipping rates from your favourite providers, print labels in one click, and automate shipment tracking and customer email notifications.
da: Tag ordreafviklingen til det næste niveau! Få live fragtpriser fra dine foretrukne udbydere, udskriv mærkater med ét klik, og automatiser sporing af forsendelse og mailbeskeder til kunderne.

en: A list of businesses.
da: En liste over virksomheder.

en: The unique identifier for the business.
da: Virksomhedens unikke identifikator.

en: The legal name of the business.
da: Virksomhedens juridiske navn.

en: A list of stores associated with the business.
da: En liste over butikker, som er forbundet med virksomheden.

en: The display name of the store.
da: Butikkens viste navn.

en: The unique identifier for the store.
da: Butikkens unikke identifikator.

en: The access token string as issued by the authorization server.
da: Adgangs-tokenstreng som udstedt af godkendelsesserveren.

en: Number of seconds to expiration of the access token.
da: Antal sekunder til adgangs-token udløber.

en: The scope the token granted.
da: Omfanget af den udstedte token.

en: Access Token ID.
da: Adgangs-token-id.

en: The type of token this is.
da: Type token.

note: translators: %s account username
en: User %s could not be logged in.
da: Bruger %s kunne ikke logge ind.

en: Other
da: Diverse

en: Unknown error.
da: Ukendt fejl.

en: Unable to retrieve the email sender data.
da: Kan ikke hente mailafsenderens data.

en: Did you forget something?
da: Glemte du noget?

en: Content
da: Indhold

en: Hey there! You left your shopping cart without completing your purchase just a bit ago. It's not too late to complete your purchase! All of the products are still waiting for you.
da: Hej! Du forlod din indkøbsvogn uden at afslutte dit køb for lidt siden. Det er ikke for sent at fuldføre dit køb! Alle produkterne venter stadig på dig.

en: Button text
da: Knaptekst

en: Complete your purchase
da: Gør dit køb færdig

en: Trouble checking out? We're here to help. Please reply to this email if you have any questions or need our assistance.
da: Har du problemer med betalingsprocessen? Vi er her for at hjælpe. Svar på denne e-mail, hvis du har spørgsmål eller brug for vores hjælp.

en: Cart Recovery
da: Genvinding af indkøbsvogn

en: Send a reminder email to customers that left products in their cart but didn't complete the checkout.
da: Send en påmindelsesmail til kunder, som efterlod produkter i deres indkøbsvogn, men ikke gik til kassen.

en: Hey {{customer_first_name}}, did you forget something?
da: Hej {{customer_first_name}}, glemte du noget?

en: Hey {{customer_first_name}}!
da: Hej {{customer_first_name}}

en: Your shopping cart has been reserved and is still waiting for you! In your cart, you left the following products:
da: Din indkøbsvogn er blevet reserveret og venter stadig på dig! I din indkøbsvogn har du efterladt følgende produkter:

en: It's not too late to complete this purchase -- these products are still waiting for you!
da: Det er ikke for sent at gennemføre dette køb – disse produkter venter stadig på dig!

en: Your shopping cart was reserved a few days ago and it will expire soon. In your cart, you left the following products:
da: Din indkøbsvogn blev reserveret for et par dage siden, og den udløber snart. I din indkøbsvogn har du efterladt følgende produkter:

en: Ready to complete this purchase before your cart expires? Click the above button to purchase these items.
da: Er du klar til at gennemføre dit køb, før din indkøbsvogn udløber? Klik på knappen ovenfor for at købe disse emner.

en: Your email and cart will be saved so we can send you an email reminder about this order.
da: Din e-mailadresse og indkøbsvogn gemmes, så vi kan sende dig en e-mailpåmindelse om denne ordre.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
da: Du forsøgte at redigere et emne, som ikke eksisterer. Måske blev det slettet?

en: The "Any" attribute cannot be used for variable products synced with your GoDaddy Commerce product catalog. Please specify the attribute value for each variation, then save your changes.
da: Attributten "Alle" kan ikke bruges til variable produkter, der er synkroniseret med dit GoDaddy Commerce-produktkatalog. Angiv attributværdien for hver variation, og gem derefter dine ændringer.

note: translators: %1$s opening anchor tag; %2$s closing anchor tag
en: Required for storing Product data in Commerce Home. Stock management can be enabled or disabled per product. Learn more about %1$sproduct inventory settings%2$s.
da: Påkrævet til lagring af produktdata på startsiden Handel. Lagerstyring kan aktiveres eller deaktiveres for hvert produkt. Læs mere om %1$sproduktlagerbeholdning%2$s.

en: Inventory amounts displayed on the frontend reflect total available for purchase and exclude reserved stock.
da: Lagerbeholdningen, der vises forrest, afspejler den samlede mængde, der kan købes, og ekskluderer reserveret lager.

note: translators: Placeholders: %1$s - a product name, %2$s - a product SKU, %3$s - an API error message
en: An error occurred while reserving stock for %1$s (%2$s). %3$s
da: Der opstod en fejl under reservering af lager til %1$s (%2$s). %3$s

en: Available Pickup Locations
da: Tilgængelige afhentningssteder

en: Select the location(s) that should be available for local pickup.
da: Vælg de steder, der skal være tilgængelige for lokal afhentning.

en: Pickup location
da: Afhentningssted

en: No pickup locations available
da: Ingen afhentningssteder er tilgængelige

en: Please choose another shipping method, or contact the store for a pickup location.
da: Vælg en anden fragtmetode, eller kontakt butikken for et afhentningssted.

en: Pickup Location Information
da: Oplysninger om afhentningssted

en: Missing or invalid store ID
da: Manglende eller ugyldigt butiks-id

en: This token is expired
da: Denne token er udløbet

en: Cannot generate a preview for an email notification that is not editable.
da: Kan ikke generere et eksempel på en mailbesked, som ikke kan redigeres.

en: The settings parameter is required.
da: Indstillingsparameteren er påkrævet.

en: Cannot send a test email for an email notification that is not editable.
da: Kan ikke sende en testmail for en mailbesked, som ikke kan redigeres.

en: The site has email template overrides and hasn't enabled the Email Notifications feature.
da: Webstedet tilsidesætter mailskabeloner og har ikke aktiveret Mailbesked-funktionen.

en: Unique email notification ID.
da: Unikt mailbesked-id.

en: Unique email notification name (matches the ID).
da: Unikt mailbeskednavn (matcher id'et).

en: Email notification label.
da: Mailbeskedlabel.

en: Email notification description.
da: Beskrivelse af mailbesked.

en: ID of the template used by this email notification.
da: Id for skabelonen, som blev brugt af denne mailbesked.

en: A list of categories that the email notification belongs to.
da: En liste over kategorier, som mailbeskeden tilhører.

en: Email notification status
da: Status på mailbesked

en: Whether the email notification can only be sent manually.
da: Om mailbeskeden kun kan sendes manuelt.

en: Whether the email notification will be sent to administrators.
da: Om mailbeskeden bliver sendt til administratorer.

en: A list of placeholders that are available for the email notification.
da: En liste over pladsholdere, som er tilgængelige for mailbeskeden.

en: URL for the WooCommerce email settings screen for the email notification
da: URL-adresse til WooCommerce-mailindstillinger for mailbeskeden

en: Unique email notification category ID.
da: Unikt kategori-id for mailbesked.

en: Email notification category name.
da: {>Kategorinavn for mailbesked.<}

en: A non-empty settings or subgroups parameter must be provided.
da: Der skal angives en ikke-tom parameter for indstillinger eller undergrupper.

en: Unique email template ID.
da: Unikt mailskabelon-id.

en: Unique email template name (matches the ID).
da: Unikt mailskabelonnavn (matcher id'et).

en: Email template label.
da: Mailskabelonlabel.

en: List of email content placeholders.
da: Liste over pladsholdere til e-mailindhold.

en: Email template preview.
da: Eksempel på mailskabelon.

en: Unique email template setting name.
da: Unikt navn for indstilling af mailskabelon.

en: Email template setting label.
da: Label for indstilling af mailskabelon.

en: Email template settings subgroups.
da: Undergrupper for indstilling af mailskabelon.

en: Root settings for an email template.
da: Rodindstillinger for en mailskabelon.

en: This email address belongs to another store. Please enter a different email address. If you already own this address, please reach out via %1$sGet Help%2$s.
da: Denne e-mailadresse tilhører en anden butik. Angiv en anden e-mailadresse. Hvis du allerede ejer denne adresse, bedes du kontakte os via %1$sFå hjælp%2$s.

en: Sender unique ID.
da: Afsenders unikke id.

en: Sender email address.
da: Afsenders e-mailadresse.

en: The date and time when the sender was verified in our system.
da: Dato og tidspunkt, da afsenderen blev bekræftet i vores system.

en: How the sender was verified.
da: Sådan blev afsenderen bekræftet.

en: Sender status.
da: Status på afsender.

en: Unique email notification setting ID.
da: Unikt id for indstilling af mailbesked.

en: Unique email notification setting name (matches the ID).
da: Unikt navn for indstilling af mailbesked (matcher id'et).

en: Email notification setting label.
da: Label for indstilling af mailbesked.

en: Email notification setting description.
da: Beskrivelse af indstilling af mailbesked.

en: A list of available options for the email notification setting values.
da: En liste over tilgængelige muligheder for indstillingsværdierne for mailbesked.

en: Email notification setting default value.
da: Standard indstillingsværdi for mailbesked.

en: Email notification setting value.
da: Indstillingsværdi for mailbesked.

en: Whether the email notification setting can have multiple values.
da: Om indstilling af mailbesked kan have adskillige værdier.

en: Whether the email notification setting is required.
da: Om indstilling af mailbesked er påkrævet.

en: Email notifications setting group, if applicable.
da: Indstillingsgruppe for mailbeskeder, hvis relevant.

en: Email notifications setting control details.
da: Enkeltheder om indstillingskontrol for mailbeskeder.

en: Email notifications setting control type.
da: Indstillingskontroltype for mailbeskeder.

en: A list of available options for the email notification setting control.
da: En liste over tilgængelige muligheder for indstillingskontrol for mailbesked.

en: Optional input placeholder for the email notification setting control.
da: Valgfri input-pladsholder til indstillingskontrol for mailbesked.

en: Could not match an email notification ID to a "%s" WooCommerce email ID.
da: Kunne ikke matche et mailbesked-id med et "%s" WooCommerce mail-id.

en: Could not match a WooCommerce email ID to a "%s" email notification ID.
da: Kunne ikke matche et WooCommerce mail-id med et "%s" mailbesked-id.

en: Could not find source WooCommerce email with ID "%s".
da: Kunne ikke finde kilde WooCommerce-mail med id "%s".

en: No content template file found for the ID %s.
da: Intet indhold fundet i skabelonfilen for id'et %s.

en: No email notification found with the ID %s.
da: Ingen mailbesked blev fundet med id'et %s.

en: The class for %s must implement the EmailNotificationContract interface
da: Klassen for %s skal implementere EmailNotificationContract-grænseflade

en: The email notification with ID %s is not available on this site
da: Mailbeskeden med id %s er ikke tilgængelig på dette websted

en: No email notification template found with the ID %s.
da: Ingen mailbeskedskabelon blev fundet med id'et %s.

en: The class for %s must implement the EmailTemplateContract interface
da: Klassen for %s skal implementere EmailTemplateContract-grænseflade

en: No template file found with the ID %s.
da: Ingen skabelonfil blev fundet med id'et %s.

en: Invalid template for the option name "%s": it should contain a {{setting_id}} placeholder.
da: Ugyldig skabelon for det valgfrie navn "%s": det skal indeholde en {{setting_id}} pladsholder.

en: No settings found with the ID %s.
da: Ingen indstillinger blev fundet med id'et %s.

en: The class name for %s must implement ConfigurableContract
da: Klassenavnet for %s skal implementere ConfigurableContract

en: No WooCommerce email found for "%s"
da: Ingen WooCommerce-mail blev fundet for "%s"

en: Admin
da: Administrator

en: Extensions
da: Forlængelser

en: Customer
da: Kunde

en: Order
da: Ordre

en: Email Notifications
da: Mailbeskeder

en: Emails
da: E-mailadresser

en: New
da: Ny

en: Cancelled order
da: Annuller ordre

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked cancelled (if it was previously processing or on-hold).
da: Sendes til valgte modtagere, når en ordre er markeret annulleret (hvis den tidligere var under afvikling eller på hold).

en: [{{site_title}}]: Order #{{order_number}} has been cancelled
da: [{{site_title}}]: Ordre #{{order_number}} er blevet annulleret

note: translators: %1$s: Order number, %2$s: Customer full name.
en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
da: Besked for at lade dig vide &ndash; ordrenr. %1$s til %2$s er blevet annulleret:

en: Completed order
da: Fuldført ordre

en: Sent to customers when their order is marked completed and usually indicates that the order has been shipped.
da: Sendes til kunder, når deres ordre er markeret fuldført og angiver som regel, at ordren er blevet afsendt.

en: We have finished processing your order.
da: Vi har afviklet din ordre.

en: Your {{site_title}} order is now complete
da: Din {{site_title}} ordre er nu fuldført

en: Customer invoice / order details
da: Kundefaktura/ordreoplysninger

en: Emails containing order information and payment links sent manually.
da: Mails, som indeholder ordreoplysninger og betalingslinks, og som sendes manuelt.

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link
en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
da: Der er oprettet en ordre til dig på %1$s. Din faktura er nedenfor, med et link til betaling, når du er klar: %2$s

en: Pay for this order
da: Betal for denne ordre

note: translators: %s Order date
en: Here are the details of your order placed on %s:
da: Her er enkelthederne for din ordre, som du afgav på %s:

en: Invoice for order #{{order_number}} on {{site_title}}
da: Faktura for ordre {{order_number}} på {{site_title}}

en: Customer note
da: Notat til kunden

en: Sent to customer when you add a note to an order.
da: Sendes til kunden, når du føjer et notat til din ordre.

en: The following note has been added to your order:
da: Følgende notat er blevet føjet til din ordre:

en: As a reminder, here are your order details:
da: Som en påmindelse er her enkelthederne om din ordre:

en: Note added to your {{site_title}} order from {{order_date}}
da: Notat føjet til din {{site_title}} ordre fra {{order_date}}

en: Heading
da: Overskrift

en: Additional content
da: Yderligere indhold

[ctx: name of the default email notification template]
en: Default
da: Standard

en: Container
da: Beholder

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Email width
da: E-mailbredde

en: Default
da: Standard

en: Full
da: Komplet

en: Header
da: Sidehoved

en: Header image
da: Headerbillede

en: Text
da: Tekst

en: Body
da: Tekst

en: Body background color
da: Farve på brødtekstens baggrund

en: Link color
da: Link-farve

en: Headings
da: Overskrifter

en: H1 font size
da: H1 skrifttypestørrelse

en: H2 font size
da: H2 skrifttypestørrelse

en: H3 font size
da: H3 skrifttypestørrelse

en: Button
da: Knap

en: Label color
da: Farve på mærkat

en: Footer
da: Sidefod

en: Footer text
da: Sidefodstekst

en: Text color
da: Tekstfarver

en: Font family
da: Skrifttypefamilie

en: Font size
da: Skrifttypestørrelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Preview text
da: Vis eksempel på tekst

note: translators: %1$s - opening a HTML tag, %2$s - closing a HTML tag
en: Preview text is shown after the subject line in some email inboxes. Maximum: 150 characters. %1$sLearn more%2$s
da: Vis eksempel på tekst vises efter emnelinjen i nogle indbakker. Maksimum: 150 tegn. %1$sFind ud af mere%2$s

en: Enter preview text
da: Indtast eksempel på tekst

en: Subject
da: Emne

en: Failed order
da: Mislykket ordre

en: Sent to chosen recipient(s) when an order is marked failed (if it was previously pending or on-hold).
da: Sendes til valgte modtagere, når en ordre er markeret Mislykket (hvis den tidligere var ventende eller på hold).

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
da: Betaling for ordre nr. %1$s fra %2$s mislykkedes. Ordren var som følger:

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
da: [{site_title}]: Ordre #{order_number} mislykkedes

en: Item shipped
da: Emnet er afsendt

en: Sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
da: Sendes til kunder, når der er tilføjet sporingsoplysninger for et eller flere emner i deres ordrer.

note: translators: Placeholder: %s - Customer first name translators: %s: Customer username translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
da: Hej %s,

en: An item from your order has shipped!
da: Et emne fra din ordre er afsendt!

en: An item from {{site_title}} order #{{order_number}} has shipped!
da: Et emne fra {{site_title}}, ordre #{{order_number}} er afsendt!

en: New account
da: Ny konto

en: Sent to customers when they sign up via checkout or account pages.
da: Sendes til kunder, når de tilmelder sig via siderne for betalingsproces eller konto.

en: Your {{site_title}} account has been created!
da: Din {{site_title}}-konto er blevet oprettet!

note: translators: %1$s: Site title, %2$s: Username, %3$s: My account link
en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
da: Tak, fordi du oprettede en konto på %1$s. Dit brugernavn er%2$s. Du kan tilgå dit kontoområde for at se ordrer, ændre din adgangskode og meget mere på: %3$s

note: translators: %s: Auto generated password
en: Your password has been automatically generated: %s
da: Din adgangskode er blevet genereret automatisk: %s

en: New order
da: Ny ordre

en: Sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
da: Sendes til udvalgte modtagere, når en ny ordre modtages.

note: translators: %1$s: Customer full name.
en: You’ve received the following order from %1$s:
da: Du har modtaget følgende ordre fra %1$s:

en: [{{site_title}}]: New order #{{order_number}}
da: [{{site_title}}]: Ny ordre #{{order_number}}

en: Order on-hold
da: Ordre udsat indtil videre

en: Sent to customer when an order is on hold.
da: Sendes til kunden, når en ordre er på hold.

en: Your {{site_title}} order has been received!
da: Din {{site_title}} ordre er modtaget!

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of what you ordered:
da: Tak for din bestilling. Den er på hold, indtil vi bekræfter, at betaling er modtaget. I mellemtiden kan du her se, hvad du bestilte:

en: Partially refunded order
da: Delvise refunderet ordre

en: Sent to customers when their order is partially refunded.
da: Sendes til kunder, når deres ordre bliver delvis refunderet.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
da: Din ordre fra %s er blevet delvis refunderet. Du kan se flere enkeltheder herunder til din orientering:

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been partially refunded
da: Din {{site_title}} ordrenr. {{order_number}} er blevet delvis refunderet

en: Processing order
da: Afvikler ordre

en: Sent to customer after a payment is made.
da: Sendes til kunde, når en betaling er udført.

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
da: Ville blot lade dig vide &ndash; vi har modtaget din ordre nr. %s, og den bliver afviklet nu:

en: Fully refunded order
da: Fuldt ud refunderet ordre

en: Sent to customers when their order is fully refunded.
da: Sendes til kunder, når deres ordre bliver fuldt ud refunderet.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
da: Din ordre fra %s er blevet refunderet. Du kan se flere enkeltheder herunder til din orientering:

en: Your {{site_title}} order #{{order_number}} has been refunded
da: Din {{site_title}} ordrenr. {{order_number}} er blevet refunderet

en: Reset password
da: Nulstil adgangskode

en: Sent to customers when they reset their passwords.
da: Sendes til kunder, når de nulstiller deres adgangskoder.

note: translators: %s: Store name
en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
da: Nogen har bedt om en ny adgangskode til følgende konto på %s:

note: translators: %s: Customer username
en: Username: %s
da: Brugernavn: %s

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
da: Hvis du ikke har bedt om dette, skal du bare ignorere denne e-mail. Hvis du ønsker at fortsætte:

en: Click here to reset your password
da: Klik her for at nulstille din adgangskode

en: Sender name
da: Afsenders navn

en: Sender address
da: Afsenders adresse

en: Recipients
da: Modtagere

en: Enter recipients (comma-separated) for this email
da: Indtast modtagere (kommasepareret) for denne mail

en: Customize your emails to reflect your brand and increase customer loyalty. Manage them from Marketing > Emails.
da: Tilpas dine mails, så de reflekterer dit brand og øger kundeloyalitet. Administrer dem fra Markedsføring > E-mails

en: Manage emails
da: Administrer mails

en: Your hosting plan now offers editable WooCommerce emails, no plugin required!
da: Din hostingplan tilbyder nu WooCommerce-mails, som kan redigeres, ingen plug-in er nødvendig!

en: Please use either your hosting plan's email editing feature or your 3rd-party email editor.
da: Brug enten din hostingplans mailredigeringsfunktioner eller maileditoren fra din tredjepart.

en: Edit emails
da: Rediger e-mails

en: Contact support
da: Kontakt support

en: A 3rd-party email editing plugin has been detected on your store.
da: Der er registreret en tredjeparts plug-in til mailredigering i din butik.

en: Link bank account
da: Link bankkonto

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Add your banking info to get your payouts deposited.
da: Du har penge til gode med GoDaddy Payments! Tilføj dine bankoplysninger for at få dine udbetalinger indsat.

en: GoDaddy Payments - Apple Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin Safari on supported devices%2$s.
da: GoDaddy Payments – Apple Pay er blevet aktiveret på dine valgte sider og viser %1$si Safari på understøttede enheder%2$s.

en: Please select the pages where Apple Pay should show.
da: Vælg siderne, hvor Apple Pay skal vises.

en: There was a problem registering your site with Apple Pay. Please disable Apple Pay and try re-enabling, or %1$scontact support%2$s.
da: Der var et problem med at registrere dit websted med Apple Pay. Deaktivér Apple Pay, og prøv at aktivere det igen, eller %1$skontakt support%2$s.

en: GoDaddy Payments successfully enabled!
da: GoDaddy Payments er aktiveret uden problemer!

en: GoDaddy Payments is now available to your customers at checkout.
da: GoDaddy Payments er nu tilgængelige for dine kunder ved betalingsprocessen.

en: GoDaddy Payments is now connected to your store!
da: GoDaddy Payments er nu forbundet til din butik!

en: Enable GoDaddy Payments
da: Aktivér GoDaddy Payments

en: Enable the payment method to add it to your checkout.
da: Aktivér betalingsmetoden for at tilføje den til din betalingsproces.

en: Your GoDaddy Payments account has been closed.
da: Din GoDaddy Payments-konto er blevet lukket.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please set up your account to resume processing payments.
da: Betalingsmetoden er blevet deaktiveret, så den vil ikke blive vist i din betalingsproces. Konfigurer din konto for at genoptage betalingsprocesser.

en: It looks like you didn't finish your GoDaddy Payments application.
da: Det ser ud til, at du ikke har færdiggjort din GoDaddy Payments-ansøgning.

en: Resume
da: Genoptag

en: You're just a few minutes from processing payments.
da: Du er kun få minutter fra at behandle betalinger.

en: Your GoDaddy Payments account needs attention.
da: Din GoDaddy Payments-konto har brug for opmærksomhed.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for next steps.
da: Betalingsmetoden er blevet deaktiveret, så den vil ikke blive vist i din betalingsproces. Tjek din e-mail for de næste trin.

en: Your GoDaddy Payments account has been terminated.
da: Din GoDaddy Payments-konto er bragt til ophør.

en: The payment method has been disabled so it will not appear on your checkout. Please check your email for more information.
da: Betalingsmetoden er blevet deaktiveret, så den vil ikke blive vist i din betalingsproces. Tjek din e-mail for flere oplysninger.

en: Complete verification
da: Fuldfør bekræftelse

en: You've got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info to get your payouts deposited.
da: Du har penge til gode med GoDaddy Payments! Bekræft din identitet, og tilføj dine bankoplysninger for at få dine udbetalinger indsat.

en: You haven't completed the necessary steps to verify your identity with GoDaddy Payments. Until you do that, you won't be able to take any payments or deposit your funds.
da: Du har ikke gennemført de fornødne trin for at bekræfte din identitet med GoDaddy Payments. Før du har gjort det, kan du ikke modtage betalinger eller indbetale penge.

en: You've still got money waiting with GoDaddy Payments! Verify your identity and add your banking info as soon as you can to get your funds and keep taking payments.
da: Du har stadig penge til gode med GoDaddy Payments! Bekræft din identitet, og tilføj dine bankoplysninger, så snart du kan, for at få dine penge og fortsætte med at modtage betalinger.

en: The deadline to complete your payouts setup is coming up! To keep transacting with GoDaddy Payments and to get your money, verify your identity and add banking info.
da: Fristen for at fuldføre din udbetalingskonfiguration nærmer sig! For at fortsætte med at handle med GoDaddy Payments og for at få dine penge, skal du bekræfte din identitet og tilføje bankoplysninger.

en: You're all set to take payments with GoDaddy Payments!
da: Du er klar til at modtage betalinger med GoDaddy Payments!

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a>
en: To get your funds deposited to your bank account, verify your identity and add your banking info. %1$sSet up payouts%2$s
da: Hvis du vil have dine penge deponeret til din bankkonto, skal du bekræfte din identitet og tilføje dine bankoplysninger. %1$sKonfigurer udbetalinger%2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - a connected account's legal name, %2$s - a connected account's email address, %3$s - <a> tag, %4$s - </a>
en: The connected GoDaddy Payments account is %1$s %2$s (Not the business owner's account? %3$sSwitch account%4$s).
da: Den forbundne GoDaddy Payments-konto er %1$s %2$s (ikke virksomhedsejerens konto? %3$sSkift konto%4$s).

note: translators: Placeholders: %1$s - a connected account's legal name, %2$s - a connected account's email address, %3$s - <a> tag, %4$s - </a>
en: GoDaddy Payments is now connected with the account %1$s %2$s. (Not right? %3$sSwitch account%4$s.)
da: GoDaddy Payments er nu forbundet med kontoen %1$s %2$s. (Er det forkert? %3$sSkift konto%4$s.)

en: Get Started
da: Kom godt i gang

en: Provided by GoDaddy
da: Udviklet af GoDaddy

en: Sell online and in person with GoDaddy Payments. Sync local pickup and delivery orders right to your Smart Terminal, then get paid fast with next-day deposits.
da: Sælg online og personligt med GoDaddy Payments. Synkroniser lokale afhentnings- og leveringsordrer lige med din Smart Terminal, bliv derefter betalt hurtigt med depositum næste dag.

en: Use GoDaddy Payments Selling in Person to sync local pickup and delivery orders to your Smart Terminal. Sell anything, anywhere and get paid fast with next-day deposits.
da: Brug GoDaddy Payments personligt salg til at synkronisere lokale afhentnings- og leveringsordrer med din Smart Terminal. Sælg alt, hvor som helst, og blev betalt hurtigt med depositum næste dag.

en: GoDaddy Selling in Person
da: GoDaddy personligt salg

en: Update Store
da: Opdater butik

note: translators: %s - list of supported countries
en: GoDaddy Payments is available for businesses in %s. Please update your Store Address to use the payment method.
da: GoDaddy Payments tilbydes til virksomheder i %s. Opdater din butiksadresse for at bruge betalingsmetoden.

en: Change Currency
da: Skift valuta

note: translators: %1$s - list of supported currencies, %2$s - store country
en: GoDaddy Payments requires %1$s transactions for businesses in %2$s. Please change your Currency in order to use the payment method.
da: GoDaddy Payments kræver %1$s transaktioner for virksomheder i %2$s. Skift din valuta for at kunne bruge betalingsmetoden.

note: translators: %s - list of supported currencies
en: GoDaddy Payments requires %s transactions. Please change your Currency in order to use the payment method.
da: GoDaddy Payments kræver %s transaktioner. Skift din valuta for at kunne bruge betalingsmetoden.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag for the Google Pay docs link, %2$s - </a> tag
en: GoDaddy Payments - Google Pay has been enabled on your selected pages and shows %1$sin supported browsers and devices%2$s.
da: GoDaddy Payments – Google Pay er blevet aktiveret på dine valgte sider og vises %1$si understøttede browsere og enheder%2$s.

en: Please select the pages where Google Pay should show.
da: Vælg siderne, hvor Google Pay skal vises.

en: There was an error connecting to GoDaddy Payments. Please try again.
da: Der opstod en fejl under tilslutning til GoDaddy Payments. Prøv igen.

en: GoDaddy Payments (Poynt) is included for Managed WordPress customers without a separate plugin!
da: GoDaddy Payments (Poynt) er inkluderet for Administreret WordPress-kunder uden et separat plug-in!

en: WooCommerce charges or authorizations/captures as well as refunds and voids made in your Staging site will process normally in your GoDaddy Payments account.
da: WooCommerce-opkrævninger eller godkendelser/hentninger samt refusioner og annulleringer, som er foretaget på dit opsætningswebsted vil blive afviklet normalt på din GoDaddy Payments-konto.

en: Commerce Home
da: Startside for handel

en: Payments Dashboard
da: Kontrolpanel for betalinger

en: Tax
da: Afgift

en: The Sellbrite plugin is included in your hosting plan as GoDaddy Marketplaces. The plugin has been deactivated.
da: Sellbrite plug-in er inkluderet i din hostingplan som GoDaddy-markedsplads. Plug-in er blevet deaktiveret.

en: Set up
da: Konfigurer

en: Your products, everywhere.
da: Dine produkter, overalt

en: A product ID is required.
da: Et produkt-id er nødvendigt.

en: A channel UUID is required.
da: Et kanal-UUID er nødvendig.

en: You do not have permission to perform this action.
da: Du har ikke tilladelse til at udføre denne handling.

en: This product must meet all requirements below before creating a draft listing.
da: Dette produkt skal opfylde alle nedenstående krav, før du kan oprette et kladdeopslag.

en: Failed to create a draft listing.
da: Der blev ikke oprettet et kladdeopslag.

en: Failed to retrieve a WooCommerce product with ID #%d while creating a draft Marketplaces listing.
da: Kunne ikke hente et WooCommerce-produkt med id nr.%d under oprettelse af et kladdeopslag til markedspladserne.

en: Products with Marketplaces listings cannot have an empty SKU.
da: Produkter med opslag på markedspladser må ikke have et tomt SKU-felt.

en: Are you sure you want to unpublish? All associated Marketplaces listings will remain published or as a draft but will no longer sync content and inventory with WooCommerce.
da: Er du sikker på, at du vil annullere udgivelse? Alle tilknyttede opslag på markedspladser vil forblive udgivet eller som en kladde, men indhold og lagerbeholdning bliver ikke længere synkroniseret med WooCommerce.

en: Marketplaces & Social Order
da: Ordrer fra markedspladser og sociale medier

note: translators: Placeholder: %s - sales channel label
en: Sales Channel: %s
da: Salgskanal: %s

note: translators: Placeholder: %s - sales channel order number
en: Sales Channel Order Number: %s
da: Ordrenummer på salgskanal: %s

en: Return accepted via Walmart sales channel.
da: Returnering via Walmarts salgskanal accepteret.

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening HTML <a> link tag, %2$s - Closing HTML </a> link tag
en: Return requested via Walmart sales channel. %1$sView request%2$s.
da: Anmodning om returnering via Walmarts salgskanal. %1$sVis anmodning%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: Create your first product listing by adding a new product or editing an existing one in WooCommerce. You can list a product on each of the marketplaces you've added. Once listed, the product info and inventory will sync automatically. Visit %1$sProducts%2$s to get started.
da: Opret dit første produktopslag ved at tilføje et nyt produkt eller redigere et eksisterende et i WooCommerce. Du kan slå et produkt op på hver af de markedspladser, du har tilføjet. Når det er slået op, synkroniseres produktoplysninger og lagerbeholdning automatisk. Gå til %1$sProdukter%2$s for at komme i gang.

en: Welcome to GoDaddy Marketplaces!
da: Velkommen til GoDaddy-markedsplads!

en: Your store address must be in the US and currency US dollars in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
da: Din butiksadresse skal være i USA, og valutaen skal være amerikanske dollars, for at du kan synkronisere produkter, lagerbeholdning og ordrer med markedspladser og sociale salgskanaler.

en: Your store weight and dimensions units must be in "lbs" and "in" in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
da: Din butiks vægt- og målenheder skal være i "lbs" og "in" for at kunne synkronisere produkter, lagerbeholdning og ordrer med markedspladser og sociale salgskanaler.

en: Update settings
da: Opdater indstillinger

en: Stock management must be enabled in order to sync products, inventory, and orders with Marketplaces & Social sales channels.
da: Lagerstyring skal være aktiveret for at kunne synkronisere produkter, lagerbeholdning og ordrer med markedspladser og sociale salgskanaler.

en: Product, inventory, and order syncing is disabled in Staging to prevent conflicts with your Production site.
da: Produkt-, lager- og ordresynkronisering er deaktiveret under opsætning for at undgå konflikter med dit produktionswebsted.

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: You've used 90&#37; of your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade soon to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
da: Du har brugt 90&#37; af dine inkluderede ordrer på markedspladser og sociale medier. Opgrader snart for at behandle flere ordrer. %1$sOpgrader plan%2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - opening HTML link tag <a> to products page, %2$s - closing HTML link tag </a>
en: You've used all your included monthly Marketplaces and Social orders. Upgrade now to process more orders. %1$sUpgrade Plan%2$s
da: Du har brugt alle dine inkluderede ordrer på markedspladser og sociale medier. Opgrader nu for at behandle flere ordrer. %1$sOpgrader plan%2$s

en: Sales Channel
da: Salgskanal

en: Sales Channel Order Number
da: Ordrenummer på salgskanal

en: Product Brand
da: Produktets brand

en: Product Condition
da: Produktets tilstand

[ctx: Product condition]
en: New
da: Ny

[ctx: Product condition]
en: Used
da: Brugt

[ctx: Product condition]
en: Refurbished
da: Istandsat

en: A Global Trade Item Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. It can be found next to the barcode.
da: Et Global Trade Item Number bruges til entydigt at identificere dit produkt på markedspladser og sociale produktopslag. Det kan findes ved siden af stregkoden.

en: Manufacturer Part Number
da: Fabrikantens komponentnummer

en: A Manufacturer Part Number is used to uniquely identify your product on Marketplaces & Social product listings. Only use the MPN assigned by the manufacturer.
da: Fabrikantens komponentnummer bruges til entydigt at identificere dit produkt på markedspladser og sociale produktopslag. Brug kun MPN, som er anvist af fabrikanten.

en: Marketplaces & Social
da: Markedspladser og sociale medier

en: You haven't connected this sales channel yet.
da: Du har ikke forbundet denne salgskanal endnu.

en: Connect Sales Channel
da: Forbind salgskanal

note: translators: Placeholders: %s: Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: This product hasn't been listed on %s yet.
da: Dette produkt er ikke slået op på %s endnu.

en: Create Draft Listing
da: Opret kladdeopslag

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening <a> HTML link tag, %2$s - Closing </a> HTML link tag
en: A draft listing will be automatically created once the product meets the requirements below. %1$sLearn more about product sync%2$s
da: Et kladdeopslag vil automatisk blive oprettet, når produktet opfylder kravene nedenfor. %1$sFind ud af mere om synkronisering af produkt%2$s

note: translators: Placeholders: %1%s - Opening HTML <a> link tag, %2$s - Closing HTML </a> link tag
en: The requirements below must be met in order to list this product. %1$sLearn more about product sync%2$s
da: Kravene nedenfor skal være opfyldt for at slå dette produkt op. %1$sFind ud af mere om synkronisering af produkt%2$s

[ctx: Product property requirement]
en: Simple or variable product (not virtual or downloadable)
da: Enkelt eller variabelt produkt (ikke virtuelt eller til download)

[ctx: Product property requirement]
en: Published product
da: Udgivet produkt

[ctx: Product property requirement]
en: Product SKU must be set
da: Produkt-SKU skal indstilles.

[ctx: Product property requirement]
en: Manage stock enabled and stock quantity > 0
da: Administrer lager er aktiveret og lagerantal > 0

[ctx: Product property requirement]
en: No backorders allowed
da: Restordrer er ikke tilladt

[ctx: Product property requirement]
en: Brand and Condition fields filled
da: Felterne Brand og Tilstand er udfyldt

note: translators: Placeholders: %s Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: A draft listing has been created for this product on %s.
da: Et kladdeopslag for dette produkt er blevet oprettet på %s.

en: View Draft Listing
da: Se kladdeopslag

note: translators: Placeholders: %s Marketplaces channel name (e.g. Amazon, eBay, Facebook, etc.)
en: This product has been listed on %s.
da: Dette produkt er slået op på %s.

en: Edit Listing
da: Rediger opslag

en: Manage Sales Channels
da: Administrer salgskanaler

en: Marketplaces &amp; Social
da: Markedspladser og sociale medier

en: Manage Listing Templates
da: Administrer opslagsskabeloner

en: You haven't added any sales channels yet. Add sales channels in order to post your listings on third party marketplaces and social platforms.
da: Du har ikke tilføjet nogen salgskanaler endnu. Tilføj salgskanaler for at lægge dine opslag ud på tredjeparts markedspladser og sociale platforme.

[ctx: Refreshes the page]
en: Refresh
da: Opdater

en: Add Sales Channel
da: Tilføj salgskanal

en: Resources
da: Ressourcer

en: What is Marketplaces &amp; Social?
da: Hvad er markedspladser og sociale medier?

en: How to connect sales channels
da: Sådan forbindes salgskanaler

en: What products are eligible for Marketplaces & Social sales channels?
da: Hvilke produkter er berettigede til salgskanaler på markedspladser og sociale medier?

en: A non-empty settings parameter must be provided.
da: Der skal angives en ikke-tom parameter for indstillinger.

en: Each setting object must contain name and value keys.
da: Hvert indstillingsobjekt skal indeholde navn og værdinøgler.

en: Unique onboarding setting ID.
da: Unikt id for indstilling af onboarding.

en: Unique onboarding setting name (matches the ID).
da: Unikt navn for indstilling af onboarding (matcher id'et).

en: Onboarding setting label.
da: Label for indstilling af onboarding

en: Onboarding setting description.
da: Beskrivelse af indstilling af onboarding

en: A list of available options for the onboarding setting values.
da: En liste over tilgængelige muligheder for indstillingsværdierne for onboarding.

en: Onboarding setting default value.
da: Standard indstillingsværdi for onboarding.

en: Onboarding setting value.
da: Indstillingsværdi for onboarding.

en: Whether the onboarding setting can have multiple values.
da: Om indstilling af onboarding kan have adskillige værdier.

en: Whether the onboarding setting is required.
da: Om indstilling af onboarding er påkrævet.

en: Onboarding setting group, if applicable.
da: Indstillingsgruppe for onboarding, hvis relevant.

en: Onboarding setting control details.
da: Oplysninger om indstillingskontrol for onboarding.

en: Onboarding setting control type.
da: Indstillingskontroltype for onboarding.

en: A list of available options for the onboarding setting control.
da: En liste over tilgængelige muligheder for indstillingskontrol for onboarding.

en: Optional input placeholder for the onboarding setting control.
da: Valgfri input-pladsholder til indstillingskontrol for onboarding.

[ctx: Title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
da: Hjem

[ctx: Menu title for the WooCommerce > Home page]
en: Home
da: Hjem

en: First time
da: Første gang

en: Store name
da: Butiksnavn

en: Store address 1
da: Butiksadresse linje 1

en: Store address 2
da: Butiksadresse linje 2

[ctx: The country's region]
en: Country Region
da: Region i land

en: City
da: By

en: Postal code
da: Postnummer

en: Currency
da: Valuta

en: Left aligned
da: Venstrejusteret

en: Right aligned
da: Højrejusteret

en: Left aligned with space
da: Venstrejusteret med mellemrum

en: Right aligned with space
da: Højrejusteret med mellemrum

en: Currency position
da: Valutaplacering

en: All countries
da: Alle lande

en: Sell to all countries, except for...
da: Sælg til alle lande undtagen ...

en: Sell to specific countries
da: Sælg til specifikke lande

en: Selling locations
da: Salgssteder

en: Sell to all countries except for
da: Sælg til alle lande undtagen

en: Ship to all countries you sell to
da: Send til alle lande, som du sælger til

en: Ship to specific countries only
da: Send kun til specifikke lande

en: Disable shipping & shipping calculations
da: Deaktiver fragt og fragtberegninger

en: Shipping locations
da: Forsendelsessteder

en: Ship to specific countries
da: Send til specifikke lande

en: Thousands separator
da: Tusindseparator

en: Decimal separator
da: Decimalseparator

en: Number of decimals
da: Antal decimaler

en: Kilograms
da: kilo

en: Grams
da: gram

en: Pounds
da: pund

en: Ounces
da: ounces

en: Weight units
da: Vægtenheder

en: Meters
da: meter

en: Centimeters
da: centimeter

en: Millimeters
da: millimeter

en: Inches
da: tommer

en: Yards
da: yards

en: Dimension units
da: Måleenheder

en: Enable taxes
da: Aktivér afgifter

en: Last onboarding step
da: Sidste onboardingtrin

en: Completed
da: Gennemført

en: Store selector dismissed
da: Butiksvælger afvist

en: Order Numbers
da: Ordrenumre

en: Starting number
da: Startnummer

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Suffiks

en: Skip free orders
da: Spring gratis ordrer over

en: Free order identifier
da: Identifikator af gratis ordre

en: Company name.
da: Firmanavn.

en: Country code.
da: Landekode.

en: Connection status.
da: Forbindelsesstatus.

en: The shipment object associated with the shipping label.
da: Forsendelsesobjektet, der er forbundet med fragtmærkaten.

en: The shipment ID.
da: Forsendelses-id.

en: The shipment's creation date.
da: Forsendelsens oprettelsesdato.

en: The shipment's last updated date.
da: Forsendelsens seneste opdateringsdato.

en: The shipping provider for the shipment.
da: Fragtudbyderen for forsendelsen.

en: The label for a custom shipping provider.
da: Label for en tilpasset fragtudbyder.

en: The shipment's tracking number.
da: Forsendelsens sporingsnummer.

en: The shipment's tracking URL.
da: URL-adresse til forsendelsens sporingsnummer.

en: The rate associated with the shipment.
da: Prisen, som er forbundet med forsendelsen.

en: The label associated with shipment.
da: Mærkaten, som er forbundet med forsendelsen.

en: The items included in the shipment.
da: Emnerne, som er inkluderet i forsendelsen.

en: The item's ID.
da: Emnets id.

en: The product's ID.
da: Produktets id.

en: The product's variation ID.
da: Produktets variation-id.

en: The item's quantity.
da: Emnets antal.

en: The shipping label returned by the shipping provider.
da: Fragtmærkaten fra fragtudbyderen.

en: The shipment object associated with the shipping rates.
da: Forsendelsesobjektet, der er forbundet med fragtpriserne.

en: The shipping rates returned by the shipping provider.
da: Fragtpriser fra fragtudbyderen.

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: The phone number of your business.
da: Dit firmas telefonnummer.

en: Shipping labels
da: Forsendelsesmærkater

en: ShipEngine isn't available in your region
da: ShipEngine er ikke tilgængeligt i din region.

en: To benefit from streamlined shipping and label printing, please ensure your store is located in the US, UK, Canada, or Australia.
da: For at drage fordel af strømlinet fragt og mærkatudskrivning skal du sikre dig, at din butik ligger i USA, Storbritannien, Canada eller Australien.

en: User does not have permission to manage WooCommerce
da: Brugeren har ikke tilladelse til at administrere WooCommerce.

note: translators: Placeholders: %s - error message from the MWC API
en: Could not create connection: %s
da: Kunne ikke oprette forbindelse: %s

en: No redirect available
da: Ingen omdirigering er tilgængelig

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
da: Der opstod en fejl, prøv igen eller prøv en anden betalingsform.

en: An error occurred while processing the payment:
da: Der opstod en fejl under afvikling af betalingen:

en: Payment method successfully added.
da: Betalingsmetode blev tilføjet uden problemer.

en: Unable to add payment method to your account. Please try again.
da: Betalingsmetode kan ikke føjes til din konto. Prøv igen.

en: Payment method could not be saved. %s
da: Betalingsmetoden kunne ikke gemmes. %s

en: Payment method updated.
da: Betalingsmetode blev opdateret.

en: Included WooCommerce Extensions
da: Inkluderede WooCommerce-udvidelser

note: translators: Placeholder: %s - captured amount
en: A payment of %s was successfully captured via GoDaddy Payments Hub
da: En betaling på %s blev hentet via GoDaddy Payments-hub uden problemer

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use a different payment account or an alternate payment method.
da: Vi kan ikke behandle din ordre med de betalingsoplysninger, du har angivet. Brug en anden betalingskonto eller en alternativ betalingsmetode.

note: translators: Placeholders: %1$s - card brand, %2$s - last 4 card numbers, %3$s - expiration month, %4$s - expiration year
en:  %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
da:  %1$s slutter på %2$s (udløber %3$s/%4$s)

en: Card
da: Kort

note: translators: Placeholder: %s - refunded amount
en: A refund of %s was successfully processed via GoDaddy Payments Hub
da: En refusion på %s blev afviklet via GoDaddy Payments-hub uden problemer

note: translators: Placeholder: %s - transaction ID
en: Transaction ID %s
da: Transaktions-id %s

note: translators: Placeholders: %1$s - approved result code, %2$s - approved result message
en: Result: [%1$s] %2$s
da: Resultat: [%1$s] %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - provider name, %2$s - transaction type, provider name, %3$s - total amount, %4$s - transaction info (if applicable, or empty string)
en: %1$s %2$s in the amount of %3$s%4$s
da: %1$s %2$s på %3$s%4$s

note: translators: Placeholders: %s - the total amount of the capture that was voided
en: A payment capture of %s was successfully voided
da: En betalingshentning på %s blev annulleret uden problemer

note: translators: Placeholders: %s - the total amount of the refund that was voided
en: A refund of %s was successfully voided
da: En refusion på %s blev annulleret uden problemer

en: Coupons are disabled.
da: Kuponer er deaktiveret.

en: Invalid coupon code.
da: Ugyldig kuponkode.

en: Coupon cannot be applied.
da: Kupon kan ikke anvendes.

en: Coupon cannot be applied. %s
da: Kupon kan ikke anvendes. %s

en: Invalid customer data
da: Ugyldige kundedata

en: Invalid email address
da: Ugyldig e-mailadresse

note: translators: Placeholder: %s - either 'billing' or 'shipping'
en: Invalid %s address
da: Ugyldig %s-adresse

en: Orders aren't accepted from this location
da: Ordrer kan ikke accepteres fra denne lokation.

en: WooCommerce is not available
da: WooCommerce er ikke tilgængelig

en: Invalid products data.
da: Ugyldige produktdata.

en: Coupon code to apply to the cart.
da: Kuponkode, som skal anvendes til indkøbsvognen.

en: Cart customer data.
da: Indkøbsvognens kundedata.

en: Products to add to the cart.
da: Produkter, som kan føjes til indkøbsvognen.

en: The order ID.
da: Ordre-id.

en: The URL to redirect the customer to.
da: URL-adressen, som kunden skal omdirigeres til.

en: Order total, based on cart total.
da: Ordre i alt, baseret på indkøbsvogn i alt.

en: 2-letter ISO 3166 country code.
da: 2-cifret ISO-landekode (ISO 3166).

en: 3-letter ISO 4217 currency code.
da: 3-cifret ISO-valutakode (ISO 4217).

en: Name of the merchant.
da: Navn på butiksindehaver.

en: The shipping type based on the chosen shipping method.
da: Fragttypen baseret på den valgte fragtmetode.

en: Shipping methods for the payment request.
da: Fragtmetoder til betalingsanmodning.

en: Items in the order.
da: Emner i ordren.

en: Whether to require customer email.
da: Om kundens e-mailadresse skal påkræves.

en: Whether to require customer phone.
da: Om kundens telefonnummer skal påkræves.

en: Whether to require customer shipping address.
da: Om kundens leveringsadresse skal påkræves.

en: Whether the customer should be allowed to enter coupons.
da: Om kunden skal have lov til at indtaste kuponer.

en: A list of wallets to disable.
da: En liste over wallets til at deaktivere.

en: Application ID.
da: App-id.

en: Business ID.
da: Forretnings-id.

en: List of available features.
da: Liste over tilgængelige funktioner.

en: Whether the payment gateway is enabled.
da: Om betalingsgateway er aktiveret.

en: Payment gateway connection status.
da: Status på betalingsgatewayforbindelse.

en: Nonce for switching accounts.
da: Nonce til at skifte konti.

en: Invalid phone number.
da: Ugyldigt telefonnummer.

en: The remote parent ID in the request does not match the remote parent ID of the order.
da: Det eksterne overordnede id i anmodningen matcher ikke ordrens eksterne overordnede id.

en: Invalid order ID.
da: Ugyldigt ordre-id.

note: translators: Placeholders: %s - a payment provider name, such as poynt
en: Provider %s not found.
da: Udbyder %s blev ikke fundet.

en: Invalid nonce
da: Ugyldig nonce

en: Missing nonce
da: Manglende nonce

note: translators: Placeholder: %d - error code
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
da: Fejl %d: Ordren kan ikke oprettes. Prøv igen.

en: Virtual Terminal
da: Virtuel terminal

note: translators: Placeholder: %s - payment method name
en: Paid in WooCommerce checkout by "%s"
da: Betalt ved WooCommerce betalingsproces af "%s"

note: translators: Placeholders: %1$s - item fee name, %2$s - item fee amount
en: %1$s amount of %2$s added to order by GoDaddy Payments Smart Terminal
da: %1$s beløb på %2$s føjet til ordren af GoDaddy Payments Smart Terminal

en: From GoDaddy Payments Hub. Order fully refunded.
da: Fra GoDaddy Payments-hub. Ordre blev fuldt ud refunderet.

en: From GoDaddy Payments Hub. Order partially refunded.
da: Fra GoDaddy Payments-hub. Ordre blev delvist refunderet.

note: translators: Placeholders: %1$s - date, %2$s time
en: Order marked ready on terminal on %1$s at %2$s
da: Ordre markeret klar på terminal d. %1$s kl. %2$s

en: Coupon code
da: Kuponkode

en: Discount
da: Rabat

en: Shipping
da: Forsendelse

en: Wallet payments cannot be used for carts with multiple shipments.
da: Wallet-betalinger kan ikke bruges til indkøbsvogne med adskillige forsendelser.

note: translators: %1$s: payment gateway name
en: Transaction refunded by %1$s from WooCommerce.
da: Transaktion refunderet af %1$s fra WooCommerce.

en: Transaction manually refunded from WooCommerce.
da: Transaktion refunderet manuelt fra WooCommerce.

en: Order is ready for pickup.
da: Ordre er klar til afhentning.

en: Item shipped emails are sent to customers when tracking information is added for one or more items in their orders.
da: E-mails om afsendte emner sendes til kunder, når der er tilføjet sporingsoplysninger for et eller flere emner i deres ordrer.

en: An item from {site_title} order #{order_number} has shipped!
da: Et emne fra {site_title}, ordre #{order_number} er afsendt!

en: Your package is on the way!
da: Din pakke er på vej!

en: Please note that it may take some time for the carrier to update shipment tracking information.
da: Bemærk, at det kan tage lidt tid for transportøren at opdatere sporingsoplysningerne for forsendelsen.

en: Ready for pickup
da: Klar til afhentning

en: Ready for pickup emails are sent to customers when their order is marked as ready for pickup.
da: Mails angående klar til afhentning sendes til kunder, når deres ordre er markeret som klar til afhentning.

en: Your {site_title} order is ready for pickup!
da: Din ordre fra {site_title} er klar til afhentning.

en: Order ready for pickup!
da: Ordre er klar til afhentning.

en: Shipment Tracking
da: Forsendelsessporing

note: translators: Placeholder: %s - payment gateway method title
en: %s Virtual Terminal
da: %s Virtuel terminal

en: No gateway found for order
da: Ingen gateway fundet for ordren

en: Capture Charge
da: Hent opkrævning

en: This charge has been fully captured
da: Denne opkrævning er blevet fuldt ud hentet

en: Are you sure you wish to process this capture? The action cannot be undone.
da: Er du sikker på at du vil afvikle denne hentning? Handlingen kan ikke fortrydes.

en: Something went wrong, and the capture could not be completed. Please try again.
da: Der gik noget galt, og hentningen kunne ikke fuldføres. Prøv igen.

en: Remove
da: Fjern

en: Manage
da: Styring

en: Your Stripe account needs to be set up.
da: Din Stripe konto skal konfigureres.

en: Connected
da: Tilsluttet

en: Connected to your Stripe account.
da: Forbundet til din Stripe-konto.

en: Disconnected
da: Afbrudt

en: Please reconnect your Stripe account.
da: Forbind din Stripe-konto igen.

en: Pending
da: Ventende

en: Connected to your terminal to Sell in Person.
da: Forbundet til din terminal til personligt salg.

en: Recommended
da: Anbefalet

en: Click set up to get started.
da: Klik konfigurer for at komme i gang.

en: Connect your terminal to Sell in Person.
da: Forbind din terminal til personligt salg.

en: Connected to your GoDaddy Payments account.
da: Tilsluttet til din GoDaddy Payments-konto.

en: Connecting
da: Opretter forbindelse

en: This can take a few minutes. Please refresh to check.
da: Dette kan tage et par minutter. Opdater at kontrollere.

en: Not available
da: Ikke tilgængelig

en: Thank you for applying, but we are unable to provide payment processing for your business.
da: Tak for din ansøgning, men vi kan ikke tilbyde afvikling af betalinger til din virksomhed.

en: Your account has been closed.
da: Din konto er blevet lukket.

en: Incomplete
da: Ufuldstændig

en: Click Resume to complete your application.
da: Klik på Genoptag for at fuldføre din ansøgning.

en: Needs attention
da: Skal kontrolleres

en: Please check your email for next steps.
da: Tjek din e-mail for de næste trin.

en: Manage the "%s" payment method
da: Administrer betalingsmetoden "%s"

en: Set up the "%s" payment method
da: Konfigurer betalingsmetoden "%s"

en: Have a question? %1$sAsk the GoDaddy Team%3$s%2$s
da: Har du et spørgsmål? %1$sSpørg GoDaddy-teamet%3$s%2$s

en: E-mail icon
da: Mail-ikon

en: Set up GoDaddy Payments
da: Konfigurer GoDaddy Payments

en: You're about to open GoDaddy Payments account signup. In just a few minutes, you'll return here to enable secure payments in your checkout.
da: Du er ved at åbne tilmelding til GoDaddy Payments-konto. Om et par minutter vender du tilbage hertil for at aktivere sikre betalinger i din betalingsproces.

en: Cancel
da: Annuller

note: translators: Divider between the Wallet buttons and "Add to Cart"
en: or
da: eller

en: Edit
da: Rediger

en: Oops, there was an error updating your payment method. Please try again.
da: Hov, der opstod en fejl under opdatering af din betalingsmetode. Prøv igen.

en: Are you sure you want to delete this payment method?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne betalingsmetode?

en: Save
da: Gem

en: Title
da: Titel

en: Details
da: Detaljer

en: Default?
da: Standard?

en: Invalid token ID
da: Ugyldigt token-id

en: Manage Payment Methods
da: Administrer betalingsmetoder

en: Use a new payment method
da: Brug en ny betalingsmetode

en: Securely Save to Account
da: Gem sikkert til konto

en: Nickname
da: Kaldenavn

note: translators: Placeholders: %s - expiration date
en: expires %s
da: udløber %s

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Customers can buy online and pay in person with orders synced to your GoDaddy Smart Terminal. Pay the lowest fees in the industry at only 2.3&#37; + 0&#162; per in-person transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
da: Kunderne kan købe online og betale personligt med ordrer, der er synkroniseret med din GoDaddy Smart Terminal. Betal de laveste gebyrer i branchen på kun 2.3&#37; + 0&#162; pr. personlig transaktion. %1$sGoDaddy Payments vilkår er gældende%2$s.

en: Pay in Person
da: Betal personligt

en: Customers can buy online and pay in person with orders synced to your Terminals.
da: Kunderne kan købe online og betale personligt med ordrer, der er synkroniseret med dine terminaler.

en: Payment to be made upon delivery.
da: Betaling skal ske ved levering.

en: Return to payments
da: Tilbage til betalinger

en: %1$sDevices%2$s
da: %1$sEnheder%2$s

en: %1$sCatalogs%2$s
da: %1$sKataloger%2$s

en: %1$sCustomize Terminal%2$s
da: %1$sTilpas terminal%2$s

en: Dual screens for smoother selling.
da: Dobbelte skærme til mere problemfrit salg.

en: Our dual screens make checkout a breeze. Plus, our all-in-one terminal includes a built-in payment processor, scanner, printer, security and more.
da: Vores dobbelte skærme gør betalingsprocessen så nem som ingenting. Og vores alt-i-én-terminal har indbygget betalingsprocessor, scanner, printer, sikkerhed og meget mere.

en: Free
da: Gratis

en: 2-day shipping.
da: 2-dages fragt.

en: Learn More
da: Få mere at vide

en: Settings
da: Indstillinger

en: Enable Selling in Person
da: Aktivér personligt salg

en: Checkout title
da: Titel på betalingsproces

en: Payment method title that the customer will see during checkout.
da: Titel på betalingsmetode, som kunden ser under betalingsprocessen.

en: Checkout description
da: Beskrivelse af betalingsproces

en: Payment method description that the customer will see during checkout.
da: Beskrivelse af betalingsmetoden, som kunden ser under betalingsprocessen.

en: Order received instructions
da: Anvisninger ang. modtaget ordre

en: Message that the customer will see on the order received page and in the processing order email after checkout.
da: Besked, som vises til kunden på siden for modtaget ordre og i e-mail ang. afvikling af ordre efter betalingsprocessen.

en: Enable for Shipping Methods
da: Aktivér for fragtmetoder

en: Select the shipping methods that will show this payment method for the customer during checkout.
da: Vælg de fragtmetoder, som skal vise kunden denne betalingsmetode under betalingsprocessen.

en: Select Shipping Methods
da: Vælg fragtmetoder

en: At least one shipping method is required to enable Selling in Person.
da: Mindst en fragtmetoder er påkrævet for at aktivere personligt salg.

en: Pay for your order in-person at pickup or delivery.
da: Betal for din ordre personligt ved afhentning eller levering.

en: We accept major credit/debit cards and cash.
da: Vi accepterer større kredit- og betalingskort og kontanter.

note: Translators: %1$s zone name, %2$s shipping method instance name.
en: Other locations
da: Andre lokationer

en: Local Pickup Plus method
da: Lokal afhentning og metode

note: translators: Placeholders: %1$s - Shipping Method name (for example FedEx, UPS or Local Pickup, etc.)
en: Any "%1$s" method
da: Enhver "%1$s"-metode

en: Are you sure you want to move this product to trash?
da: Er du sikker på, at du vil flytte dette produkt til papirkurven?

en: Are you sure you want to move this product to trash? Removing a synced product will also delete it from the In-Person catalog.
da: Er du sikker på, at du vil flytte dette produkt til papirkurven? Hvis du fjerner et synkroniseret produkt, slettes det også fra kataloget til personligt salg.

en: Move to Trash
da: Flyt til papirkurv

en: This product is synced from the In-Person Catalog
da: Dette produkt er synkroniseret fra kataloget til personligt salg

en: This product is synced to the In-Person Catalog
da: Dette produkt er synkroniseret til kataloget til personligt salg

en: One or more products in your catalog failed to sync. Please enable debug logging or reach out to %1$sour Care team%2$s for help.
da: Et eller flere produkter i dit katalog blev ikke synkroniseret. Aktivér logføring af fejlfinding eller kontakt %1$svores kundesupport%2$s for at få hjælp.

en: %1$s has been removed. Products will no longer be synced to this catalog. To remove any products already synced you must delete them manually.
da: %1$s er blevet fjernet. Produkter bliver ikke længere synkroniseret med dette katalog. Hvis du vil fjerne produkter, der allerede er synkroniseret, skal du slette dem manuelt.

en: In-Person product sync to WooCommerce has been disabled. Products will no longer sync to WooCommerce. To remove any products already synced you must delete them manually.
da: Synkronisering af produkter til personligt salg til WooCommerce er blevet deaktiveret. Produkter bliver ikke længere synkroniseret med WooCommerce. Hvis du vil fjerne produkter, der allerede er synkroniseret, skal du slette dem manuelt.

en: %1$s has been removed from Selling In-Person. This catalog will no longer sync to WooCommerce
da: %1$s er blevet fjernet fra personligt salg. Dette katalog bliver ikke længere synkroniseret med WooCommerce

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: In-Person Catalog Sync
da: Synkroniser med personligt katalog

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Sync your WooCommerce products with In-Person catalog(s). %1$sLearn more%2$s
da: Synkroniser dine WooCommerce-produkter med kataloger til personligt salg. %1$sFind ud af mere%2$s

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Sync WooCommerce products to In-Person
da: Synkroniser WooCommerce-produkter til personligt salg

note: translators: We are prompting the user to sync their products with in-person product catalog(s) - refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Basic WooCommerce product data is pushed to the selected In-Person catalog(s) for simple products.
da: Grundlæggende WooCommerce-produktdata flyttes til de valgte kataloger til personligt salg for enkle produkter.

note: translators: In-person catalog(s) refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: To sync to In-Person you must have at least one catalog selected.
da: Du skal have mindst ét katalog valgt for at synkronisere til personligt salg.

en: Sync In-Person products to WooCommerce
da: Synkroniser produkter til personligt salg til WooCommerce

note: translators: In-person catalog(s) refers to products sold in-person, e.g. via POS terminal
en: Product data is fetched from the selected In-Person catalog(s). Sync excludes products with custom prices or "any combination" modifiers.
da: Produktdata hentes fra de valgte kataloger til personligt salg. Synkronisering udelukker produkter med tilpassede priser eller "enhver kombination"-modifikatorer.

en: To sync to WooCommerce you must have at least one catalog selected.
da: Du skal have mindst ét katalog valgt for at synkronisere til WooCommerce.

en: Cannot load the GoDaddy Payments gateway.
da: GoDaddy Payments-gateway kan ikke indlæses.

note: translators: Placeholder: %s - the gateway settings page title, normally: "GoDaddy Payments - Credit/Debit card"
en: These settings are managed from the %s page
da: Disse indstillinger administreres fra siden %s

[ctx: General settings]
en: General
da: Generelt

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: The GoDaddy Payments service ID
da: GoDaddy Payments service-id

en: The nonce for validating the redirect after onboarding
da: Nonce til validering af omdirigeringen efter onboarding

en: The GoDaddy Payments onboarding status
da: Status på GoDaddy Payments onboarding

en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices.
da: Tag sikkert imod kortbetalinger, og gør betalingsprocessen nemmere for kunderne med Apple Pay® på understøttede enheder.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
da: Tag sikkert imod kortbetalinger, og gør betalingsprocessen nemmere for kunderne med Apple Pay® på understøttede enheder. Betal branchens laveste gebyrer med 2.3&#37; + 30&#162; pr. online transaktion. %1$sGoDaddy Payments vilkår er gældende%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout easier for customers with Apple Pay® on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
da: Tag sikkert imod kortbetalinger, og gør betalingsprocessen nemmere for kunderne med Apple Pay® på understøttede enheder. Betal branchens laveste gebyrer med 2.7&#37; + 0&#162; pr. online transaktion. %1$sGoDaddy Payments vilkår er gældende%2$s.

en: Apple Pay Settings
da: Apple Pay-indstillinger

en: Enable
da: Aktivér

en: Enable to add the payment method to your checkout.
da: Aktivér for at føje betalingsmetoden til din betalingsproces.

en: Apple Pay shows to %1$sSafari users on supported devices%2$s.
da: Apple Pay vises til %1$sSafari-brugere på understøttede enheder%2$s.

note: translators: Text displayed next to a dropdown input field with a list of pages for the user to choose from
en: Pages to enable Apple Pay on
da: Sider til at aktivere Apple Pay

en: Cart
da: Indkøbsvogn

en: Checkout
da: Gå til kassen

en: Single Product
da: Enkelt produkt

en: Button label
da: Knapnavn

en: Check button labels here
da: Tjek knapnavne her

[ctx: Apple Pay]
en: Add Money with
da: Tilføj penge med

[ctx: Apple Pay]
en: Book with
da: Bestil med

[ctx: Apple Pay]
en: Buy with
da: Køb med

[ctx: Apple Pay]
en: Check out with
da: Betal med

[ctx: Apple Pay]
en: Contribute with
da: Bidrag med

[ctx: Apple Pay]
en: Donate with
da: Donér med

[ctx: Apple Pay]
en: Order with
da: Bestil med

[ctx: Apple Pay]
en: Plain (logo only)
da: Plain (kun logo)

[ctx: Apple Pay]
en: Reload with
da: Fyld på med

[ctx: Apple Pay]
en: Rent with
da: Lej med

[ctx: Apple Pay]
en: Support with
da: Støt med

[ctx: Apple Pay]
en: Tip with
da: Giv drikkepenge med

[ctx: Apple Pay]
en: Top Up with
da: Tank op med

en: Button style
da: Knapstil

en: Check button style here
da: Tjek knapstil her

en: Black
da: Sort

en: White
da: Hvid

en: White with outline
da: Hvid med kontur

en: Button height
da: Knaphøjde

en: Apple requests the button size match your cart/checkout button and be 30 to 64 pixels tall. The width is set automatically.
da: Apple kræver, at knapstørrelsen matcher din indkøbsvogns-/betalingsprocesknap og er 30 til 64 pixel høj. Bredden indstilles automatisk.

en: Check button size here
da: Tjek knapstørrelsen her

en: Missing card details.
da: Kortets enkeltheder mangler.

en: Missing billing details.
da: Faktureringoplysninger mangler.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout faster for customers with Google Pay™ on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
da: Tag sikkert imod kortbetalinger, og gør betalingsprocessen hurtigere for kunderne med Google Pay™ på understøttede enheder. Betal branchens laveste gebyrer med 2.3&#37; + 30&#162; pr. online transaktion. %1$sGoDaddy Payments vilkår er gældende%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept card payments and make checkout faster for customers with Google Pay™ on supported devices. Pay the industry's lowest fees at 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
da: Tag sikkert imod kortbetalinger, og gør betalingsprocessen hurtigere for kunderne med Google Pay™ på understøttede enheder. Betal branchens laveste gebyrer med 2.7&#37; + 0&#162; pr. online transaktion. %1$sGoDaddy Payments vilkår er gældende%2$s.

en: Google Pay Settings
da: Google Pay-indstillinger

en: Pages to enable Google Pay on
da: Sider til at aktivere Google Pay

[ctx: Google Pay]
en: Pay with
da: Betal med

en: Google requests the button size match your cart/checkout button and be 40 to 100 pixels tall.
da: Google kræver, at knapstørrelsen matcher din indkøbsvogns-/betalingsprocesknap og er 40 til 100 pixel høj.

en: Credit/Debit Card
da: Kredit- og betalingskort

en: Securely accept credit/debit cards in your checkout.
da: Accepter sikkert kredit- og betalingskort i din betalingsproces.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept credit/debit cards in your checkout, and keep more of your money with the industry's lowest fees—just 2.3&#37; + 30&#162; per online transaction. Get paid fast with deposits as soon as the next day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
da: Tag sikkert imod kredit- og betalingskort i dit betalingsproces, og behold flere af dine penge med branchens laveste gebyrer – kun 2.3&#37; + 30&#162; pr. online transaktion. Bliv betalt hurtigt med indbetalinger allerede næste dag. %1$sGoDaddy Payments vilkår er gældende%2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Securely accept credit/debit cards in your checkout, and keep more of your money with the industry's lowest fees—just 2.7&#37; + 0&#162; per online transaction. Get paid fast with deposits as soon as the next day. %1$sGoDaddy Payments Terms apply%2$s.
da: Tag sikkert imod kredit- og betalingskort i dit betalingsproces, og behold flere af dine penge med branchens laveste gebyrer – kun 2.7&#37; + 0&#162; pr. online transaktion. Bliv betalt hurtigt med indbetalinger allerede næste dag. %1$sGoDaddy Payments vilkår er gældende%2$s.

en: Business Name:
da: Firmanavn:

en: Email:
da: E-mail:

en: Switch account
da: Skift konto

en: Account Details
da: Kontooplysninger

en: Manage your account settings in the %1$spayments dashboard%2$s
da: Administrer dine kontoindstillinger i %1$skontrolpanel for betalinger%2$s

en: Manage your GoDaddy Payments account settings in the %1$sPayments Hub%2$s
da: Administrer indstillingerne for din GoDaddy Payments-konto i %1$sBetalingshub%2$s

en: Checkout Settings
da: Indstillinger for betalingsproces

en: Title in Checkout
da: Titel i betalingsproces

en: Description in Checkout
da: Beskrivelse i betalingsproces

en: Transaction Type
da: Transaktionstype

en: Select how transactions should be processed. Charge submits all transactions for settlement, Authorization simply authorizes the order total for capture later.
da: Vælg, hvordan transaktioner kan afvikles. Opkrævning sender alle transaktioner til afregning, Godkendelse godkender blot ordrens samlede beløb til senere hentning.

[ctx: noun, credit card transaction type]
en: Charge
da: Opkræv

[ctx: credit card transaction type]
en: Authorization
da: Godkendelse

en: Charge Virtual-Only Orders
da: Opkrævning af kun virtuelle ordrer

en: If the order contains exclusively virtual items, enable this to immediately charge, rather than authorize, the transaction.
da: Hvis ordren udelukkende indeholder virtuelle emner, skal du aktivere dette for at opkræve transaktionen med det samme i stedet for at godkende den.

en: Capture Paid Orders
da: Hent betalte ordrer

en: Automatically capture orders when they are changed to %s.
da: Hent automatisk ordrer, når de ændres til %s.

en: a paid status
da: en betalt status

en: Accepted Card Logos
da: Logoer for accepterede kort

en: These are the card logos that are displayed to customers as accepted during checkout.
da: Dette er kortlogoer, som kunderne får vist som accepterede betalingsmåder under betalingsprocessen.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> tag, %2$s - </strong> tag
en: This setting %1$sdoes not%2$s change which card types the gateway will accept.
da: Denne indstilling ændrer%1$sikke%2$s, hvilke korttyper, gatewayen accepterer.

en: Saved Cards
da: Gemte kort

en: Enable customers to securely save their payment cards to their account for future checkout.
da: Gør det muligt for kunder at gemme deres betalingskort sikkert i deres konto til fremtidig betalingsproces.

en: Detailed Decline Messages
da: Detaljerede meddelelser om afvisning

en: Enable detailed decline messages for customers during checkout rather than a generic decline message.
da: Aktivér detaljerede meddelelser om afvisning til kunder under betalingsprocessen i stedet for en generel meddelelse om afvisning.

en: Debug Mode
da: Fejlfindingstilstand

en: Show Detailed Error Messages and API requests/responses on the checkout page and/or save them to the debug log
da: Vis detaljerede fejlmeddelelser og API-anmodninger/-svar på betalingsproces-siden og/eller gem dem i fejlfindingslogfilen

en: Off
da: Fra

en: Show on Checkout Page
da: Vis på betalingsproces-siden

en: Save to Log
da: Gem i logfil

en: Both
da: Begge

en: Pay securely with your credit/debit card.
da: Betal sikkert med dit kredit- og betalingskort.

en: Pre-Order release payment failed: %s
da: Betaling af forudbestilt udgivelse mislykkedes: %s

en: Currently unavailable
da: Er i øjeblikket ikke til rådighed

note: translators: Placeholders: %1$s & %3$s - <a> tag, %2$s & %4$s - </a> tag
en: Securely accept online payments via credit/debit card, wallets, bank redirects, and other methods enabled in your Stripe account. %1$sView Stripe pricing%2$s for your business' location and payment methods. %3$sStripe terms apply%4$s.
da: Modtag sikkert online-betalinger via kredit- og betalingskort, wallets, viderestillinger til bank og andre metoder, som er aktiveret i din Stripe-konto. %1$sSe Stripe-priser%2$s for din virksomheds placering og betalingsmetoder. %3$sStripe vilkår er gældende%4$s.

en: You are about to disconnect your Stripe account. Your store will not be able to process transactions using Stripe until you connect an account again.
da: Du er ved at afbryde forbindelsen til din Stripe-konto. Din butik vil ikke kunne afvikle transaktioner med Stripe, før du opretter en konto igen.

en: General
da: Generelt

en: Disconnect Stripe Account
da: Afbryd forbindelsen til Stripe-konto

en: Connecting to Stripe...
da: Får forbindelse til Stripe ...

en: This operation can take up to a few seconds. Please reload this page to check the current status.
da: Dette kan tage nogle sekunder. Genindlæs siden for at tjekke den nuværende status.

en: Connect Stripe Account
da: Forbind Stripe-konto

en: Afterpay / Clearpay
da: Afterpay/Clearpay

en: BECS direct debit
da: BECS direkte debitering

en: Credit / Debit
da: Kredit- og betalingskort

en: SEPA Debit
da: SEPA debitering

en: ACH Direct Debit
da: ACH direkte debitering

en: Order Instructions:
da: Ordreinstruktioner:

en: Local delivery
da: Lokal levering

en: Allow customers to select local delivery service. Taxes will be applied using customer's shipping address.
da: Lad kunder vælge leveringsservice. Moms bliver pålagt ved hjælp af kundens leveringsadresse.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
da: Angiv en pris (ekskl. moms) eller beløb, f.eks. <code>10.00 * [qty]</code>.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
da: Brug <code>[qty]</code> for antallet af emner, <br/><code>[cost]</code> for emnernes samlede pris og <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for procentbaserede gebyrer.

en: Checkout Title
da: Titel på betalingsproces

en: This controls the title which the user sees during checkout.
da: Dette kontrollerer den titel, som brugeren ser under betalingsprocessen.

en: Tax status
da: Momsstatus

en: Taxable
da: Momspligtig

[ctx: Tax status]
en: None
da: Ingen

en: Cost
da: Pris

en: Minimum order amount total when available
da: Minimum samlede ordre beløb, når det er tilgængeligt

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to in order to select the shipping method.
da: Beløbet på en kundes ordre skal være større end eller lig med for at vælge fragtmetoden.

en: Minimum order total when free
da: Minimum samlede ordre, når det er gratis

en: The amount a customer’s order must be greater than or equal to for the shipping method to be free.
da: Beløbet på en kundes ordre skal være større end eller lig med for at fragtmetoden er gratis.

en: This description will be displayed underneath the Local Delivery shipping method name in the Cart and Checkout pages.
da: Denne beskrivelse vises under fragtmetodenavnet Lokal levering på siderne Indkøbsvogn og Betalingsproces.

en: Delivery instructions
da: Leveringsanvisninger

en: Message that the customer will see on the order received page and the processing order email after checkout.
da: Besked, som vises til kunden på siden for modtaget ordre og e-mailen ang. afvikling af ordre efter betalingsprocessen.

en: Shipping method description that the customer will see during checkout.
da: Beskrivelse af fragtmetoden, som kunden ser under betalingsprocessen.

en: Pickup instructions
da: Afhentningsinstruktioner

en: Message that the customer will see on the order received page as well as in the processing order and ready for pickup emails.
da: Besked, som vises til kunden på siden for modtaget ordre og i e-mails ang. afvikling af ordre og klar til afhentning.

en: Pickup Instructions
da: Afhentningsinstruktioner

en: Carrier
da: Transportør

en: Tracking number
da: Sporingsnummer

en: Items
da: Varer

note: translators: %1$s opening strong tag; %2$s closing strong tag; %3$s opening anchor tag; %4$s closing anchor tag; %5$s opening anchor tag; %6$s closing anchor tag
en: %1$sNote:%2$s Your site is using a temporary domain that cannot be indexed by search engines. Change your primary domain via the %3$sWoo store management area%4$s. Learn more about %5$sconnecting a domain%6$s.
da: %1$sBemærk:%2$s Dit websted bruger et midlertidigt domæne, som ikke kan indekseres af søgemaskiner. Skift dit primære domæne via %3$sWoo-butikkens administrationsområde%4$s. Læs mere om %5$stilslutning af et domæne%6$s.

note: translators: %1$s opening anchor tag; %2$s closing anchor tag; %3$s opening anchor tag; %4$s closing anchor tag
en: Change your primary domain via the %1$sWoo store management area%2$s. Learn more about %3$sconnecting a domain%4$s.
da: Skift dit primære domæne via %1$sWoo-butikkens administrationsområde%2$s. Læs mere om %3$stilslutning af et domæne%4$s.

en: Warning! Plain Permalinks Detected
da: Advarsel! Plain permanent link registreret

en: You attempted to install a blocked plugin.
da: Du forsøgte at installere en blokeret plug-in.

en: One or more blocked plugins have been removed.
da: Et eller flere blokerede plug-ins er blevet fjernet.

note: translators: Placeholders: %1$s - Opening <a> tag, %2$s - Closing </a> tag
en: GoDaddy disallows a small list of plugins that can cause performance and other issues on your store. If you attempt to install them, we'll remove them for you. You can check out %1$sthe entire plugin blocklist here%2$s.
da: GoDaddy afviser en lille liste over plug-ins, der kan forårsage performance- og andre problemer i din butik. Hvis du forsøger at installere dem, fjerner vi dem for dig. Du kan se %1$shele plug-in blokeringslisten her%2$s.

en: Shipments
da: Forsendelser

note: translators: Placeholder: %s - tracking URL
en: Tracking URL: %s
da: URL-adresse til sporing: %s

en: Your order is ready for pickup.
da: Din ordre er klar til afhentning.
